Herkese selamlar;
2007 yılında Bedaş tarafından 15.000 tl lik elektrik borcu yüzünden hakkımda icra takibi başlatıldı, haberdar olduğumdan 7 gün içinde icra dairesine giderek borca itiraz ettim, aradan 9 yıl geçti ve şimdi aynı borçtan tekrar icraya verilmişim(meblağ 50000 tl ye yaklaşmış)
1.Sorum: Bildiğim kadarı ile ben icra takibine itiraz ettiğimde kurumun bana itirazın iptali davası açması gerekiyordu, bende evraklarım(bedaşa verdiğim dilekçeler, sayacımın incelenmesini istediğim dilekçem, borçta adı geçen meskene ilişkin su bağlantı sözleşmesi v.s) ile hakkımda dava açılmasını beklerken, 2.kez icraya verildiğimi öğrendim bu normalmidir? Ben tamamen yanlışmı biliyormuşum
2.Sorum: İcraya verildiğimde şehirdışındaydım, hala şehirdışındayım, nisan 14 te icra takibi başlamış, benim şimdi(haziran 14) haberim oldu, evime yahut muhtarlığa herhangi bir belge gelmemiş, itiraz süresi geçmiş, şu anda ne yapmam gerekiyor, süreç nasıl işler, hala itiraz edebilirmiyim, yoksa avukat tutup davamı açmalıyım? Yol gösterirseniz minnettar olurum, şimdiden teşekkürler.