Merhaba, Antalya'dan 27.06.2015 tarihinde ev aldım.Öğrenci olduğum için 28.09.2015 tarihinde yerlestim. Alt komşumun evinde 4 yıldır devam devam eden su sızıntısından dolayı 05.10.2015 tarihinde evini su basmış.Kız kardeşimin geldiği günün gecesinde, saat birde,kapımızı yumrukladı.Zararı görmek için evlerine indim sigortasının yalnızca eşyaları kapsadığını zemin ve duvardaki hasarı karşılamadığını belirtti.Oluşan zararın bizim sigortamız tarafından karşılanmasını talep etti.Dosya kaydını açtırdık.Adam ilk önce duvar boyası,tesisat ve gardolap parasını istedi ekspertizden fakat ekspertiz ben bu gardolabı hasar olarak bildiremem bir sıkıntı yok, marangozla halledilebilecek bir sorun dedi.Sonra bir gün ekspertiz şirketi aradı daha önceden laminantla ilgili herhangi bir sorun bildirilmemesine rağmen komşumuzun laminant parkeyi de masraf olarak bildirdiğini söyledi.Hasarı görmek istedim ama komşum eve girmeme izin vermedi, ekspertize fotoğraf atacağını söyledi.Bu yüzden hasar olmadığını düşünüyorum.Gelelim probleme bu adam benden,gelen sigorta parası olan 850 lira aldı.Tabi bundan öncede 400 liralık tadilat masrafı yapmıştık.Sigortadan gelen parayı da verdikten sonra bundan başka herhangi bir para istemeyeceklerine dair dilekçe imzalattık.Ama sigortasına,aynı sigorta şirketiymiş,yatak ve giysi dolabını hasar olarak bildirmiş ve 1600 tl ödemeyi 23.11.2015 tarihinden önce almış.Bize bu konuda hiçbir bilgi verilmedi.20.02.2016 tarihinde Ptt arayıcılığıyla tebligat geldi.Bu tarihe tebligatta daha önceden gönderildiği belirtilen ihtarname elime ulaşmadı.Tebligatta ilk ihtarnameden sonra ödeme yapmadığım yazıldı.Ekspertiz ve sigorta şirketi eşya masrafının bana yansıltığı hakkında aramadı.Ptt kimlik göstermeden ihtarname teslim etti.Ekspertiz eve gitmeden adamın gönderdiği fotoğraf ile masraf bildirdi.Ben bu parayı veremem,açıkcası zor durumdayız ben ne yapmalıyım?Lütfen bana yardım edin.7 gün içinde ödemezsem mahkemelik olacağım...