+ Konuyu Yanıtla
2 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 162 ileti bulundu.

Konu: Perikondrit

Perikondrit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Perikondrit

Arkadaşlar,
    Bu sefer; peşin yazıyorum:
    8.01.2016, saat 20.54.28 de gelen mesaj: "Gullian-barre sendromu diye bişey duydunuz mu hocam 3-4 yaşındaki bir çocuğun..."

Cevap mesajı :"Konuyu inceleyeyim."
    Konuyu incelerim. Vikipedi şöyle yazıyor: "Bu hastalığın diğer (Bir çok ad yazıyor.) adları arasından birisi şu: ... akut idiyopatik polinörit, ..." demekte. Aaaa, bu konu başlığını bilen herkes gibi, ben de; aynı şeyi düşündüm ve fikrimi; telefonla mesaj gönderene ilettim: "Çocuk oyuncağı..."
    Bu bilgi; çocuğun ailesine iletilecek. İkna olursa; istenecek. Gönderdikten sonra; dediğim dozda kullanılacak...
    Ben de; ilk defa karşılaştığım bir hastalıkta, HTT; ne halt edecek öğreneceğim.
    Biliyorsunuz: Ben bilince; Siz de biliyorsunuz.
    Yani; yapılacak çok şey var...
    Sağlıcakla kalın...

Hukuki NET Güncel Haber

Perikondrit konulu yargıtay kararı ara
    Perikondrit konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hz.Muhammed Mustafa (sv):"İlim Çinde bile olsa gidip alınız. "
    Mustafa Kemal Atatürk :"Hayatta en hakiki mürşid ilimdir. "
    İki Mustafa ya tâbi olmak lazım. Allah ile kul arasında ki komisyonyonculardan kurtulmak gerek. Başarılar Sakar hocam.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sakar Hocam.
    2010 ortalarından bu yana :Atrofik Gastr-İT ile uğraşıyorum.
    İlk endoskobi öncesini bilmiyorum.
    26.12.2015 12:55 rapor kan tahlili sonucu :CRP 3.28 mg/L
    İki aydır gece ilk iki saat tan sonra iki üç kez uyanıyorum.
    Başka. ....IT'li organim yok. 3.28 mg/L iltihabı tamamen mideden kaynaklı.
    Zencefil ile 2013 te ikinin altına indirmiştir.
    HTT ile 0-1 mg/L arasına düşürmelim.
    AYRICA PROSTAT BÜYÜMESİ VE 44 mm böbrek kisti için de iyi geleceğini düşünüyorum.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Foruma yazamadığı için; e-posta adresime gönderilmiş bir mesajı aktarıyorum:
    Alıcı: bana
    Hocam Merhaba,

Hukuki net sitesine yaz dediniz ama site yazmaya kapalı olduğu için mail atayım sözümü tutayım ve vefasız hastalardan olmayayım istedim.

Hastalığımın adı tenisçi dirseği(lateral epikondilit).

Hikayesi:
    Geçen yaz köyde babamlarla saman balyalarını taşıyıp üst üste istif ettik.
    Yaklaşık 7-8 kat üst üste ortalama 25 kg. gelen balyalarını üst üste koydum.
    Aradan bir hafta geçmeden sağ kolumda dirseğimin olduğu bölgede bir ağrı başladı.
    Geçer diye bir ay boyunca doktora gitmedim.Sonrasında iyileşmeyince fizik tedavi uzmanına gittim.Teşhis tenişçi dirseği.
    Ağızadan alınacak 3 ilaç ve kola sürülecek bir melhem ve ayrıca kola takılacak olan kol bandı doktor tarafından önerildi.
    Kol bandı ve ilaçları aldım kullanmaya başladım.Aradan birkaç gün geçmeden göğüs bölgemin altında bir sıkışma oldu.Adeta nefes alıp vermekte zorlanıyorum. İlaçların birinin yan etkilerine baktığımda midede şişkinlik yapar diyor. O İlacın dozunu yarıya indirdim.Fakat değişen birşey yok.Aynı zamanda başım da ara sıra dönmeye gözüm saliselik zaman dilimlerinde saatte bir kararmaya başladığında soluğu aile hekiminde aldım.Aile hekimim bana ilaçları bırakmamı ve midemde ilaçların gastrit yapmış olabileceğini, bunun da midede şişkinlik yapacağını söyledi ve rennin şurup reçete etti.Şayet rennini içtikten 2 saat içinde sıkıntılar geçmezse direkt olarak kardioloğa gitmemi ve EKG çektirmemi söyledi.
    O zamana kadar ne midemden ne de kalbimden sıkıntısını olmayan beni bir telaş aldı. Allah Allah dedim kalbimde ne var ki böyle....
    Neyseki rennini aldığım günün akşamında sıkıntılarım geçince rahatladım.

Sonra bizim fizik tedavi uzmanının yanına gittim.Durumu anlattım. Bana tablet olan ilacı bırakmamı, koluma sürdüğüm ilaca devam etmemi ve ayrıca 5 seans lazer tedavisi(ESWT) almamı söyledi.
    Dediklerini yaptım ve 4 hafta boyunca haftada bir lazer tedavisi aldım.Kolumda bir iyileşme yok hala ağrı var. Sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle başka bir doktora gittim. Bu doktor da fizik tedaviye başlayalım dedi.
    Tamam 30 gün 30 seans fizik tedavi aldım.Sonuç hala ağrılarım var. Germe bükme haraketlerine başladık. Bundan da netice alamazsak sonrasında PRP denilen kendi kanımın alınarak santrafüj edildikten sonra dirseğime enjekte edilmesi işlemini yapacağımızı söyledi.Bedeli 250 TL devlet karşılamıyor.

Tam bu sırada bir vesileyle Sakar Hoca ile tanıştım.Derdimi anlattım.Bana hastalığın latince adını sordu.Lateral epikondilit deyince “Sonu “it” le bitiyorsa kolay dedi. 10 günlük iş deyince pek inansım gelmedi. İlaç tedavisi ardından lazer tedavisi sonrasında 30 seans fizik tedavinin ve egzersizlerin iyileştiremediği hastalığı bu ilaç mı iyi edecek dedim. İçimden de gülmedim değil hani. Nerdeyse 90 gündür çektiğim sıkıntılar 10 günde bitecekti öylemi.ha ha ha...!!!

Sakar Hoca beni ikna etti.Neyse HTT yi aldım. Nasıl olsa yan etkisi yok kullanayım içimde kalmasın dedim.
    Bu gün 11. Gün sonuç inanılmaz ağrı falan kalmadı. Sakar Hocam Allah sana uzun versin ki sen de derman arayan daha çok insana yardım edesin.Sağol varol.

Şimdi de htt yi Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit) olan bir arkadaşım kullanmaya başladı. O da yıllardır muzdarip bakalım ne sonuç verecek. Sonuç belli ama yine de sonuçları yazacağım.

Kalın sağlıcakla.

Saygılarımla.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    HTTyle ilgili yeni bir bilgi sahibi oldum. Denemedim, ama; bilimsel araştırmalar sonucu düzenlenen raporun bir bölümünde şöyle yazıyor:
    "Asthma, insomnia, uroclepsia(forbabies), gall
    bladder ailments, facial paralysis, gastritis,
    chestdiseases, internal hemorrhage, bronchitis, antiinflammatory,
    tuberculosis, pharyngitis "
    Burada; HTTnin tedavi ettiği bazı hastalıklar yazılı. Bunlardan biri de: TUBERCULOSİS Yani; verem/tüberküloz.
    Biliyorsunuz, verem; bakteri sebebiyle oluşan bir hastalık.
    HTTyi tanıyanlar ise, HTTnin antibakteriyel/Bakteri öldürücü olduğunu bilir.
    Bu durumda, HTTnin veremi tedavi etmiş oması gayet normaldir.
    Bilginize...
    Sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Yazmazsam; çatlarım.
    Önce; Gulian-berre hastalığından söz edeyim. Aile, kullanıp kullanmama konusunda; görüş belirtemedi. Çünkü; çocuk yoğun bakıma alındı...
    İkinci konu:
    Bu konuda, yani; malûm hastalıkta yazmayacağım, dedim, ama; yazmazsam çatlarım.
    Aşağıdaki mesajlar telefonuma gelmiştir ve telefonla cevabî mesaj olarak gönderilmiştir. Tarih: 20.01.2016 dır. (+) ile yazılan gelen, (-) ile yazılan gönderilmiş olanlardır.
    + Abi bize ilaç yollayabilir misin. Saat:22.31.44
    +Yeliz mobilya Saat:22.31.50
    - Evet. Saat:22.32.40
    +Adresim var demi sizde Saat:22.32.57
    - Evet,adres var. Yeter ki, işe yarıyor deyin. Saat:22.34.22
    +Çok şükür abim çok şükür iyiyiz önce rabbimin sonra sizin sayenizde Saat:22.35.25
    - Selamımı söyle Saat:22.36.53
    +Aleyküm slm sizi görmeye geleceğiz abi iyice bi kendimize gelelim muhakkak geleceğiz Saat:22.37.53
    Eeee, konu ne diyeceksiniz.
    Hani, ben: "Malûm hastalıkta yazmayacağım, bu sebepten; karnı açılıp ve kapatıldıktan sonra 'hastayı alıp götürün' denen kişi ile ilgili nasıl bir haber geldi, yazamıyorum." demiştim ya...
    İşte, mesajları yazan; O hastanın kız kardeşi; 3. şişeyi istiyor. Hasta da; 24-26 yaşlarında bir erkek.
    Geriye, yaklaşık 0.5 litreleri kalıyor.
    Oh be!... Karnımın şişi indi...
    Yazmasam; çatlardım be!...
    Sağlıcakla kalın...
    NOT: Mesaj kayıtları Vodafon'a sorulabilir.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üzgünüm,
    Sevdiklerimden biri olan; Kamer Genç'i maalesef kaybettik. Tıpkı; Levent Kırca gibi... Sebep, bilindiği gibi: Malûm hastalık...
    Daha önce bu sitede: Kamer Bey'le ilgili bir habere dayalı olarak, Kamer Bey'in "İyiyim..." demesi üzerine bir yazı yazmıştım. Demiştim ki: "Kamer Bey, kendinizi aldatmayın. Steve Jobs pankreas şeyi idi ve o sebepten öldü. Siz, O'ndan daha zengin misiniz ki; O'nun bulamadığı; hastahane, doktor ve ilacı buldunuz?"
    Niye böyle demiştim: "Bir Allah'ın kulu çıkar da; Kamer Bey'e ulaşır, saçmalayan biri var, bir sefer deneyelim." der mi, diye... İlk bir ay içinde; işe yarayıp yaramadığını görecekti.
    Levent Kırca'nın hastalığı sırasında; Aydınlık Gazetesi'ne "O'na ulaşın, beni arasın." gibi mesajlarımı aktarmıyorum, yazmıyorum.
    Son olarak, TRT'de program yapan ve hastalanan; Seval Akbaba'ya ulaşabilmek için; program yapımcısı kişiye yazdığım mesajı, eklediğim bazı delilleri/Raporları yazmadım. "Geri dönüldü mü?" diyeceksiniz. Şaka yapıyorum sanılıyor. Yazık; genç biri...
    Sizlere; daha ilk teşhiste: "Akciğerden başlamış, kemiklerine kadar..." denmiş ve beş ay ömür biçilmiş, Söke'deki Hakan'ın babasından...
    İlk teşhiste: "memelerinden başlamış; karaciğer, böbrek ve lenf sistemine sıçramış, 4. evre ve karınızın hiç şansı yok!... " denmiş hastadan da söz etmedim.
    Ama; açılıp kapatılan ve "eve götürün" denen 25-26 yaşındaki kişiyi yazmak zorunda kalmıştım. Niye, yazmazsam; çatlardım da ondan!...
    Malûm hastalık; başımı ağrıtıyor...
    Boşuna yalvarmıyorum: "HTTyi yapın, yapın!..." diye...
    Sağlıcakla kalın, çaresiz (HTTsiz) kalmayın...
    Daha önce de yazmıştım: " Yabana/boşu boşuna, o kadar ölümle karşılaştım ki..."

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Sakar Hocam.
    Bir Türk Milliyetcisi tek başına bir ordu Kamer Genç e
    ALLAH RAHMET EYLESİN diyorum.
    CRP iltihap göstergesi 3.28
    22.01.2015 saat 17:30 itibariyle HTT ye başladım.
    12 saat arayla sabah bir çorba kaşığı akşam bir çorba kaşığı
    Bitince CRP yi tekrar baktırıp sonucu paylaşacağım.

Nerede
    ordu
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sevgili sakar hocam..merhaba..
    yazılarınızı surekli takıp edıyorum. bu forumu okuyan takıp eden veya sıze ulaşan tüm kişiler adına şimdiden tşklerımı sunuyorum.
    yazılarınzda mucizevi olarak tanımlanan bir bitkiye ait yazılarınıza rastladım: Hypericum triquetrifolium turra.. sanırım HTT diye geçiyor.
    benim annem hem tansiyon hastası hem de diyabet 2 hastası. malumunuz tahmin edersinz kı gün içerisinde akşama kadar hap alıyor. babamda ise prostat büyümesi var eklem rahatsızlığı var sedef de var..
    bu bahsettiğiniz mucızevi bitkiye nasıl ulaşabılırım, nasıl temin edebilirim? Temin ettiğimde nasıl hazırlıcam? Ayrıca yine geçen bir yazınızda bu bitkinin tansiyon yükseltici etkisi olduğundan da söz etmişsnz, ama ben bu ılacı diyabet olan anneme kullandırmak istiyorum nasıl bır yol izlemelıyım o bitkiye nasıl ulaşmalıyım annemi o ilaçlardan kurtarmak istiyorum. size ulaşmak isteyen her kişiye yardım etmeye çalştığınıza gönülden inandığım için bana da ses vereceğinizi umarak size ulaşmaya çalşıyorum . size direk kısa msj atmayı denedim ama yeni üye olduğum için site kabul etmedi ben de mecbur buradan yazdım.
    mail adresim : kehmehvan4233@hotmail.com

cevabınızı sabırsızlıkla beklıyor şimdiden tşk ediyorum..

Nerede
    ordu
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sevgili sakar hocam..merhaba..
    yazılarınızı surekli takıp edıyorum. bu forumu okuyan takıp eden veya sıze ulaşan tüm kişiler adına şimdiden tşklerımı sunuyorum.
    yazılarınzda mucizevi olarak tanımlanan bir bitkiye ait yazılarınıza rastladım: Hypericum triquetrifolium turra.. sanırım HTT diye geçiyor.
    benim annem hem tansiyon hastası hem de diyabet 2 hastası. malumunuz tahmin edersinz kı gün içerisinde akşama kadar hap alıyor. babamda ise prostat büyümesi var eklem rahatsızlığı var sedef de var..
    bu bahsettiğiniz mucızevi bitkiye nasıl ulaşabılırım, nasıl temin edebilirim? Temin ettiğimde nasıl hazırlıcam? Ayrıca yine geçen bir yazınızda bu bitkinin tansiyon yükseltici etkisi olduğundan da söz etmişsnz, ama ben bu ılacı diyabet olan anneme kullandırmak istiyorum nasıl bır yol izlemelıyım o bitkiye nasıl ulaşmalıyım annemi o ilaçlardan kurtarmak istiyorum. size ulaşmak isteyen her kişiye yardım etmeye çalştığınıza gönülden inandığım için bana da ses vereceğinizi umarak size ulaşmaya çalşıyorum . size direk kısa msj atmayı denedim ama yeni üye olduğum için site kabul etmedi ben de mecbur buradan yazdım.
    mail adresim : kehmehvan4233@hotmail.com

cevabınızı sabırsızlıkla beklıyor şimdiden tşk ediyorum..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 17 Sayfa İlkİlk 123456789101112 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ELifim Qaraxan

sakar

perikondrit diyabet

perikondrit

sakar hocaQaraxan hekumhttps:www.hukuki.netshowthread.php125220-Perikondrit
Forum