+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 33 ileti bulundu.
    Nerede
    Afganistan
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı

internet ortamında dolandırıcıların yeni takatiğini sizlerle paylaşmak istiyorum.
    British kediler ender bulunuyor ve fiyat olarak değerli bir kedi. 2. El satış sitelerine british kedi yavrusu ilanı veriyorlar. Piyasada Ortalama satış tutarı 1200 tl ile 1800 tl arası.
    Bazı dolandırıcılar 2. Alım satım sitesine değerinin altında fiyat veriyorlar. Bazen 800 tl. Bazen 600 tl ye british kedi yavrusu satılık diye. Genelde kendilerini küçük şehirlerde gösteriyorlar, Mesela artvin de. Kişinin elinde internetten bulunmuş british kedi yavrusunun resimleri ve videosu hazır bulunuyor. Watsaptan yazışma başladığında bu resim ve videoları yolluyorlar. Kedinin ücretini peşin talep ediyorlar, şu ibana şu hesaba yatırın diye... sonrasında kediyi otobüsle yollarız. Sabah terminalden alırsınız diyorlar... para transferi gerçekleştiğinde, yani ödeme yapıldığında bir daha kişilere ulaşılamıyor. Yani ortada ne kedi ne otobüsle gönderilmiş bir kutu oluyor.
    Biz son anda uyandık. Neredeyse aynı tuzağa düşüyorduk. Nasılmı uyandık?
    Bize yavru kedilerin videosunu attı. Video bitmek üzereyken kararak kapandığını farkettik. Son 4 saniyede yavaşça kararak video son buluyordu. Peki cep telefonu yada kamera ile çekilen video stop düğmesine basınca neden efekt eklesin ki. Direk pat diye kapanır. Videonun internetten indirildiğinden şüphelendik ve para transferi yapılması istedikleri ibana ait hesap sahibinin adını soyadını google a yazdık ve her şey ortaya çıktı. Onlarca kişi hesabına para yatıracağım kişi tarafından dolandırılmıştı. Adama para trelansferi yapmayacağım. Kendimi garantiye almak istiyorum dediğimde, birde haklıymış gibi, kediler güzel her şekilde satılır, arada güven yoksa bu alışveriş olmaz filan ayağı yaptı. Google da yazılan yazıların. Dolandırılanların yazdıkları yazıların Ekran printlerini (resmini) alıp adama yolladım ve adam anında küfrederek bizi engelledi.
    Kesinlikle kediler görülmeden, elinize almadan ödeme yapılmamalı. Maalesef dolandırıcılar bu tür yollara başvurmaya başladı.bu yazıyı paylaşmamın nedeni piyasada ender bulunan bu kedileri almak isterken kişilerin arama motorunda bu yazıyı görmeleri ve okuyarak dikkatli davranmalarını dolandırılan bir çok kişinin arasına girmemelerini sağlamaktır.

Hukuki NET Güncel Haber

Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı konulu yargıtay kararı ara
    Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı konulu hukuk haber
    Konu Gizemliyolcu tarafından (19-02-2016 Saat 16:11:39 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    samsun
    İletiler
    587
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı

Bilgi icin tesekkurler. Forumda da bir kac kez, bu konuda magdur olanlara rastladik...

Saygılar

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı

Merhaba Sayın Gizemliyolcu,

Benim de merak ettiğim bir şey var. Konuyla ilgilediğiniz için bilebileceğinizi düşünüyorum.

İnternette satılık pekçok kedi, köpek vb var. Bunlar ilanlarında "ücretsiz sahiplendirme" yazıyorlar. Hatta bazıları açıklamalarda mama, aşı, veteriner vb para talep edilmeyecektir diye yazıyorlar.

Bunlar gerçekten ücretsiz mi yoksa almak istediğimizde ücret isteniyor mu? Saygılar..

Nerede
    Afganistan
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Sayın Gizemliyolcu,

Benim de merak ettiğim bir şey var. Konuyla ilgilediğiniz için bilebileceğinizi düşünüyorum.

İnternette satılık pekçok kedi, köpek vb var. Bunlar ilanlarında "ücretsiz sahiplendirme" yazıyorlar. Hatta bazıları açıklamalarda mama, aşı, veteriner vb para talep edilmeyecektir diye yazıyorlar.

Bunlar gerçekten ücretsiz mi yoksa almak istediğimizde ücret isteniyor mu? Saygılar..
    Çoğu ücretsiz efendim. Ancak bazı kişiler ücretsiz yazmasına rağmen para talep edebiliyorlar.(cins kedilerde) bunun nedeni insanları ücretsiz diye kandırıp kendilerini aramalarını sağlamak değil, asıl nedeni bazı sitelerde hatta çoğunda pet (hayvan satışı yasak olduğu için) ücretsiz yazıyorlar. Örneğin sahibinden de kesinlikle ücretli evcil hayvan satışı yasak ve ücret talep edilen ilan kesinlikle verilemiyor..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sokakta binlerce kedi var, şuan hepside hamile. nedir bu cins sevdası?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Fixit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adı üstünde "MADE IN BRITAIN"

Mesela ben de bir "Golden Retriever" köpek severim. Yolda gezdiren insanların köpeklerini seviyorum. Merak işte..
    Konu Hakkarili Arzuhalci tarafından (19-02-2016 Saat 20:15:30 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Nerede
    Afganistan
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs down Cevap: Dikkat British kedi Dolandırıcılığı ve Shorthair kedi Dolandırıcılığı

Bende sizin gibi düşünüyor ve sahipsiz yada sokakta kalmış hayvanları sahipleniyordum.
    Bende bir hayvan severim ve aynı düşüncedeydim. Taki akli dengesi bozuk bir hayvan sever karşıma çıkıncaya kadar.
    Bir bayandan 3 tane kedi sahiplendim ve güzelce bakmaya başlamıştım. Ancak bayan sürekli aramaya, kedilerin resmini istemeye, evimde hafta sonları 1 saat kedimi görmek istemeye başladı. Bunun üzerine nişanlım, kedileri aldın bayan neden sürekli arıyor? Neden günde 3 defa sana mesaj atıyor, sen kedilerimi sahiplendin yoksa bayanımı vs vs demeye başlayınca bayanı facebook ve telefondan engelledim. Ve ne oldu dersiniz.
    Adresimi öğrenebilmek ve kedileri alabilmek içinmi bilmiyorum ama karakola gidip resmen benden şikayetçi oldu. hiç bir dayanağı olmamasına rağmen şikayetçi olan bu bayanın şikayeti sahtecilikte savcılıkta. Takipsizlik kararını bekliyorum. Takipsizlik verilir verilmez suç uydurduğu için şikayetçi olacağım. Şaka gibi değilmi. Bir daha ücretsiz kedimi !! Aman aman. Cins olmasa bike parasını verip alırım pisiciği, zırt pırt resim ve adresime gelmek istemez hiç yoktan. Bir kedi hayatı için insanın siciliyle oynayabiliyorsa insan ki o insan gerçekten yapmamışsa bunları. Kesinlikle hastadır.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Bu arada bu olaydan bir şey çıkarmı sizce ?
    Şaka gibi. Para ve taşıma çantası almışım kendisinden
    Konu Gizemliyolcu tarafından (19-02-2016 Saat 20:27:17 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birinden sahiplenmeye gerek yok. Az biraz takiple, sokaktan kendiniz, yeni sütten kesilmiş bir kedi alabilirsiniz. Bunun dışında R.merkezlerinden yada barınaklardan sahiplenebilirsiniz. Sokaktan sahiplendiğiniz kediyi, belediye çağırarak, gözlerinin önünde aldırıp, tüm aşılarını, kısırlaştırmasını vs.lerini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bunu rahat rahat söylüyorum çünkü defalarca yaptım. Sahiplenmeye gerek olmadan belediye zaten bunları yapmak zorunda tabi ama sahiplenirseniz ayrıca ilgi gösteriyorlar.

Ve daha önemlisi; Cins kedi ve köpek üreticileri, bu işten nasıl para kazanıyor? zavallı bir anne köpek yada kediyi, defalarca çiftleşmeye ve doğurmaya zorluyorlar. Sonra bu yavruları genelde daha emmesi gerekirken (özellikle köpeklerde çok yapılıyor) annesinden ayırıyorlar ve satıyorlar. Hem bir canlının sırtından para kazanıyorlar, hem sokak hayvanlarının sahiplenilmesine ket vuruyorlar, hem sattıkları yavru köpekleri sözleşme yapmadan sattıkları için alanların büyük kısmı sokağa atıyor, (belediye sözleşme yapıyor, takip ediyor) ve hemde bu kazandıkları para yasal olmadığı içinde vergide vermiyorlar.

Bu arada daha önceden sahiplendiğiniz 3 tane kedi duruyor mu?

- - - Updated - - -

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Adı üstünde "MADE IN BRITAIN"

Mesela ben de bir "Golden Retriever" köpek severim. Yolda gezdiren insanların köpeklerini seviyorum. Merak işte..
    Golden kolay, sokaklar, ormanlar, rmleri golden dolu. Alıp alıp sıkılınca atıyorlar. Ücretsiz olarak kolay bulunabilen köpeklerin başında geliyor golden. Ayrıca haytap gibi hayvan koruma derneklerinin sayfalarını takip ettiğim için, bugüne kadar hemen hemen her cins köpek gördüm sokağa atılmış yuva arayan.

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Birinden sahiplenmeye gerek yok. Az biraz takiple, sokaktan kendiniz, yeni sütten kesilmiş bir kedi alabilirsiniz. Bunun dışında R.merkezlerinden yada barınaklardan sahiplenebilirsiniz. Sokaktan sahiplendiğiniz kediyi, belediye çağırarak, gözlerinin önünde aldırıp, tüm aşılarını, kısırlaştırmasını vs.lerini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Bunu rahat rahat söylüyorum çünkü defalarca yaptım. Sahiplenmeye gerek olmadan belediye zaten bunları yapmak zorunda tabi ama sahiplenirseniz ayrıca ilgi gösteriyorlar.

Ve daha önemlisi; Cins kedi ve köpek üreticileri, bu işten nasıl para kazanıyor? zavallı bir anne köpek yada kediyi, defalarca çiftleşmeye ve doğurmaya zorluyorlar. Sonra bu yavruları genelde daha emmesi gerekirken (özellikle köpeklerde çok yapılıyor) annesinden ayırıyorlar ve satıyorlar. Hem bir canlının sırtından para kazanıyorlar, hem sokak hayvanlarının sahiplenilmesine ket vuruyorlar, hem sattıkları yavru köpekleri sözleşme yapmadan sattıkları için alanların büyük kısmı sokağa atıyor, (belediye sözleşme yapıyor, takip ediyor) ve hemde bu kazandıkları para yasal olmadığı içinde vergide vermiyorlar.

Bu arada daha önceden sahiplendiğiniz 3 tane kedi duruyor mu?

- - - Updated - - -

Golden kolay, sokaklar, ormanlar, rmleri golden dolu. Alıp alıp sıkılınca atıyorlar. Ücretsiz olarak kolay bulunabilen köpeklerin başında geliyor golden. Ayrıca haytap gibi hayvan koruma derneklerinin sayfalarını takip ettiğim için, bugüne kadar hemen hemen her cins köpek gördüm sokağa atılmış yuva arayan.
    Sayın Fixit,

Cevabınız için teşekkürler. Ben bütün hayvanları seviyorum. Golden sahibi olmak isterdim ama oturduğum yer buna uygun değil. Almayı pek düşünmüyorum. Yolda gördüğüm sahipli hayvanları izin alıp seviyorum o kadar.

Birkaç yıl önce Münih'te bir market önünde bir Golden gördüm. Sahibi oraya biryere bağlamış alışverişe girmiş. Kadın çıktığında beni köpeği severken görünce çok tepki gösterdi olmayacak sözler etti.

Kültür farklı insanlar farklı. Aynı durum bizde olsa köpeğini sevdiğinizi- için size güleryüz gösterir. O gün bugün nerede olursa olsun izin almadan sevmiyorum kimsenin kedisini köpeğini.

- - - Updated - - -

Sayın Gizemliyolcu,

Bu ifadeden bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

Suc tipine bakılırsa sanki kadın size kedileri bağışlamamış ta bakmanız için geçici olarak vermiş gibi bir durum sezgiledim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim hayvanlarımı isteyen herkes sevebilir ama insanların sevmeden köpeğin mizacını sorması gerekli diye düşünüyorum. Nadirde olsa bazı köpekler yabancılara hırlamadan, havlamadan, direk ısırarak tepki verebiliyor. Sizin durumunuzda da belki bu yüzden tepki vermiştir. Çünkü sizi ısırsaydı, orda tazminat gibi davalar açmanız daha kolay, sizinde daha iyi bildiğiniz gibi. Birde çocuk konusunda da farklılıklar var. Amerikada da başkasının çocuğunu severseniz, hafiften şiddetliye doğru; azar işitmeniz yada vurulmanız bile olası Oturduğunuz yer uygun olurda köpek isterseniz, golden bulunur pek tabiki ama hiçbir cins köpeğin bakışları, sokakta doğmuş büyümüş bir sokak köpeğinin bakışları gibi derin değildir...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php127735-Dikkat-British-kedi-Dolandiriciligi-ve-Shorthair-kedi-Dolandiriciligi

internet kedi dolandiricilari

google britishkedi.com

Forum