Merhabalar herkese.
Çalıştığım is yerinde sözlü munakasa yüzünden kavga çıktı. İş yerindeki arkadaşlar olayı yatıştırıcı kavga ettiğim kişiyi dışarı çıkardılar. Tehdit edip dışarıda beni bekledi ve dışarı çıktığımda üzerime koşarak bana saldırdı. Kendimi koruma maksadıyla ayağını sakladım fakat sıyrılıp üzerine tutmak suretiyle yüzüme iki tane yumruk attı. İş yeri sahipleri gelip olayı yatıştırıcı bahanesi ile beni hastaneye götürdüler. Burnum kırıldı ve hastanede acı dolu güzel bır yöntemle elle düzeltin alciya alıp beni gönderdiler. Raporda BTM ile düzeltilebilir olarak yazıp 10 gün is görmez raporu verildi. Sol taraftan yediğim darbenin etkisiyle burnum sağ yana yattı ve tedavi sonucu belirgin olmamak koşuluyla birlikte burnum yamuk kaldı. Şekil olarak rahatsız etmese de burun duvarı içeride yamuk ve nefes almamı zorlaştırıyor ikinci bır müdahale için 6 ay geçmeden kirilir tekrar duzeltilemez denildi.

Soracağım soru her ne kadar raporda BTM denilese de mağduriyetim var. İş yeri kamera kayıtlarını vermedi ve raporum bittiğinde istafa dilekçesi verdirerek ayrılmami talep etti. İş yeri ile muhattap olmamak için istifami verdim ve ayrıldım. Lakin savcılık durumu basit yaralamadan değerlendirip ona göre dosyayı düzenledi.
1- dosyayı gidip elden örneğini mahkemeden talep edebilirmiyim?
2- ege üniversitesi tip Fakültesinden burnumun kırık olduğunu kanıtlayan röntgen sonucunu dosyaya ekletebilirmiyim?
3- bu olay kasten adam yaralamaya girmez mi?
4- mağdur olduğum halde musteki / sanık olarak gosterilmisim ve mahkeme davaya gelmezsem polis zoruyla beni aldiracakmis. ( şu an izmirde ikamet etmekteyim ama ay başında istanbulda is başı yapacagim ve mahkemeye gelmem sıkıntı yaratabilir.)
5- davanın açılış şeklini mahkeme tarihinden önce degistirebilirmiyim?
6- tanık olarak eski is yerinden iki kişi gösterilmiş ve aleyhimde tanıklık yapabilirler bu durumda mağdur iken suçlu duruma dusermiyim?

Sonuç itibari ile işinden olan, işinden olan, maddi olarak zarar gören ( her ne kadar sgk masraflari karşılaşacak da karsilamadiklarini ben cebinden ödedim o surecte ) benim ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis dolayısıyla para cezasına dondurulebilen basit ve yanlış bır şekilde olayın cereyan etmesini istemiyorum. Senelerce cezaevinde yatmasini sağlamak içinde bır girişiminin yok fakat hakkımı tam anlamıyla savunmak istiyorum. İzmir 8. Asliye hukuktan dava açılmış olup 2016/214 sayılı dosya olarak belgelendirilmistir. BTM yapılmış olmasına rağmen dediğim gibi tekrardan düzeltilmesi gerekli olup bana şu anlık zorluk çıkarıyor durumum ve sürekli burnum tıkanık olarak gezmek zorundayım.

Rahatsızlik için kusura bakmayın fakat konu kafamı kurcaladigi için sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.