Bana gelen 2 sayfa kararın fotoğraflarını ekledim.

Durum kısaca şundan ibaret;
Konya da gece 24 sularında bi arkadaşım şoför tarafına geçirip, ben de şoför yanına geçtim. Aracı çalıştırdım ve otomatik olduğu için hareket etti. Araç yola çıkınca birden durduramadım, sinyali ben verdim. Önümüzde tramvay hattı olduğu için ve hatta durmamak için panik yaptık, hattı geçip hemen durduk. Bu en fazla 50 metredir.

Durduktan sonra araç çalışırken yer değiştirdik. Sonrasında ilerden birisi el yaptı. Biz de araçtan inip gittik, meğer polismiş belgeleri istedi. O kadar anlattık ama dinlemedi, hatta cevap bile vermedi. Arkadaşa ehliyetsizlikten, bana da araç sahibi olduğum için 1800 lira ceza kesileceği söylendi. Ben de hemen gidip itiraz ettim.

İtirazımda da; Durumu anlatıp, hiç bir trafik kontrol tabelasının bulunmayıp, trafik aracının bile ışıklarının yanmadığını ve kaldırıma çekip orada beklediklerini söyledim. Diğer yandan olayın gerçekleştiği yerde 6 adet Mobese kamerasının bulunup kayıtlarının 15gün sonra silinecek olmasından dolayı hemen kontrol edildiğinde bunun görülebileceğini, devletin pusu kurar gibi ceza kesmesinin doğru olmadığını ve bunun örnek mahkeme kararının da olduğunu dile getirip, cezanın iptalini istedim.

Lâkin benim sabunmamdan tam olarak bahsedilmeyip, arkasından polisin savunmasında da kendini sabunmasından sonra hakim de polisin yaptığının doğru olduğu ve benim aksini ispat edecek delilim olmadığını söyleyerek cezayı onamış. Buna gerçekten çok üzüldüm. Bu tamamen yanlı bi karardır. Benim dilekçemde her şey gayet açıkken ben neden bu duruma düşürülürüm ki. Üstelik kural dışı kontrol yaptıkları da ortadadır.

Bununla ilgili nereye itiraz edebileceğimi ve hangi kanun madde ya da kararlarını öngörebileceğim hakkında yardımcı olursanız çoxk sevinirim.

Henüz çalışmadığım ve maddi durumumun yeterli olmamasından dolayı avukat'ta tutamıyorum.

Saygılarımla.

İlk İtiraz Dilekçem:

Mahkeme Kararı ilk sayfa

Mahkeme Kararı 2. Sayfa