2011 yılında arkadaşımın babasının evini kiraladım. 1. yıl için ay da bir kira ödemesi karşılığı senet yaptık. 1000 tl kadar depozito sendi yapıldı. kontratta depozito seneti ve kira senetleri belirtildi. ancak depozito senedinde tarih yok. ben evden çıkalı bir buçuk yıl oldu.bir buçuk yıldan beri başka bir şehirde ikametgahım var ve orda çalışıp yaşıyorum. evden çıkarken kız arkadaşım oturmaya devam etti ama ikametgahını taşımadı.evde kimsenin ikameti gözükmüyor ve arkadaşımın babasıylada yeni kira sözleşmesi yapılmamış. üzerime adreste kayıtlı sadece internet faturası vardı.elektirik,su ve doğalgaz ev sahibimin üstüneydi.kız arkadaşım yerime oturunca elektiriği üzerine aldı ama interneti kullanıyor diye ben kapattırmadım. kız arkadaşım şimdi evi boşalttı. şimdi ev sahibi benden benimle yapılan kontrat her ayın 10 u ama kız arkadaşımla her ayın 25 i diye anlaşılmış. 15 günlük kira parası eve verilen zarar ve bada boya için para istiyor. parayı öde senetlerini al diyor.
bunun bana ne gibi yaptırımı olur?
senetlerde tarih var ama depozito senedin de tarih olmadığı için icra yolu ile benden bu parayı talep edebilir mi?
izleyebileceğim yollar neler?