Merhaba, Umarım doğru yerde başlık açmışımdır.

2 ay önce babamların mutfak tadilatı için www.armut.com diye bir siteye ilan verdim. Gelen tekliflerden Zirve yapı dekorasyon diye bir firmayla anlaştık. Sözleşme yapıp 3000 Tl kaporayı sözleşme yaptığımız kişiye verdik. Ancak iş sözleşmedeki bitiş tarihinde başlamadı bile . Parayı verdiğimiz kişi her defasında ileri bir tarihte işe başlayacağını söyleyerek bizi oyaladı. Şimdi telefonunu da kapatmış. Biraz araştırma yaptığımızda kişinin daha önce bulunduğu adreslerdeki işyerlerini kapattığını gördük. armut.com'a bildirdiğimizde bu firmaya ait sadece mail adresinin kendilerinde olduğunu; adres, telefon, Tc no gibi bilgilerinin olmadığını söylediler. Bizim görüştüğümüz ustanın adı Selçuk YILMAZ ancak armut.com'un verdiği mail adresi serkangulsel@gmail gibi birşey. Şimdi kişiye ait elimizde sadece eski telefonu var. Bir de kişinin aslen Artvin'li olduğunu ve İzmir Buca'da ikamet ettiğini biliyoruz. Sizce ne yapabiliriz? Bu şekilde dava açsak sonuç alınabilir mi? armut. com'a da dava açmalı mıyız? 65 yaşında insanlar benim yüzümden hem 2 ay mutfaksız kaldılar hem de paralarından oldular. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.