+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567
61 den 65´e kadar toplam 65 ileti bulundu.

Konu: Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi

Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Can sıkan dallar yazı dizisi...

Bolu'da da ''Ali Dibo'' iddiası
    Bolu'da park işleri ihalesiz olarak dağıtılmış...

Bolu'da 2005 ve 2006 yıllarında parklardaki işlerin ihalesiz olarak AKP'li Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Yardımcısı Orhan Bozgeyik'in akrabası Muzaffer Bozgeyik'in şirketlerine verildiği belirlendi. Skandalı CHP'li belediye meclis üyeleri ortaya çıkardı.

Nokta Peyzaj İnşaat Turizm Sanayi Limited Şirketi ve Bi-Ka Turizm İnşaat Tekstil Gıda İç ve Dış Ticaret Sanayi Limited adlı kuruluşların, parklardaki işleri ihalesiz alabilmesi için aynı parktaki işlerin parçalara bölündüğü, şirketlerin aynı parktaki yapay şelale, yapay şelale işçiliği, park yapımı ve park yapımı işçiliği için 10 bin YTL'nin altında ayrı ayrı faturalar kestiği anlaşıldı. Şirketlerin 8 iş için Bolu Belediyesi'ne 73 bin 289 YTL'lik fatura kestiği belirlendi.

Başkan Yardımcısı Orhan Bozgeyik, şirketin sahibinin akrabası olduğunu doğruladı.

Milliyet

Not: Atatürk ile ilgili iğrenç bir fıkra anlatma densizliğini gösteren AKP'li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik'le de bir yakınlığı vardır kesin.

Hukuki NET Güncel Haber

Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi konulu yargıtay kararı ara
    Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnanılmaz Yükseliş !

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, seçim atmosferinde ilginç bir atama kararına imza atarak, AKP Artvin Milletvekili Orhan Yıldız'ın ebe olan eşi Güler Yıldız'ı daire başkanı yaptı.

Güler Yıldız, Sağlık Bakanlığı bünyesinde Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü'nde ebe kadrosunda görev yapıyordu. Yıldız, geçtiğimiz günlerde Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü'ne Sağlık Meslek Standartları Dairesi Başkanı olarak atandı. Yıldız'ın yeni görevine geçen hafta başladığı belirtildi. CHP Denizli Milletvekili Mehmet Neşşar, konuyu dün TBMM gündemine taşıyarak, Akdağ'ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Neşşar, Akdağ'dan, "Ebe olmak sağlık eğitimciliği için yeterli midir? Bu makama neden bir akademisyon ya da bir eğitimciyi atamadınız? Güler Yıldız, bir AKP milletvekilinin eşi olmasa idi bu makama gelebilir miydi" sorularına yanıt istedi.

ÖNCE MERKEZE ATANDI
    Artvin'de bir sağlık ocağında çalışan Güler Yıldız, eşinin AKP'den milletvekili olmasıyla Sağlık Bakanlığı'na tayin oldu. Yıldız, 2002 seçimlerinin ardından Sağlık Bakanlığı Ana Çocuk Sağlığı, Aile Planlaması Genel Müdürlüğü'ne ebe olarak işe başladı. Burada, anne sağlığı ile ilgili eğitimlere katılmakla görevlendirilen Yıldız, seçim takviminin netleşmesiyle, Sağlık Eğitim Genel Müdürlüğü'ne personelden sorumlu daire başkanı olarak atandı. Güler Yıldız'ın daire başkanlığına atanması, pazartesi günü Bakan Recep Akdağ'ın onayıyla gerçekleştirildi.

Maaşı da ikiye katlandı
    YILDIZ, daire başkanı olunca, kadrosunda ve maaşında yükselme sağlandı. Ebelik maaşı yaklaşık bin YTL iken, Güler Yıldız, daire başkanlığı görevinde, ek ödemelerle birlikte 2 bin YTL civarında maaş alacak.

www.kanalturk.com.tr

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hapis cezası aldı, üstüne ihale kazandı

Enerji yolsuzluğundan mahkum olan AKP’li Kaya yeniden ihale kazandı

İki yıl önce Enerji Bakanlığı’ndaki yolsuzluk nedeniyle 7.5 ay hapse çarptırılan ancak cezası ertelenen AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya’nın
    kağıt üzerinde devrettiği şirketi Aram İnşaat, Milli Eğitim Bakanlığı’nın toplam 12 milyon YTL’lik 2 ihale kazandı. Şirket, Kütahya, Manisa, Ordu ve Rize’de ilköğretim okulu, eğitim merkezi ve halk eğitim merkezi yapacak

AKP Ağrı Milletvekili Cemal Kaya’nın enerji ihalelerindeki yolsuzluklar nedeniyle 7.5 ay hapse mahkum edilmesine neden olan şirket, kamu ihaleleri almaya devam ediyor. Mahkemenin Kaya’yı “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan mahkum etmesine ve cezasının ertelenmesine neden olan Aram İnşaat, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 12 milyon YTL’lik üç ihale daha aldı. Aram İnşaat, Kütahya’nın Simav İlçesi’ne ilköğretim binası, Manisa-Merkez-Horozköy ve Güzelyurt’a Kız Meslek Lisesi binası inşaatı, Rize’nin Çay, Çayeli ve Hayrat ilçeleri ile Ordu’nun Fatsa İlçesine lise ve halk eğitim merkezi inşaatları ihalelerini kazandı.

Kağıt üzerinde devir

2002 seçimlerinde CHP’den Meclis’e giren Kaya, 30 Temmuz 2003’te partiden istifa etti. Kaya, 12 Ekim 2003’te AKP’ye katıldı. Kaya, 1990’da kurduğu Aram İnşaat’taki hisselerini 2002 seçimleri öncesi sattı. Kaya, hisselerini önce eşi Dilek Kaya’ya, eşi de 2004’te Cengiz Babayiğit’e devretti. Sonra yapılan devirlerle şirketin sahipleri Kaya’nın eski ortağı Yüksel Sirel, Serdar Yıldırım ve yeğeni Şakir Bakır oldu.

Haziran 2004 itibarıyla kendisinin ve eşinin şirkette hiç hissesi kalmadı. Ancak Kaya’nın hisse devrinin kağıt üzerinde kaldığı ortaya çıktı ve milletvekili olmadan önce hisselerini satmasına rağmen Aram İnşaat için milletvekili seçildikten sonra da ihale pazarlığı yaptığı anlaşıldı. Şubat 2005’te yapılan yolsuzluk operasyonunda Cemal Kaya’nın şirketin ihale alması için uğraştığı dinlenen telefon konuşmalarıyla saptandı.

7.5 aya mahkum oldu

Beyaz Enerji Operasyonu kapsamında yürütülen teknik takip sırasında Kaya, dinlenen telefonlara takıldı. Kaya’nın işadamı İbrahim Selçuk’la telefon görüşmelerinde Aram İnşaat için ihale pazarlığı yaptığı tespit edilince Nisan 2005’te milletvekilliğinden istifa etti. TBMM Genel Kurulu da Kaya’nın istifasını kabul etti ve milletvekili dokunulmazlığı kalktı. 19 kişiyle birlikte hakkında açılan davada yargılanan Kaya, 23 Mart 2007’de 7 ay 15 gün hapis, 366 YTL para cezası aldı, ancak bu cezalar ertelendi. Temyiz süreci devam ettiği için Kaya hakkındaki ceza kesinlik kazanmadı.

Kaya, 22 Temmuz seçimlerinde AKP tarafından yeniden aday gösterildi ve Ağrı Milletvekili olarak yeniden parlamentoya girdi.

Teselli ihalesi!

Kaya’ya hapis cezası verilmesinden 13 gün sonra Aram İnşaat, İstanbul’da Pendik Hastanesi’nin 84 milyon YTL’lik ihalesini kazandı. İhalenin bu şirkete verilmesine ilişkin eleştirilere karşılık İstanbul Valisi Muammer Güler, “Şirketle ilgili yasak yok. Muhammen bedelin altında teklif verildi. Öbür tarafı bizi ilgilendirmez” dedi.

Erdoğan, istifasına ‘onurlu davranış’ diye destek çıktı

Cemal Kaya, TBMM’ye CHP listesinden 3 Kasım 2002’de girdi. Parti yönetimi ile anlaşamayan Kaya, 30 Temmuz 2003’te partisinden istifa etti. Bir süre bağımsız kalan Kaya, 12 Ekim 2003’te AKP’ye katıldı. Kaya, Enerji Bakanlığı’ndaki yolsuzluk iddialarında adının geçmesi üzerine TBMM Başkanlığı’na başvurarak milletvekilliğinden istifa etti. 26 Nisan 2005’te vekilliği Genel Kurul’da düşürülen Kaya, AKP’de siyasete devam etti. 22 Temmuz seçimlerinde Ağrı’dan ikinci sıra adayı olan Kaya, AKP’nin bu ilden 5 milletvekili çıkarmasında etkili oldu. Kaya, 2005’te istifa ettiği zaman Başbakan Erdoğan, “Onurlu bir davranış” sözleriyle destek çıkmıştı.

Telefon kayıtlarıyla yakalandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndaki yolsuzluk operasyonuna temel olan telefon dinleme kayıtları, ihalelerde rüşvet çarkını ortaya koymuştu. Cemal Kaya da “büyük ihale” siparişi verirken gizli dinlemeye yakalanmıştı. Kaya’nın telefon kayıtları özetle şöyle:

İbrahim Selçuk: (EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Servet Üst’le konuşuyor): Cemal Kaya Ağrı Milletvekili, ihaleye ekleyin onu. Hele bir formül bul, ya bakan bunlara söz vermiş biliyor musun? Dur dur, yanımda bi dakka dur. (Telefonu Kaya’ya veriyor.)

Cemal Kaya: Ya patron bi organize yap da bize de gönder üretim lisansımız var bizim ya. Tamam abi, İSO MİSO belgesi var hepsi. En büyükleri gitti bundan sonra kalanlar hep ufak tefek biliyorum kalanları tabii. Yani girme şansımız yok mu? Yukarıdakine söylesek öyle bir şey yapabiliriz he.

İbrahim Selçuk: Alo. Baba şimdi Urfa (hidroelektrik santralı). O sana verilen rakamdan yüzde 12 kıracaksın ona göre tamam.

Cemal Kaya: Efendim abi. Ha Urfa. Tamam tamam.

Cemal Kaya: Ben baktım da, Urfa en küçüğü, hâlâ daha da açılmamış. Hiç olmazsa Özlüce (hidroelektrik santrali) Mözlüce bir şey olsun ya. Eee diğerinden olsun canım. Karkamış, Karkamış (hidroelektrik santralı) olsun tamam mı? Yani değişsin bari hiç olmazsa. İş bitirme bakımından. Parasında değiliz de...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul, eğitim merkezi ihalelerini aldı

Aram İnşaat, Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılan, okul, lojman, pansiyon inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi için açılan ihalelere teklif verdi. Aram İnşaat Elektrik Üretim İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Kütahya’nın Simav İlçesine ilköğretim binası, Manisa-Merkez-Horozköy ve Güzelyurt’a Kız Meslek Lisesi binası inşaatı için açılan ihaleyi, toplam 5 milyon 141 bin 795 YTL bedelle kazandı.

Toplam 21 firmanın teklif verdiği ve bu tekliflerden tümünün geçerli sayıldığı ihalede işin başlangıç tarihi 2 Ekim 2007, bitiş tarihi ise 3 Haziran 2008 olarak açıklandı.

Açık ihale usulü ile 28 Mayıs 2007’de yapılan ihale ile söz konusu yerde betonarme karkas 1 adet 16 derslik ilköğretim okulu, 1 adet 16 derslikli kız meslek lisesi binaları ile alt yapı, çevre ve saha işleri gerçekleştirilecek.

Şirket ayrıca 7 milyon 132 bin 89 YTL bedelle Rize’nin Çay, Çayeli ve Hayrat ilçeleri ile Ordu’nun Fatsa İlçesine lise ve halk eğitim merkezi inşaatları için 28 Mayıs 2007’de açılan ihaleleri de kazandı. Rize Çay, Çayeli ve Hayrat’a betonarme karkas 1 adet 16 derslik Anadolu Lisesi, Ordu Fatsa’ya 1 adet 16 derslikli lise ile Rize Çayeli’ne 1 adet halk eğitim merkezi için açılan ihalede işin başlangıç tarihi 2 Ekim 2007, bitiş tarihi ise 3 Haziran 2008 olarak belirlendi.

Hisseleri artık eski ortak ve yeğenlerinde

Aram İnşaat’ın ortağı olan Cemal Kaya, 2002’de hisselerini eşine devrederek şirket ortaklığından ayrıldı. Kaya’nın eşi Dilek Kaya, 2003’ün sonunda şirketteki hisselerinin bir bölümünü 285 bin YTL karşılığında Cengiz Babayiğit’e devretti. Aynı tarihte şirket ortaklarından Kemalettin Güvenç de hisselerini 240 bin YTL’ye Babayiğit’e sattı. Dilek Kaya, bu devirden 6 ay sonra 720 bin YTL’lik hissesini Yüksel Sirel’e devretti. Böylece Haziran 2004 itibarıyla şirkette Kaya’nın hissesi kalmamış oldu. Bu tarihte şirket ortakları Ticaret Sicili Gazetesi’nde Cengiz Babayiğit ve Yüksel Sirel olarak ilan edildi.

Şirketteki hisse devirleri bu tarihten sonra da devam etti. Mayıs 2006’da, Cemal Kaya’nın yargılandığı dava sürerken Cengiz Babayiğit tüm hisselerini Kaya’nın yeğeni Şükrü Bakır’a sattı. Şükrü Bakır da bu hisselerini Şubat 2007’de Şakir Bakır’a, Yüksel Sirel ise hisselerinin bir bölümünü Serdar Yıldırım’a devretti. Nisan 2007’de Yüksel Sirel, şirketin genel müdürlüğünden alındı ve yerine Cemal Kaya’nın yeğeni Şakir Bakır getirildi. Ticaret Sicili Gazetesi’ne göre, şirketin şu andaki ortakları Şakir Bakır, Yüksel Sirel ve Serdar Yıldırım olarak sıralanıyor.

Haber: Kemal GÖKTAŞ

Vatan

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi...

Savcı: Milletvekili yalan söyledi

“Oğlum değil, ben kullanıyordum” diyen AKP Mersin Milletvekili Er’e “yalan beyan fezlekesi” hazırlandı

AKP Mersin Milletvekili Ali Er’e ait otomobilin 28 Temmuz gecesi çarptığı TEDAŞ memuru 48 yaşındaki Faruk Gündem’in ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayan savcı Ramazan Kepoğlu davayı açtı. Kaza sonrası karakola giden Ali Er’in, “Otomobili ben kullanıyordum” demesine karşın savcı davayı milletvekilinin oğlu 22 yaşındaki Hasan Er’e açtı, ayrıca Ali Er hakkında ’yalan beyan’ fezlekesi hazırlandı.

Tanık Başçavuş

Milletvekili Ali Er’e ait 06 ALA 96 plakalı otomobil, Soli Kavşağı’nda bisikletiyle giden Faruk Gündem’e çarptı. 3 çocuk babası Gündem, olay yerinde yaşamını yitirirken, otomobil terk edildi. Bir süre sonra Mezitli Polis Merkezi’ne giden Milletvekili Er, kullandığı otomobille birine çarptığını ileri sürdü. Milletvekili Er’in kaza haberinin televizyonda yayınlanması üzerine, bu kazaya tesadüfen şahit olan Mersin İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Başçavuş Olcay Gözübüyük, er Murat Yıldız’ın kullandığı araçla görevden dönerken kazayı gördüklerini, otomobili Hasan Er’in kullandığını söyledi. AKP Milletvekili Ali Er, “Otomobili kullanan bendim. Jandarma aracındakiler neden böyle beyan verdiler bilmiyorum. Belki onlar da yanılmıştır. Direksiyonda ben vardım. Oğlum önde, eşim ise arka koltukta oturuyordu” diye ısrar etti.

Kazadan 71 gün sonra, Bilkent Üniversitesi öğrencisi Hasan Er hakkında Mersin 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ’taksirle ölüme sebep olmak’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı Ramazan Kepoğlu’nun hazırladığı iddianamede, “Kazaya karışan aracı gören askerler aracın sürücüsünün Ali Er değil, Hasan Er’in olduğunu beyan etmişlerdir. Üzerine atılı bulunan suçu işlediği kanaatine varılan şüphelinin ‘taksirle ölüme sebep olma’ eylemine uyan sevk maddeleri uyarınca cezalandırılması talep olunur” denildi. Hasan Er’in ehliyetine de el konulması istendi. Ali Er ve eşi için ’yalan beyan’ fezlekesi de hazırlanıp dava tamamlandıktan sonra TBMM Başkanlığı’na gönderilecek.

Vatan

arıza'nın notu: C.Savcısı kendisine sürgün yeri beğenmeye başlasın...

Nerede
    Gavur İzmir
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Skandallar, yolsuzluklar haber dizisi...

Başbakan'dan taziye skandalı

26 Ekim 2007
    Zeki GÜNAY/GAZİANTEP, (DHA)
    HAKKARİ’de 12 askerin şehit edildiği saldırıda kaçırılan 8 askerden er İrfan Beyaz’ın babası Halil Beyaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’ndan gelen başsağlığı telgrafıyla şoke olduğunu söyledi. Halil Beyaz yetkililere, “Oğlumun kaçırıldığına mı inanalım, yoksa oğlumun şehit düştüğünü söyleyip başsağlığı dileyen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına mı?” diyerek bu skandala tepki gösterdi

PKK'nın elinde olduğu iddia edilen oğlu İrfan’ın kurtarılması amacıyla avukatları aracıyla DTP Diyarbakır Milletvekili eski İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Akın Birdal’la görüştüklerini anlatan Halil Beyaz, bu konuda yetkililerin duyarsızlığından yakındı. İki gün önce kendisine postacı aracılığıyla Başbakan Erdoğan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker ve Devlet Bakanı Başesgioğlu’ndan taziye mesajı geldiğini belirten baba Halil Beyaz, “İki gün önce evimize postacı geldi. Bana ‘Şehit babası sen misin’ dedi. Ben de ne olduğunu öğrenmek için ‘evet’ dedim. Başbakan ve iki bakandan gelen ve ‘Oğlunuz şehit oldu başınız sağ olsun’ denilen telgrafı okuduğumuzda aile olarak yıkıldık. Biz oğlumun kaçırıldığını ve halen yaşadığını biliyoruz. Şimdi biz buna mı, yoksa Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na mı inanalım?” diye konuştu.
    Halil Beyaz ayrıca Başbakan’a hitaben şunları söyledi:
    “Bir baba olarak Başbakan’a oğlu için ‘Amerika’da şehit oldu’ diye haber verilseydi acaba ne yapardı, ne ederdi, ne düşünürdü? Sonradan da böyle bir şeyin olmadığını kendisine söyleselerdi o zaman ne yapardı? Kendisinini de evlat, bizimki de. Onunki Başbakan çocuğu olabilir, bizimki de bir inşaat işçisinin çocuğu. Sonuçta biz de insanız. Bana göre insan insandır.”

Hürriyet

+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php13105-Skandallar-yolsuzluklar-haber-dizisipage5

cinler nedir neleryatar

Forum