"Satilik Kopek Yavrulari" ilanin altinda kucucuk bi cocugun basi gozuktu ve cocuk dukkan sahibine sordu: "Kopek yavrularini kaca satiyorsunuz?"

Dukkan sahibi, "30 dolarla 50 dolar arasinda degisiyor fiyatlari" dedi.

"Benim 2 dolar 37 sentim var"dedi cocuk, "Bir bakabilir miyim yavrulara?"

Dukkan sahibi gulumsedikten sonra bir islik caldi ve kopek kulubesinden bes tane yumak halinde yavru cikti. Yavrulardan biri arkadan geliyordu. Kucuk cocuk yurumekte zorluk ceken sakat yavruyu isaret edip sordu: "Bunun nesi var?" Dukkan sahibi onun kalca cikigi oldugunu ve hep sakat kalacagini acikladi. Kucuk cocuk heyecanlanmisti. "Ben bu yavruyu satin almak istiyorum."

Dukkan sahibi, "Hayir, o yavruyu satin alman gerekmiyor. Eger gercekten istiyorsan, o yavruyu sana bedava veririm."

Kucuk cocuk birden sinirleniverdi. Dukkan sahibinin gozlerinin icine dik dik bakarak, "Onu bana vermenizi istemiyorum. O da diger yavrular kadar degerli ve ben fiyatini tam olarak odeyecegim. Aslinda, size simdi 2 dolar 37 sent verecegim ve geri kalan borcumu da her ay 50 sent olarak tamamlayacagim."

Dukkan sahibi cocugu ikna etmeye calisti. "Bu kopegi gercekten satin almak istedigini sanmiyorum. Bu yavru hic bir zaman diger yavrular gibi kosup, ziplayamayacak ve seninle oynayamayacak."

Bunun uzerine kucuk cocuk egildi, pantolonunu sivadi ve buyuk bir metal parcasinin desteklediği sakat bacagini dukkan sahibine gosterip tatli bir sesle, "Ben de cok iyi kosamiyorum ve bu yavrunun kendisini cok iyi anlayacak bir sahibe gereksinimi var" dedi.