+ Konuyu Yanıtla
14 / 17 Sayfa İlkİlk ... 4567891011121314151617 SonSon
131 den 140´e kadar toplam 162 ileti bulundu.

Konu: Perikondrit

Perikondrit Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Perikondrit

Arkadaşlar,
    3 Kasım tarihli yazıyı alel acele yazarken; o gün telefon eden pankreas ca. hastası yakının dediklerini yazmayı unutmuşum. Ayrıca; bazı kelimeleri de eksik yazmışım.
    Telefonda hasta hakkında anlatılanları ve TAGRİSSO adlı ilaçtan söz edeceğim.
    Vatanla ve sağlıcakla kalın.
    NOT:Dido35 özel mesajınız var.

Hukuki NET Güncel Haber

Perikondrit konulu yargıtay kararı ara
    Perikondrit konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Pankreas kanseri bir hastanın yakınından, 3.11.2018 tarihinde saat 12.51 de, 0536 717 16 XX telefonla aşağıdaki bilgi verilmiştir:
    "Hocam, sizin küre başladıktan sonra, hastamız ilk defa; kilo aldı, halsizliği geçti ve yüzünün rengi düzeldi. Daha önceleri, günde bir kaç defa tekrarlayan karın sancıları oluyordu. Hekimler, sebebini bulamadıklarından, bunu KTye bağlıyorlardı. Sizden sonra karın sancıları 2-3 günde bir olmaya başladı. Bunlardan birini bile başaramayan KTyi bıraktık. Sizi bir kaç gün sonra tekrar arayacağım."
    4 gün sonra tekrar aradı ve 2. litreyi istedi, bugün de teslim aldı.
    Ara not: Bu yazı 3 kasımda yazılacaktı, telaştan unutuldu. Dido35 ile ilgisi yoktur.
    Gelelim Tagrisso'ya...
    Adam Almanya'dan telefon eder: "Hocam, ben sizin telefonu Tarsus'taki yeğenimden öğrendim. Vatsapla devam edeyim mi?" Cevap evet.
    + Karıma akciğer ca. dediler. Akciğerin birinin üçte birini aldılar. KT yaptılar. Şimdi de diyorlar ki: "Maalesef, beyin, kemik ve lenflere metastaz.
    - Akciğer ca.nın çeşidi ne? (Küçük hücreli dese, lafı bitireceğim.)
    +Bilmiyorum.
    -Patoloji raporunda yazmıyor mu?
    +Ben anlamam, vatsaptan göndereyim.
    Vatsaptan, Almanca bir patoloji raporu gelir. Yahu, ben Almancadan ne anlarım. Baktım, baktım... Şunu anladım ama: "adenokarsinom" Eniştenin hastalığından.
    -HTTnin işe yaradığı bir çeşit. Denemek istersen, atla gel ve al git.
    +Ben gelemem. Karımı hastahaneye götürüp getiriyorum.
    -Viyana'daki hastanın karısı atladı geldi aldı ve geri döndü. Karını komşular getirsin götürsün.
    +Gelirse; yeğenim gelirken getirir. Olmazsa; biz yaz tatiline gelince alırız. (Bu konuşma; Mart sonu Nisan başlarında oluyor.) Hanım zaten şu anda Tagrisso adlı bir hap verdiler onu kullanıyor. 30 tabletlik kutular halinde ve günde bir tane içiyor. Fiyatı da: 8600 € Sosyal sandık (Alman SGKsı demek istedi herhalde...) öder mi, ödemez mi bilmiyorum. Araştırıyorum.
    Görüşme bitti. Adamcağız; Tagrissodan çare umuyor. Ben köyde yaşadığım, tıp okumadığım halde hiç bir işe yaramayacağını biliyorum. Çok önceleri yazdığım cümleleri benzer şekilde
    yine yazacağım.
    Eğer Tagrisso ile kanser tedavi edilseydi; kanser hastalık olmaktan çıkardı. Kanser ol, tagrisso kullan kurtul. Kanser ol, tagrisso kullan kurtul. Kanser ol, tagrisso kullan kurtul. Yok böyle bir şey!...
    Öldüğünde 11 milyar dolar parası olan Steve Jobs, bizden de Sakıp Sabancı bu tagrissoyu alamazlar mıydı?
    Vatanla ve sağlıcakla kalınız...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    İki grup halinde dört kanser hastasından söz edeceğim.
    Birinci Grup:
    Birinci hasta: 3. Evre adenokarsinom akciğer ca. lenflere metastaz denmiş eniştem. Hikâyesini okudunuz. Sadece HTT kullanarak dosyayı kapattı.
    İkinci hasta: Eniştemin yüksek okuldan arkadaşı. Teşhis: Adenokarsinom, akciğer ca. Metastaz yok. Teşhis; eniştemden çok önceleri konmuş. KTler almış, daha sonra, sadece kanserli hücrelerle mücadele ettiği (!) ileri sürülen AKILLI HAP kullanmaya başlamış. Eniştem kurtulduktan sonra,arkadaşına telefonumu verir. Bahaneyle gezmiş olmak için, hasta köyüme gelir. Görüşürüz ve HTT alır gider. İlk HTT bitmek üzereyken,yine gelir. Hasta tepki vermemiş; halsizliği geçmemiş, kilo alamamış, yüzünün rengi de düzelmemiş. Gitti, arkasından enişteye telefon ettim: "Enişte, arkadaşının bağışıklık sistemi almış olduğu KT.ler sebebiyle pert olmuş, bünye cevap vermedi. Şansı yok görünüyor."
    İkinci Grup:
    Birinci hasta: Aydın-Nazilli arasında bir yerden geldiler. Hasta kolon ca. Ameliyat sonrası 2 kür KT. almış. Beni de; o taraflarda, karısı meme ca. olmuş bir astsubaydan öğrenmişler. Hasta HTT kullandı ve; kilo alamadı, halsizliği geçmedi, yüzünün rengi düzelmedi ve öldü. Yani; tepki vermedi.
    İkinci hasta: Bir ilin merkezinde, bir bankanın şube müdürü. Telefonumu "Müdürüm, dört senedir hastahaneye gidip geliyorsun, bir halt olduğu yok, olacağı da... Şu adama bir telefon et." diyen müşterisinden alır. Hasta: "Kolon ca. dendikten sonra KTler başladı. Bir süre sonra "maalesef" dendi, bir ameliyat daha. Arkasından KT.ler devam etti. Şimdi de; 'maalesef kemiklere metastaz' diyorlar. 4 yılda 32 kür KT aldım."
    Cevap: Müdürüm çok KT almışsın. Almış olduğun KTler sebebiyle bağışıklık sistemin pert olmuş olabilir. Sizde kemik metastazları olduğu için ağrıların vardır. HTT kullanmaya başladıktan 21 gün sonra, ağrıların iyice azalırsa; bağışıklık sistemin pert olmamıştır. Eğer öyle olursa; kullanacağın miktar 4 litre ve dört ay.
    Hasta 22. gün telefon etti: "Hocam, ağrılarım iyice azaldı."

Aynı kanserlerden ikişer örnek verdim. Çeşitleri bile aynı. Her iki kanser, HTT açısından hastalık bile sayılmazlar.
    Arkadaşlar,
    Ne anladınız?...
    Benim anladığım: Sadece HTT kullanarak, bazı hastaların kurtulma şansı var iken; KTler sebebiyle, bu şansa sahip hasta; kurtulma şansını riske atmaktadır.
    Yıllar önce,HTT konusunda çırak olduğum zamanlarda ne demiştim:"Tıp bana kansersin derse, asla; ameliyat olmam, RT-KT almam. Sadece HTT kullanırım. Kurtardı kurtardı, kurtaramaz ise; tıp zaten kurtaramaz." Bu cümlenin son bölümü yazılmamış, üç nokta olarak bırakılmıştı. Şimdi ise, HTT konusunda kalfa durumundayım. Ustalık mı, ömrüm yetmez.
    Yapın, yapın diye niçin yalvardığımı, Viyana'daki onkologun niçin "Bu ot ilacının kullanmaya devam edin." dediğini anladınız mı?
    Vatanla ve sağlıcakla kalınız.

Nerede
    konya
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam, bir hasta için, görüşmek isterim. Telefon numaranızı mail atabilir misiniz?

okumuslara@gmail.com

Nerede
    Ankara
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sakar Hocam merhaba.
    Öncelikle yeniden yazmaya başlamanıza çok sevindim. Zira gerçek doğruları paylaşmak, günümüzde adeta kral çıplak gibi bir durum oldu.
    Siz HTT nin oluşumu için 6 aylık bir süreye ihtiyaç var dediniz. Ankara da güneş artık kayboldu, ayazlı günler başladı. Şuanda bitkilerin zeytinyağa bekleme süresi 5 ay oldu. Ne dersiniz? HTT Olmuşmudur?
    Sevgi ve saygılarımla

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İçeriye al, güneş gören pencere önüne koy. Altı ayı mutlaka doldursun.
    Vatanla ve sağlıcakla kalın.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Dün gece, geçen ağustosta yaşanmış, "kadın: 'Hocam, sen; bir ölüyle konuştun, ben ise; bir ölüyle evliyim.' dedi." şeklinde bitecek olan olayı yazmaya başlamıştım. Yazının 2/3ünü yazmıştım ki; Hatun fark etti. Dedi ki: "Ne yazıyorsun?" Ben de, anlattım. Bana: "Bırak böyle şeyleri, yazma!..." dedi ve sildim.
    Ne yapayım; yazayım mı, yazmayayım mı?
    Not: 30 Kasım günü, bulunduğum köyde, bize göre çok genç bir kadın kanserden öldü. Bu hastanın hiç bir yakını, bana: "Hocam, sen ne halt ediyorsun? Bu insanlar niye seni görmeye geliyorlar?" demedi, iyi mi?

- - - Updated - - -

Arkadaşlar,
    Anlamadığım şu: benim son mesajımın yazıldığı saat: 0.49
    Sağ taraftaki, yeni mesajlar bölümünde ise; 3.49... Bu 3 saat fark ne ki? Anlamadım.
    Vatanla ve sağlıcakla kalın...

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    1- Köyümüzde genç yaşta ölen kadının böbrek/renal tümör sebebiyle öldüğünü, taziye ziyareti dönüşü Hatun söyledi. Bu konuda; hem Sakıp Sabancı, hem de Söke Sarıkemer'deki böbrek kanseri hastasını birlikte yazmıştım. Tekrar etmeyeceğim. Sarıkemer'deki hasta hala yaşıyor.
    2- Daha önce yazdığım, eniştemin okul arkadaşı 10 aralıkta öldü. Ne KT ne de AKILLI HAP kurtarabildi.
    3- Başka bir taziye ziyaretinde, pazar günü edindiği bilgi: MİGREN TEDAVİ EDİLMİŞTİR.
    Bilginize...
    Vatanla ve sağlıcakla kalınız.

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Çok kısa yazacağım.
    16.01.2019 tarihinde vatsaptan bana; 2 tahlil ve bir pataloji raporu ile kemik sintigrafisi sonuçları gönderilir. Hastanın oğlunun dediği şudur: "Hocam, görüşünüzü almak isterim."
    Gelen bilgilere göre:
    Hasta 73 yaşındaki S.K.dır ve prostat kanseri, 4. evre ve kemiklere metastaz... Hasta KT almamıştır. RT almaktadır.
    Görüşümü bildiririm.
    17. Ocakta adres verilir, aynı gün gönderilir ve 18 de kullanılmaya başlanır.
    25 Ocakta tekrar tahlil sonuçları gönderilir ve hastanın kullanmakta olduğu Casodex adlı ilaçtan söz edilmektedir.
    Gelen tahlil sonuçlarına göre PSA:
    9.11.2018: 1056, 24.12.2018:1037 24.01.2019:12,98
    Üre:20.12.2018 de 124 iken 24.01.2019 da 30.4
    Bu dediklerimin hepsinin belgesi elimde.
    24 Ocaktaki tahlil sonuçlarından sonra Hekimin, hastanın oğluna dediği:
    -Tıbbın dışında bir şeyler var, değil mi?
    -Evet. (Hepsi bu.)
    Blginize...
    NOT: Bu yazı hatunun bilgisi dışında yazılmıştır. Yani; kaçak bir yazıdır.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar,
    Önceki yazıda sözünü ettiğim kişinin oğlu, beni bugün aradı: "Hocam, babamın PSA değeri şu an; 0.45 Artık; üst kata da, alt kata da hiç bir şey kullanmadan inip çıkabiliyor. Sen bize bir litre daha gönder."
    Filmi geriye sarayım.
    Hasta Ankara tarafında, oğlu ise; Kayseri taraflarındadır. Beni, birinden öğrenir, HTT ister. Teşhisle ilgili deneni yazmıştım. İlk litrede; yürüyemeyen hasta; yürüteçle yürür hale geldi. İkinci litreden sonra; yürüteçi attı ve düz yürür hale geldi. Üçüncü litreden sonra; hastanın oğlunun ifadesine göre; "Üst kata ve alt kata; hiç bir alet yardımı olmadan inip çıkabiliyor.Hekim, ayak işine üç aya sonra bakalım, dedi." der. Ayakta şişlik vardır...
    Yani; Sakar Hoca, bu kadar yazıyı, hep; HTT yapın, yapın diye yalvarmasının tıbbi dayanaklarını izah etmek için yazdı.
    Daha ne diyeyim.
    Vatanla, sağlıcakla ve adil seçimlerle kalınız.
    Elbette; HUKUKLA!...

+ Konuyu Yanıtla
14 / 17 Sayfa İlkİlk ... 4567891011121314151617 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ELifim Qaraxan

sakar

perikondrit diyabet

perikondrit

sakar hocaQaraxan hekumhttps:www.hukuki.netshowthread.php125220-Perikondrit
Forum