+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 75 ileti bulundu.

Konu: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  Konya
  İletiler
  78
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Merhaba.Eşimle altı aydır evliyiz.Severek evlendik.Sözlüyken,nişanlıyken bana şimdi zorla yaptırmaya çalıştıkları şeylerden bahsetmedi/bahsetmediler.Evliliğimizin ilk iki ayı boyunca bana ileride belirteceğim konular başta olmak üzere çok konuda baskı uyguladı,zamanla düzelir diye bekledim.Son dört aydır bunları bana yaptırmak için şiddet uyguluyor.Adam olacakmışım(Eşim için adam olmak:
  -Ailesiyle sık sık görüşmek zorundaymışım.Öyle bir mecburiyetim yok.Kendisi dilediği kadar görüşüyor.
  -Annesi,babası yatalak değil veya yemek yapmaya mani herhangi bir hastalığı yok.Onlara en geç iki günde bir ya yemek götürmek ya da onlara gidip pişirmek zorundaymışım.Diğer gelinleri de kızı da yapamazmış çocuğu varmış ve evi bize göre uzakmış.
  -Kayınbabamlar,görümcemler,eltimler ile Konya'da yaşıyoruz.Her zaman birimizde oturma,yemek,çay seansları olmalıymış.Misal:Pazartesi bizde,Salı eltide,Çarşamba kaynanalarda.Sıra başa döndü.Bizde,eltide ...Ama nedense sürekli bizde oluyor.
  Velhasıl kelam bu kısır döngü bir süre sonra beni rahatsız etti.Çünkü döngü dönmüyor.Eltinin eve ayda,iki ayda bir gidiyorlar.Bize iki güne bir geliyorlar.Eşime bari haftada bir ya da iki haftada bir misafir edelim deyince beni dövmeye başladı.
  -Anne-babası bize dün geldiyse bugün onlara gitmemizi veya bize yine gelmeyi istiyorlar.Bu canımı sıkıyor.İki kere müsait değilim demişim.Üçüncü kez dersem beni evden atacakmış anne-babası ile yaşayacakmış.Kimse boş heveslere kapılmasın.Benim yepyeni,taptaze eşyalarıma el koymayı asla başaramayacaklar.
  Bunlar birkaçı olmak üzere sonradan bana dayatılan adam olma kriterleri böyle tuhaf işte.
  Bence ve ülke genelinde hanım olmak üstüne düşen ev işlerini yapmak,karı-koca ilişkisi,saygı-sevgi,yeteri kadar aile ziyareti sürekli haşır neşir omak değil.
  Ben kimsenin hizmetçisi,aşçısı değilim.Çok istiyorlarsa yemek şirketiyle anlaşıp o eve düzenli yemek göndertirler.Ben kendi evimin ekmeğinden,aşından mesulüm.Eve aldığım tavuğu bile annesine götürtüyor.Ayrı bir ailesi olduğunu anlayamadı.
  Aksi halde benden boşanacakmış,kendisi dava açmayacakmış.Ben zulümlerine dayanamayıp dava açacakmışım.Ailem benim dayak yememe dayanamayıp beni baba evine götürecekmiş.Tazminat ve nafaka alamayacakmışım. Darp raporu alıp haklılığımı ispat edemeyim diye kafama vurup/başımı bir yere vurup öldürecekmiş.Darp raporu alamayım diye vücudumda iz olmayacak şekilde direk öldürüp onun yaptığı anlaşılmayacakmış.Uyurken öldürmekle tehdit etti.
  İki gün önce bana şiddet uyguladı.Kafamı duvara vurdu,boynumu büktü.Elinden kaçıp kendimi odaya kilitledim.Polisi aradım.Evden gitti.Hastanede muayene olup darp raporu aldım.
  Bana yüzyüze sürekli "Seni boşamak için bu sebepler geçersiz biliyorum.Bize ayak uydurmadığın için boşayacağım ama sebebi şiddetli geçimsizlik,kıskançlık,temelden sarsılma diyeceğim diyor.Yani ordan burdan öğrendiği gerekçeleri sunacakmış.İspat edemeyecek ve beni sırf ailesine köle olmuyorum diye boşamaya kalktığı için ve buna karşılıklı kavga süsü vermek için beni lafla hareketle tahrik edip kavga ettirmeye çalıştığı için Maddi-Manevi tazminat ve nafaka hakkımı en yüksek şekilde almaya çalışacağım.Bana zorla kendini aşırı kıskandıramayacağını,zorla güven sarsıcı harket yaptıramayacağını biliyo.
  Beni dövmeye devam edecek,ben de haliyle kendimi savunmak için karşı koyunca vücudunda oluşan izlerle hastaneye gidip darp raporu alıp beni evden uzaklaştıracakmış.Babamı arayıp kızını al diyor.Babam nedenini soruyor.Kavga ediyoruz diyor.Halbuki ailece amaçları kendilerine köle olmayan gelin(beni) göndermek.Babam da benim kızımın Allah katında da devlet katında da boşamayı getiren suçu yok deyince her gün daha çok dövmekle tehtit etti.Ben de karakola gittim.Bunları anlattım.Uzaklaştırıldı.Evimizin masraflarını karşılamasını istedim..Benim yepyeni eşyalarıma,çeyizime el koyup kendi ailesini(anne-baba,kardeş) eve getirip onlarla yaşayacakmış.Bunları bana mesajla,telefonla demiyor.Aleyhine şahitlik etmesin diye.

  Ailesine kölelik yapmadı diye kadınını boşamaya kalkışan ve buna kılıf bulmak için karısını döven erkeklerin hepsi önce Allah'tan sonra Devletimizden cezasını bulacak.Benim başıma gelen pek çok kişinin başına geliyor.Böyle eften püften sebeplerle kadın boşamanın külfetine de katlanıversin kocam.
  Ben bu kişiden ne kadar Tazminat alabilirim?
  Aylık nafakam ne kadar olur?
  Teşekkür ederim Sayın Avukat Hanımlar ve Beyler.  Hukuki NET Güncel Haber

  Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor. konulu yargıtay kararı ara
  Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor. konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.033
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Henuz 6 aylık evliyken, boşanmanız pek mümkün değil maalesef.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  Konya
  İletiler
  78
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Çok şükür.Bunu öğrenmek çok güzel.Zaten asla boşanmayacağım.Anasına kul köle olmuyor diye madur edilen gelinlere son artık.İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar şikayet edeceğim bunları.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2013
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  909
  Dilekçeler Sözleşmeler
  1
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Sayın Erdoğan bey in dediği gibi 6 aylık evliliklerde Hakim genellikle Eşleri Aile psikiyatrisine yönlerdiriyor Doktorların raporuna göre gereken önlemleri alir

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  İletiler
  475
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  4721 sayılı medeni kanun 166. madde başlığı "evlilik birliğinin sarsılması" biçimindedir.

  Madde 166 - Evlilik birliği, ortak hayatı sürdürmeleri kendilerinden beklenmeyecek derecede temelinden sarsılmış olursa, eşlerden her biri boşanma davası açabilir.
  Boşanmaya karar verilebilmesi için dava eşin kusursuz veya davalıya göre daha az kusurlu olması gerekir.Zaman ne kadar kısa olursa olsun ileri sürdüğünüz olaylar önemlidir.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  Konya
  İletiler
  78
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  İnşaAllah aklı başına gelir millet evlenip mutlu olmak istiyor.Severek evlendikten adam ailesi için mendil gibi fırlatıyor.
  Boşanmaya reddedersem kaç yıl sürer?

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  İzmir
  İletiler
  3.193
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Öncelikle anlattıklarınıza göre kocanızın sizi boşamak istemesi ne kadar haksız ise, sizin de bu kadar çile çekip boşanmamakta ısrar etmeniz de o kadar mantıksız.
  Bu evliliği devam ettirmekte sizin herhangi bir menfaatinizin bulunmadığını düşünüyorum. Eğer durum anlattığınız gibiyse bir an önce kendinizi maddi anlamda garantiye alacak şekilde boşanmayı kabul etmek ve ardından onu hayatınızdan çıkarıp sil baştan başlamak olacak.

  Buradan bir kişi veya görüştüğünüz bir avukat istersen beş yıl boşanmayı geciktirebiliriz dese, bundan sizin ne gibi bir avantajınız olacak?
  Bu süre içinde kocam değişir, kıymetimi anlar, tekrar mutlu mesut yaşarız diyorsanız, yanlış bir beklenti içinde olduğunuzu söyleyebilirim.

  İlk mesajınıza bakılırsa, kocanıza olmasa bile ailesine karşı çok fazla öfkeli ve hırslı olduğunuz görünüyor, bu şartlar altında bu evlilik yürümez, kaybolan sizin yıllarınız olur.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Aug 2016
  Nerede
  Kırşehir
  İletiler
  61
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  selamlar. Yazdıklarınızı dehşet içinde okudum. Herşeyden önce Allah Yardımcınız olsun. Yorumlarda bi arkadaşında dediği gibi. Bu evliliği sürdürmenin sizin için hiçbir yararı yok. Yarın birgün birde çocuk olursa işin içinden çıkılamaz hale gelen olayların yaşanmayacağını kimse garanti edemez. Ama sizin çocuk olduktan sonra değişir diye bir fikriniz varsa bilemem. Ama ben babanızın tavrını takdir ile karşıladım. Tam anlamıyla helal olsun. Benim başıma gelen olayda Eşimin babası yuvamızı yıkarken sizin olayda ise Babanız dimdik durmuş. Size bu kelimelerle arkanızda olduğunuzu göstermiş. Helal olsun gerçekten. Baba var Baba var dedikleri bu olsa gerek. Bu arada hem nafaka hem tazminat davasında kazanan yüzde yüz siz olursunuz. Artık herkes belgelere bakıyor. Darp raporunuzda var. Korkmayın. Nacizhane benim fikrim bu. Allah Yardımcınız olsun. Saygılar.....

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Oct 2016
  Nerede
  Konya
  İletiler
  78
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  ((Tam evimize alınan eşyaların borcu ve kendisinin eskiden kalma borçları bitince bunların olması çok tuhaf))-Not:Ev eşyası ve daha benimle tanışmadan önceki borçlarını ödediği için geçimimizi sağlamakta zorlandık ve babam sürekli maddi yardım yaptı.(makbuzlar var).Yani aslında borçlarını babam ödedi.Borçlar bitti maaşını her ay borç ödemesi nedeniyle yarısından az veren Çtk Mühendislik te maaşı eski haline 1450 'ye döndü.Tam da bu sırada ailemin evine göndermek ve sebep olmadan boşamak istedi (sebep bulamayınca ortaya bir laf attı ben karşılık verince kavga çıkardın aa işte sebep dedin,iş arkadaşının hanımına aratıp boşanmaya ikna etmeye kalktı) yine boşanmam deyince madem boşanmıyorsun evi terkedip giderim dava da açmam(masraflari karşılamak istemem dedi) boşanmayı anlaşmalı kabul etsen de eşyaların hepsi benim olacak takılar vb hepsi dedi.Tabiki kabul etmedim.O zaman ben de dava açmam iş yerim özel ssk çıkışı verirler yine de çalışıp maaş alıp ailemle yerim dedi ve şuan durum öyle.Anlaşmalı da olsa çekişmeli de olsa sana nafaka vermem ve çalışmıyor görünürüm dedi ve dediğini yaptı kendisiyle iletişim kurulacak telefonu kapattırdı ssk iptal oldu.Bize göre bişey yok ya dediğimi yapacaksınız ya da böyle ben maaşı mı ailemle yerken sen babandan gelen yardimla yaşayacaksın dedi.Allah'ın ve devletin adaletine sığındık elbette cezasini bulacaktır.

  Çok duyarlı yorumlarınız var Allah razı olsun arkadaşlar.Allah herkesi iy ilerle karşılaştırsın.
  Evet ... belli ki menfaat için evlenmiş.Evlendikten sonra sürekli babamdan para istedi babamı geç dayılarımdan bile.Ama vermediklerinde bana bi araba bile almadilar dedi.Boşayacağım ama sen aç para harcayamam dedi durdu.Yaptıkları ve söyledikleri insanı delirtir.Bir erkek ne sebeple olursa olsun ya da sebebi olmadan bahane uydurarak karısına boşanma açabilir ama benim kocam ile ilgili farklı bir durum var bunu ona hitap ederek yazdım.
  Yukarıdaki yazı olayların şimdiki boyutu.
  Konu Yenigelin tarafından (06-02-2017 Saat 21:11:20 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Yazıyı tamamlamak

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.143
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kocam sebepsiz yere boşamak istiyor.

  Öncelikle geçmiş olsun.Sizin kocanızın dünyadan da hukuktan da haberi olmadığı için epey estiriyor.Öncelikle darp raporu ve ceza davası boşanmada çok işe yarayacak.Şu anlattıklarınıza bakılırsa boşanmada çok büyük bedel ödeyecek.Bir defa takıların tamamı size aittir sizde değilse veya harcandıysa takıların tamamının bedelini ödeyecek, gene bir düğün parası kadar tazminat vermesi 500-1000 TL arası dava başladığından itibaren nafaka ödemesi(tedbir nafakası) sonrasında da yoksulluk nafakası(çalışmıyorsanız) ödemesi kesine yakın.

  Gene hiç bir şeyden haberdar olmayan bu arkadaş sözde iş yerinden çıkış yaparım elden maaş alırım hepsini de yerim ne tazminat ne nafaka öderim diyor anladığım kadarıyla.Nafaka öncelikli ödemedir, hiç bir resmi geliri olamasa dahi ödenmemesi tazyik hapsi sonucunu doğurur içeri girer.Ağzına kadar dolu bir ceza evinde ıslak betonda 1 gece geçirirse çok sevdiği ailesinin tarlasını tapanını satıp koştur koştur ödeme yapma yolları arayacaktır.Şu anlattıklarınızla boşanmaya 3-0 önde başlayan bir kadın olarak(her kadın gibi) çok rahat 5-0 bitirebileceğiniz bir maça çıkacaksınız.Avukat yardımı daha da bu işleri kolaylaştıracaktır.Her şeyi elinizde tutun(mesaj, mail, şahit, ses kaydı vs.) biraz dayak yerse(hukuktan) bu arkadaş belki de aklı başına gelecek gelip sizle bir şekilde boşanmama, boşanma üzerine uzlaşma yolları arayacaktır.İşlerinizin rast gelmesini diliyorum.Kolay gelsin..

+ Konuyu Yanıtla
1 / 8 Sayfa 12345678 SonSon

Benzer Konular :

 1. Ben boşanmak istemiyorum ama kocam istiyor
  Ben 3 senedir evliyim. Esimi evlendikten sonra Türkiyeden isvicreye getirdim. 1 sene beraber ayni evde yasadik. Sonra beni terk etti. Isvicrede...
  Yazan: Rahime Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 05-02-2018, 13:05:58
 2. Kocam benden bosanmak istiyor.
  Merhaba 1 yilik evliyim, eşim askeri personel oldugu icin gorev yaptigi yer ev kuramayacagimiz dogu bolgesinde bir yer. Tayin cikmasina 7 8 ay var,...
  Yazan: inci34 Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 05-02-2018, 12:47:48
 3. [Aile Konutu] eşim sebepsiz yere terk etti evi
  Kocamı cok seviyorum icim o kadar cok yanıyoki ne yapcamı bilmiyorum kocam beni ve 2bucuk yasındaki oglumu terk etti eşim sehir dısında çalışıyordu...
  Yazan: melikepolat Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 11-10-2016, 20:08:14
 4. İş akdini sebepsiz yere feshetmek
  Merhabalar, İşyerinizde bir personeliniz var, zaman içerisinde sebepsiz yere sizinle çalışmasını istemiyorsunuz. Kanunun aradığı haklı veya geçerli...
  Yazan: moda24 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 21-02-2011, 08:38:07
 5. Sebepsiz yere işten çıkarılma
  Merhabalar Ben 28.08.2010 Tarihinde bir akraba vesilesiyle ozel bir şirkete 700 TL maaş ile işe girdim akrabam arada oldugu icin sozlesme falan...
  Yazan: yasaq Forum: Sosyal Güvenlik Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 04-11-2010, 10:43:42

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.