Merhaba olayı kısaca anlatmam gerekirse ben ttnet ten internet hizmetimi turknete geçirmek istedim türknet müşteri hizmetleri ile konuştum bana dediler ki geçiş işlemlerini biz yapacağız senin ttneti kapatmana veya herhangi bir şey yapmana gerek yok.bende tamam dedim turknetin gönderdiği sözleşmeyi geçiş talep formunu imzaladım ve 5 eylül günü fiziki olarak turknete geçtim. yani onların verdiği kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp interneti kullanmaya başladım. 5 ekim sabahı ttnet fatura gönderdi ve bu fatura bütün eylül ayının faturası idi normalde 5 günlük fatura gelmesi gerekirdi bende ttnet i aradım dediler ki hayır sizin internet hizmetiniz hala bizde görünüyor herhangi bir talepte bulunulmamış sadece telefonum geçmiş ben ttnette ttnet alo diye bir paket kullanıyordum bu pakette telefon hattı üzerinden internet geliyor türkneti aradım dediler ki biz geçişinizi yaptık dilekçeyi gönderdik onaylandı sizi geçirdik. tekrar ttneti aradım dediler ki sizin sadece telefonunuz geçmiş internet için ayrıca başvuru yapmaları gerekiyorlardı onu yapmamışlar yapana kadar da faturalandırmanız devam eder sonra ekim 13 de kesin olarak geçiş yapmışlar. fakat benim başvurumdan yaklaşık 40 gün sonra geçiş olmuş yani ttnet bana 5 eylül 1 ekim ve 1 ekim 13 ekim faturası kesti . araştırmalarıma göre ve türknetin de dediği üzere geçiş işlemleri geçiş yapılan firmaya ait yani benim bu 40 günlük fatura iptalim yani ödememe hakkım doğmaz mı sizce ne yapmalıyım dava açsam ne için nasıl dava açmalıyım veya hukuki olarak haklarım neler bilgilendirirseniz çok sevinirim .