Merhabalar,

Öncelikle aslında sorum iki aşamalı. Birinci bölümden başlayıp, sorumu sorup ikinci bölümle bağlayıp asıl soruma geleceğim.

1.5 yıl süren ilişkim nisan, mayıs ayları gibi aniden bitti. 31 yaşındayım ve bugüne kadar birçok ilişkim oldu ve ilk kez biten ilişkim değil. Yalnız bu bitiş ve sonrasında yaşananlar akla başka sorular getirdi açıkcası ve noktada sizlerin yardımını almak istiyorum.

Birincisi, 1,5 sene boyunca herşeyimi paylaştığım ve sonunda da ayrıldığım kız arkadaşımın bir süre kullandığı tabletini yaklaşık iki ay sonra satma düşüncesiyle elime aldım. Tableti kurcaladığımda hesaplarının hala kayıtlı olduğunu ve 25 ağustosta bir avukata email atıldığını ve benden şikayetçi olacağını gördüm. tabi ki bundan onların haberi yok. bu durumun hukuki boyutu nedir bilemiyorum.
Avukata gönderilen yazıda genel olarak yaşananlar ve benim nisan ayından beri ona hakaret, tehdit ettiğim, onu takip ettiğim ve son olarak da aracını çizdiğim yazıyor. Aslında genel olarak yazdıkları doğru olsa da kimseyi tehdit etmedim. Sadece ailesiyle görüşmek istediğimi söyledim. O da özel hayatımızı paylaşmak adına değil beni aldattığıyla alakalı görüşmekti. Hiç bir zaman en ufak bir şiddet vs gibi bir durum olmadı ki zaten öyle birşey de söylememiş. Hakaret de konuşma sırasında edilmiş karşılıklı hakaretlerden ibaret aslında. Takip etmem de şüphe duyduğum zamanlar birkaç kez oldu ve birinde de ki bu haziran ayında oluyor, denize gittiğini ve isterse beraber gidebileceğimizi söyledi. Ve iki sevgili gibi vakit geçirdik. Sonrasında zaten bazı şeyler öğrendiğim ve kesinlik kazandığı için 1 ay kadar hiç aramadım, sormadım, yakınından dahi geçmedim.
En son 20 ağustos gibi aradım ve benim elektroterapi cihazım onda kaldığı için gönderebilir mi acaba diye sordum. O da göndermeyeyim ben kendim getireyim dedi. Ben de tamam dedim. Sonrasında yine kendi arayıp istersem buluşabileceğimizi ve cihazı verebileceğini söyledi. Sorun şu ki tüm bunlar olurken sözde ona göre ben nisan ayından başlayarak ona tehditler ve hakaretler savurmuşum. Hatta ben bunları yaparken o hala benim ona tezini yazması için verdiğim laptopu (iade etmesini istememe rağmen) annesi aldığım telefonu (bunu hiç bir zaman iade etmesini söylemedim) ve daha ufak tefek ne varsa kullanmaya devam ediyorlar. İlk sorum bana açılan bu davadan nasıl bir sonuç çıkar acaba. Daha öncesinde hayatımda kimseyle bir olayım olmadı bu şekilde. sanırım en büyük sorun artık son noktada bu kadar yüzsüzlüğe dayanamayıp bir hiddetle arabasını çizmem olmuştur ki o aracı da kısmen de olsa benim desteğimle almıştır diyebilirim.

İkinci sorum, biz kendisiyle evlenme arefesindeyken (aileler tanışmak üzereydi ve bir sebepten bunu hep öteliyordu) bir bahaneyle önce benden ayrılması sonrasında da yaptığım araştırmalarda beni aldattığını ve hatta önceki beraber olduğu insanı da benzer şekilde defalarca kez aldatıp sonunda da benimle tanıştıktan sonra bir anda ortada bıraktığını öğrendim. Hatta isim, isim kimle konuşup neler yaptığına kadar biliyorum ama muhtemelen bu mahkemeyi ilgilendirmez. Kaldı ki kimsenin geçmişte yaşadığı beni de ilgilendirmiyor ama benzer konular olunca insan şüpheye düşüyor.
Ben evlenme vaadiyle gününü gün edip sonra ya daha iyisini bulup bıraktığını ya da artık sıkılma noktasına gelip bıraktığını düşünüyorum. Ortaya çıkan bilgiler de bunu gösteriyor.
Ben maddi anlamda çok fazla arkasında durdum. maddi ve özel konularda sıkıcı bir sürece girdiğimiz dönemde de bir anda ortada bırakıldım. Herkesin kendine göre durumu vardır belki ama sürekli amerikaya giden biriyim ve New York, Orlando, Atlantic City vs batı amerikayı kapsayacak şekilde 10 günlük güzel bir tatil misal yaptığımız harcamlardandır. Her ay 4-5 yıldızlı otelde birkaç günümüz beraber geçti. Hemen hergün beraberdik ve birşeyler yapıyorduk. hala daha kullandığı eşyalara kadar birçok şeyi de ben aldım.

Ya hiç bir zaman evlilik düşüncesi olmadı ve sıkıcı bulduğu bir dönemde bırakıp gitti ya da ki maddi anlamda daha tatminkar birisini bulup gitti bilemiyorum. Dışarından baktığınızda böyle bir insan değil. Kimse kimseden böyle şeyler beklemiyor tabi ki. Ve ben de kendisine güvenerek tüm bunları yaptım. Sonuç olarak bana sana güvenmiştim dediğimde banane kardeşim güvenmeseydin diyip çekip giden birisi oldu karşımda. Bu noktada sorum tüm harcamalar zaten ekstrelerde mevcut kendisine fayda sağlayacak şekilde insanları kullanıp ortada bırakmasına yönelik bir dava açılabilir mi? maddi konudan ziyade de evlilik müessesesine ve insanlara güvenim kalmadı açıkcası. 29 yaşındaydım tanıştığımızda ve 31 yaşında ki bana göre çok önemli kararlar aldığım bir dönemde tüm bunlar oldu. 2 ayda yaklaşık 20 kilo verdim bu süreçte. yaşananları kaldıramadım açıkcası. tüm bunlar olurken üstüne bir de benden şikayetçi olmak üzere olduğunu görmek beni bu duruma itti.

sizlerin yorumlarını ve desteğini bekliyorum. buna göre yolumu çizmeyi düşünüyorum.
teşekkürler.