Öncelikle herkese selamlar;

Ben temmuz 2014'ten beri şahıs firmasında mağaza müdürü olarak çalışan biriyim. İşe başladığım tarihten bugüne kadar maaşım asgari ücretten banka yoluyla yatmaktadır. Maaşımın geri kalanını ise elden hiçbirşey imzalatmadan ya da makbuz kesmeden veriyorlar. Geçtiğimiz sene belediye işlerini yürütebilmek için patronum bana tam yetkili bir imza sirküsü çıkarttı. Belgenin üzerinde Şube Müdürü olarak da gözüküyorum. Son aylarda sürekli artarak işverenim ve özellikle eşinin hakaretlerine mağruz kalıyorum yani bir nevi mobbing yapıyorlar. Mağazacılıkta bilen bilir prim üzerinden de çalışılır. Personelim 150 - 200 Tl prim alırken bana verilen prim 10 - 20 Tl resmen hakaret ediyorlar. Ve dağıtılan primler ve yemek paralarını da elden veriyorlar. Bayramlarda ve resmi tatillerde de full çalıştırıp hiçbir şekilde ödemesini yapmıyorlar. Ayrıca işe girdiğim ilk sene işverenin eşi doğum yapacak diye memleketlerine geri döndüler. Yaklaşık 5-6 aylık süre zarfı içinde sabah 10:00 - gece 00:00 olarak hiç izinsiz molasız full çalıştım. Ortalama 450 saat civarı çalıştım bana ödenmesi geren fazla mesai ücretinin yarısını bile yine elden olarak ödediler. O süre zarfı içerisinde Hazırlanan Haftalık çalışma çizelgesinin de çıktılarını alıp imza kaşe yaparak evimde saklıyorum. Bu bilgiler ışığında nasıl bir yol izlemeliyim?