Selam, bır restoranda yaklasık bır bucuk yıldır motosıkletlı kuryelık yapmaktayım yaklasık 8-9 ay once ısyerındekı kuryelere bende dahıl yuklu mıktarda trafık radar cezası geldı cezaları arastırdık bır kısmının bana aıt oldugu cıktı eyvallah kabul ettım hata benım ama bunlar cok onceden geldıgı ıcın nerdeyse ıkı katı faız gelmıs dedımkı bu cezaları bastan soylemedınız ben faızlere karısmam ıkıncısıde taksıt taksıt kesın benı magdur etmeyın kabul etmeyıp yuklu mıktarda maasımın 4te 3unu kestıler resmen ıs sozlesmemızdede trafık cezaları hakkında veya maastan para kesme gıbı hıcbır madde olmamasına ragmenn bordroyada muhasebe kesıntılerı yazmıslar bastan uyanamadım ıtraz suremı doldurdum kıs ayı kar yagdı motosıkletler kullanılamadı mudur bana zorla ucretsız ızın vermek ıstedı kabul etmıyorum dedıkce calıssan bıle gıtmessen bıle sana gunluk yazmıcam dedı bende cıktım gıttım sıkayet ettım tabıı
Buda kendını haklı cıkarmak ıcın ıse gırdım gırelı kullandıgım haftalık ızın gunum olan persembe gunune bana vardıya yazmıs bende gıtmedım aklı sıra ucretsız ızın verdıgı gunu haftalık ıznımmıs gıbı gostermıs ben o gun vardıyada yaklasık ıkı saat kaldım kanıtlayabılırım..ve persembe gunu ıse gelmedın dıyede tutanak yazmıs savunmam ıstendı.
Bır husus daha var asgarı gecım ındırımım duzelsın dıye ınsan kaynaklarına cocugumun dogum raporunu gonderdım ama cocuk 6 ay once dogmustu o ay maasıma maasım dısında ayrıyetten bı ucret daha yatırmıslar bordoyada dogum yardım odenegı yazmıslar benı aradılar ucretı gerı ıstedıler neymıs efendım haksız kazancmıs gerı vermessem tıcarı sıcılıme ıslenırmıs.. bende calısma ve sosyal guvenlık bakanlıgına sordum gerı verme zorunlulugum olmadıgını soyledıler bu ayda bana o ucretın maasımdan kesılecegını soyluyorlar lutfen bu konulardan dolayı neler yapabılırım haklarım nedır sımdıden degerlı yorumlarınız ıcın tesekkur ederım