+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Cinsel saldırı iftirası

Cinsel saldırı iftirası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cinsel saldırı iftirası

Öncelikle esenlikler dilerim , olay çok uzun olduğundan mümkün olduğunca kısa kesmeye çalışacağım.
    olay bundan 1.5 ay önce gerçekleşiyor ben tatildeyken eski lise arkadaşım 'gel artık herşey b*ktan gidiyor yanımda olmanı istiyorum ama sen yanımda değilsin ' vs vs süreklide beni beğendiğinden bahsediyordu (hepsinin mesajları mevcuttu döküman halinde onlarıda ifademe eklettirdim ) kendi şehrime dönüş yaptığım gün bunu bildirmiştim kendisine ve benimle kendi evimde buluşup alkol içmek istediğini söyledi ara sıra buluşurduk yine bir sakınca görmedim ve kabül ettim 35 cl tekila almıştım lise hayatım boyunca sevdiğim bir kız vardı ve onun yüzünden kendisiyle konuşmadığım için hafiften sitem etmişti bana ardından seni seviyorum dedi, bende seni demiştim.evet ama seninkisi kardeşcesine bir sevgi dedi şaşırdım ama konuyu üstelemedim,attığı mesajlar doğrultusunda neden bana ihtiyaç duyduğunu sorduğumda duygusal anlamda benden hoşlandığından bahsetti, bana lise yıllarımdaki kız arkadaşımla yatıp yatmadığımı sordu böyle birşeye cevap vermeyeceğimi söyledim , bunları yazacağım için hepinizden özür dilerim ama yazmam gerekiyor.. velhasım bir süre geçtikten sonra sevişmeye başladık daha önce hiç bakire biriyle oldunmu buna cevap ver dedi hayır dedim sen benim sevdiğim adamsın ben senin olmak istiyorum birbirimizin ilki olalım gibi şeyler söyledi eğer cinsel bir birlikteliğimiz olursa evlenmemiz gerekiyor biliyorsun demi gibi sözler kullandı bende üniversite hayalimin peşinden gitmem gerekiyor evliliğe hazır değilim dedim cinsel bir birlikteliğimiz olmadı sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin etmeye çalışıyorduk bu süre boyuncada sen nasıl erkeksin istemiyomusun beni (tekrar özür dilerim)hadi sok içime , istiyorum seni gibi bu tarz kelimeler kullanıyordu cinsel bir birlikteliğimiz olmadığı halde her yer kan olmuştu kendisiyle evlenmem gerektiğini ailesine böyle birşeyi anlatamayacağını o yüzden evlenmemiz gerektiğini söyleyip durdu birşey yapmadığım için böyle birşeye kendimi hazır hissetmediğimi açık bir şekilde söyledim nasıl bir oyun oynuyorsun bilmiyorum ama evimden defol dediğimde ağlamaya başladı çok sevdiğini söyledi bi bayanı ağlatmak hoş birşey değil ama inanın hiç samimi gelmedi beni sevdiğini söylerken ağlaması..üniversite hayalim olduğunu öğrendikten sonra beni bu süreç boyunca bekleyeceğini söyledi bende daha dürüst bi cevap verip sorun zaman değil duygusal olarak hiç birşey hissetmediğimi söyledim onun yakınlaşması sonucu sevişmeye başlamıştık zaten onuda izah ettim 2 dakika geçmeden annemin sesi duyuldu eve gelmişti , dışarı çıkmam gerektiğini söyledim onunda evden çıkmasını istedim ve evden çıktı bu süreç boyuncada kesinlikle ikimizde alkolün etkisinde değildik 35cl almamıza rağmen tamamını bitirmemiştik . akşam evime polis geldi kayıp olduğunu söylediler . ertesi günün akşamıda karakola gelip ifade vermemi istediler suçlama varmış hakkımda karakola gitiğimde benim hakkımda suçlamasında . tekilayı ben içmemişim hepsini buna içirmişim kendinden geçmiş kendine geldiğinde onu cinsel anlamda elde ediyormuşum dur yapma dedikten sonra tekrar bayılmış ardından tekrar kendine geldiğinde bıçağı boynuna dayayıp Allah'a inanmıyorum psikopatın tekiyim ben demişim cinsel birlikteliğide devam ediyormuşum tekrar bayılmış ve tekrar kendine geldiğinde ters ilişkiye girdiğimi söylemiş.kız olmadığına dair rapor almış, mahkemede bu suçlar yöneltildiğinde bana hiç birini kabül etmedim doğal olarak , kız olup olmadığından şüphelendiğimi söyledim çünkü adetin son günlerine felan denk getirdiğini düşünüyorum ne zaman kızlık zarının bozulduğuna dair rapor istediğimi belirttim ve ben onunla değil hayatım boyunca hiç kimseyle ters ilişkiye girmedim.. mahkeme bana denetimli serbestlik verdi haftada 2 defa en yakın karakola gidip imza atıyorum ve imza kağıtları dahi eve gelmediydi kendim gidip çıkarttırdım karakola verdim bu olaylarla ilgili evime en ufak bir kağıt yada bilgi gelmedi. suçlamalardan karakola gittiğimde barodan avukat çağırdılar ertesi gün sağlık problemleri olduğundan hastaneye gitmesi gerektiğini söyledi mahkemeye çıkmadan son 5 dakika kala başka avukat geldi onunla beraber girdim mahkemeye ama pek olayları dahi anlatamadım çok kısa özet geçmiştim. o mahkemeye çıktığımdan beri hiç birşey yapmadım barodan değil özel olarak tutmam gerektiğini söylemişti, hiç peşine düşmedim bu olayın şimdi benim ne yapmam gerekiyor doğruluğumu ispatlamak için çift taraflı ikimizinde sorguya çekilmesinimi istemeliyim veya yalan makinesini bu olayda talep etsem kullandırırlarmı çünkü o günü net birşekilde ikimizde hatırlıyoruz . doğruluğumu nasıl kanıtlayabilirim. bu arada mahkemede bana diğer duruşmanın tarihini vermediler sadece imza atmamı istediler.
    bu olayı ailem de dahil olmak üzere başka birine anlatamadım o yalan bile söylüyor olsa böle birşey ile ailemin karşısına çıkamam, herhangi bir iş kurumunda çalışmıyorum dershaneye gidiyorum özel avukat tutmam imkansız ailemede anlatamam durumu bu olayın açıklığını nasıl sağlayabilirim yapacakları her türlü teste veyahut sorguya karşı değilim sadece olayın tüm doğruluğu ile ortaya çıkmasını istiyorum.Bu olaylar gerçekleştiğinde evde yengem 2 tane çocuğu ve babamda mevcuttu, sonradan ise annem gelmişti.
    ben 20 kız 21 yaşında sanırım herşeyi anlatabildim.
    değerli vaktinizi çaldığım için özür dilerim tekrardan esenlikler dilerim

Hukuki NET Güncel Haber

Cinsel saldırı iftirası konulu yargıtay kararı ara
    Cinsel saldırı iftirası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cinsel saldırı iftirası

Evet ispatı zor durum, ancak mesajları savcılık aşamasında delil olarak kullanmalısınız, çıktığınız mahkeme nöbetçi mahkeme, sizi adli kontrol ile serbest bırakmışlar.

Bayanın ifadesine göre hem cinsel istismar suçu, hem tehdit hem de kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlar oluşuyor bunlar hem toplum ahlakı olarak yüz kızartıcı suçlar hem de yüksek cezayı gerektiren suçlar.

Eğer ileride memur olmak ya da kariyerli bir mevkiye gelmek istiyorsanız;

1-ailenizden durumu saklamayın, siz erkeksiniz, neticede aileniz size destek olacaktır.

2- Kesinlikle bu konularda uzman olan bir avukat araştırıp tutun, maddi duruma gelince bana göre geleceğiniz daha önemli tutun avukatı bulun buluşturun.

Geçmiş olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, ama ben bu konuyu aileme açabileceğimi sanmıyorum annemin suratına dahi bakamam inanın buna.
    Avukat olmadan doğruluğumu kanıtlama ihtimalim yokmudur acaba ?
    İçimi sürekli rahat tutmaya çalışıyorum Türk adaletine güveniyorum ama insanın içini kemiren bir ses var , ya hakim yanılırsa ? Ya olayın gerçek yüzü ortaya çıkmadan bir karara varırlarsa..
    Benim tek başıma yapabileceğim birşey yokmudur ?
    Mahkemede bu olayın doğruluğunu ispatlayabilmek adına, talep edebileceğim birşeyler?

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

O esnada evde olan tanıklardan faydalanabilirsiniz, ancak böyle suçlarda atlanacak en ufak bir ayrıntı aleyhinize olabilir.

Ben hala ailenize söylemeniz taraftarıyım, çünkü büyükler herşeyin en iyisini bilir, ilk başlarda tepki verseler dahi sonrasında arkanızda duracaklardır.

Nerede
    Balıkesir
    İletiler
    462
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok ciddi suçlamalar ile karşı karşıyasınız. Nitelikli cinsel istismar, Cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Silahla tehdit vs.
    Bahsettiğiniz eylemlerinizden dolayı 30 yıla yakın bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
    Derhal bir avukat tutarak hukuki yardım alınız, aksi halde mahkemede kendinizi ifade edemezseniz hayatınızı mahvedersiniz.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşım yazın çok uzun, imla kuralları eksik, gereksiz tonla ayrıntıyla dolu.Genede forumumuz da çıkıp cevap veren fedakar üyelerimiz var.

Şimdi yazdığın yazıya bakarsak hukuku ve işleyişini izlediğin bir kaç filim dışında biliyor değilsin.Yazdıklarının çoğu(o bana arkamı döneyim dediydi, tekilanın bir kısmı bitmediydi, hiç bakire biriyle oldun mu dediydi, ben şaşırdıydım vs.) hiç bir hukuki değeri ve ispatı olmayan boş laflar.Mahkemede bunlara girmeye kalkarsan çok kısıtlı olan kendini savunma hakkını ziyan eder, hakim gözünde de hikaye anlatıyor damgası yersin.Yalan makinesinde bahsetmişsin ki bu da gene izlediğin amerikan filmlerinin etkisiyle yazdığın bir şey.Ülkemizde böyle bir uygulama yok.

Şimdi yapacağın en mantıklı hareket 5 dk. dahi kaybetmeden olayı büyüklerine açmak, tarlayı tapanı satıp bir ağır ceza avukatıyla anlaşmak.Onun dışında ben söyleyemem utanırım çekinirim(sanki ehliyetsiz araç kullanma gibi ortada basit bir şey var) avukata para veremem dersen yukarıda yazıldığı gibi 30 sene varan cezalar çıkması, tüm hayatının yalan olması söz konusu.Bahsi geçen suçlar çok ciddi cinsel suçlar ve çok önemli bir ayrıntı daha diğer süregelen mahkemelerden farklı olarak cinsel suçlarda mağdure kadına ciddi pozitif ayrımcılık yapıldığı, söylemelerinin doğru kabul edildiği de bilinen bir gerçek.

Nerede
    Balıkesir
    İletiler
    462
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşım yazın çok uzun, imla kuralları eksik, gereksiz tonla ayrıntıyla dolu.Genede forumumuz da çıkıp cevap veren fedakar üyelerimiz var.

Şimdi yazdığın yazıya bakarsak hukuku ve işleyişini izlediğin bir kaç filim dışında biliyor değilsin.Yazdıklarının çoğu(o bana arkamı döneyim dediydi, tekilanın bir kısmı bitmediydi, hiç bakire biriyle oldun mu dediydi, ben şaşırdıydım vs.) hiç bir hukuki değeri ve ispatı olmayan boş laflar.Mahkemede bunlara girmeye kalkarsan çok kısıtlı olan kendini savunma hakkını ziyan eder, hakim gözünde de hikaye anlatıyor damgası yersin.Yalan makinesinde bahsetmişsin ki bu da gene izlediğin amerikan filmlerinin etkisiyle yazdığın bir şey.Ülkemizde böyle bir uygulama yok.

Şimdi yapacağın en mantıklı hareket 5 dk. dahi kaybetmeden olayı büyüklerine açmak, tarlayı tapanı satıp bir ağır ceza avukatıyla anlaşmak.Onun dışında ben söyleyemem utanırım çekinirim(sanki ehliyetsiz araç kullanma gibi ortada basit bir şey var) avukata para veremem dersen yukarıda yazıldığı gibi 30 sene varan cezalar çıkması, tüm hayatının yalan olması söz konusu.Bahsi geçen suçlar çok ciddi cinsel suçlar ve çok önemli bir ayrıntı daha diğer süregelen mahkemelerden farklı olarak cinsel suçlarda mağdure kadına ciddi pozitif ayrımcılık yapıldığı, söylemelerinin doğru kabul edildiği de bilinen bir gerçek.

Engin bey durumu gayet kısa ve net olarak anlatmış. Engin beyinde belirttiği üzere cinsel suçlarda her zaman kadına yönelik pozitif ayrımcılık yapılır ki bu durumda başınız büyük belaya girebilir. Bir gün dahi kaybetmeden ailenize durumu anlatın ve cebinizden çıkacak 3-5 bin TL. yi düşünmeden bir avukata başvurun. Parayı düşünerek avukat tutmazsanız, büyük ihtimalle hayatınızı karartacaksınız ki cinsel suçlardan ceza alırsanız cezaevine girdiğinizi bir düşünün derim.

Nerede
    ÇORUM
    İletiler
    659
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Maddi durumunuz yoksa, barodan bir avukat isteyin.

Ben olsam, forumda daha fazla zaman kaybetmeden dosyamın bir fotokopisini alır, kapı kapı avukat gezer, geleceğimi ve hayatımı kurtarmaya bakardım.

Sabıkanızda cinsel bir suç görünmesi, sadece sizi değil, gelecek neslinizi bile etkileyecektir.

Şimdi oturun bir daha düşünün.Bir tarafta maddiyat bir tarafta gelecek.

2 sene sonra size 100 Bin Vereyim sabıkamı silin deseniz, sildiremezsiniz.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinizden Allah razı olsun cevap verdiğiniz için, olayı babama anlattım.

Verdiğiniz cevaplar o kadar korkuttuki beni inanın elim ayağım kitlendi, Türkiyede sadece bayan olduğu için ve duygularına karşılık bulamadığı için attığı iftira yüzünden gecem gündüzüm kalmadı benim.
    Allah en kısa zamanda doğruları gün yüzüne çıkarmama yardımcı olur inşallah.

Yardımcı olmaya çalışan değerli abilerim var olun sağ olun..

Nerede
    ankara
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dostum, her ne kadar kadınlara pozitif yaklaşılsa da oradaki hakimler neyin ne olduğunu anlamaktadır. Cinsel suçlardan yargilananlarin yüzde 70i senin davan gibi olaylardır. Hakimlerin hata yapacağını düşünme dogru karari vereceklerdir. Avukat destegi de alman gerekir ufak detaylari atlamaman icin ancak cinsel suclarda tecrubeli avukat bulmak zor.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cinsel

Cinsel saldiri iftirasi

lise cinsel

cinsel taciz

Forum