Öncelikle merhabalar;

04/05/2016 - 08/10/2016 tarihleri arasında bir sigorta ve danışmanlık firmasında çalıştım. Sözlü veya yazılı olarak hiç bir sözleşme yapılmadı. Hiç bir evrakta imzam yoktur. Çalıştığım bu süre içerisinde 23/09/2016 tarihinde işverene sözlü olarak işten çıkacağımı bildirdim(yazılı vermeme gerek olmadığını söyledi, çalışanların hepsi şahittir). Maaşım 1500 TL idi ve 200 lirası işveren tarafından zarf içerisinde veriliyordu. Maaş ödemeleri takip eden ayın 19 unda yapılıyordu ve her ay 4-5 gün gecikmeler mevcuttu. 08/10/2016 tarihinde işten ayrıldım. Eylül ayına ait tam maaşım ve ekim ayına ait 8 günlük maaşım bugün ödenecekti fakat işverenle yaptığım görüşmede 30 Kasım'dan önce ödeme yapmayacağını belirtti. Kredi ödediğim için zor durumdayım, taksitlerini yatıramayacağım. Alo 170 ve Bimer'e konuyla ilgili şikayetimi ilettim. Aynı gün cevap alarak noter kanalıyla ihtarname göndermem gerektiği söylendi.

Sormak istediklerim;

1) Nasıl bir ihtarname göndermeliyim ve alacaklarım için 3 gün süre tanımam yeterli mi?
2) Elden verilen ücretleri talep etme şansım var mıdır?
3) Noterden göndereceğim ihtarnamenin ücretini talep etme şansım var mıdır?
4) İşverenin herhangi bir sebep göstererek ödemeyi reddetme durumu sözkonusu mu?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.