merhabalar ;

Haziran 2014 de sendikal faaliyetten dolayı işten çıkartıldım bende beraber 2-3-5 gun aralıklarla 20 kişi daha çıkartıldı.İlk yerel mahkeme bazımıza normal iade bazımıza sendikal faaliyet kararı vererek 2nci adım yargıtaya haziran 2015 taşındı.Birkaç arkadaşlarımızın yargıtay süreçleride bitti.Bu sürecte calıştığımız fabrikanin kendi kadrosunda olduğumuz halde sistemde taşeron işçisi olarak gözüküyorduk.ilk yargıtayda biten davalı arkadaşımız işe iadeyi yargıtay alt iş verene iade ibaresiyle onamış ama fabrikadaki, taşeron firma ismi 1 günde değişti ve bizim bağlı olduğumuz şirketi iflas gösterip kapattılar.bu olaylar olurken avukatımız rahattı ve fabrikanin sahibi aile şirketindeki avukat olan kardeşle araları mazileri eskiymis ben bilmiyordum.ilk dava bittiğinde tazminat davası açmayın ödeyeceğiz denmiş bizim avukata oda beklemiş sonrasında gecen günler içinde biz ödemicez gidin o şirketle konuşun demiş bize anlattığı.
Avukatımız 60 kusur yaşlarında kariyerinde önemli yerleri olduğunu duyduk detay vermek istemiyorum ama bu süreçte cok pasifti tükenmişlik sendromu içinde yada başka birşeylerin içindemi bilemiyorum.
Benim kendi yargıtay sürecime gelirsek ilk olarak 21. hukuk dairesine gitmis yerel mahkemeden sonra orasıda görevsizlik verip 6 ay yattı arkasından hukuk inceleme bölümünde 4 ay daha kalarak aralık 2015 de 9. hukuk dairesine gönderilmiş suan inceleme de yazıyor..
Avukatımız ilk yargıtay süreci biten arkadaşa kazandık ama karşıda muhatap yok dedi tekrar dava actı fabrikaya taşeron şirket deişmedi isim kisiler deişti halen fabrikanin kendi kadrosunda çalışılıyor diyerekten birazda hukuki cümleler katıp dava acıtı sonumuz hayrola. en son biz suçlu bulunup ödeme yapıcaz gibime geliyor..
Bekliyoruz bittik bunları yazarken içimi döktüm sorucaklarımı şaşırdım gönderiyorum böyle yorumu olan varsa bekliyorum tşk.