Eşimle girdiğimiz tartışmalarda şiddete başvuruyor. Saçımı çekmek yumruk atmak çimdiklemek vs gibi hareketleri var. Bu akşam girdiğimiz tartışmada kolumu sıkarak mosmor etti. Bu olduğunda biz arabadaydık haliyle kimse görmedi olayı. Ben bu hareketlere tepkisiz kalıyorum sabrım el verdiğince ancak korktuğum şey şu ki bir gün sabrım bitecek ve ben de karşılık vereceğim. Mahkemelerimiz eminim kadını mağdur görüyor bu gibi durumlarda. Kendisini defalarca uyardım "bak birgün benim eşek saatime gelir sana karşılık veririm hastanede buluruz kendimizi" dedim ancak önünü alamayacağım anlaşılan hiç korkusu yok. Bu durumda benim kendimi korumak için tavrım ne olmalı? Sineye mi çekmeliyim? Direkt boşamalı mıyım? Darp raporu alıp gelecekte başım belaya girerse diye saklamalı mıyım?

Bir diğer sorum da kendisinin bana uyguladığı psikolojik şiddet. Bana sürekli beceriksiz olduğumu söylüyor, bir ara en favori lafı gerizekalıydı. Daha ayrıntı vermiyeyim bolca hakaret de çıkıyor ağzından ama benim hiç birini kanıtlayacak durumum yok. Bu tartışmaların hepsi evde gerçekleşiyor. Bu durumda kanun karşısında hiç bir hakkım olmuyor mu?