+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234
31 den 37´e kadar toplam 37 ileti bulundu.

Konu: AKP kültürü

AKP kültürü Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: AKP kültürü

Üstadım, ben aynı tablo çıkmayacak demedim ki..

Üstelik yukarıda açıkça da vurguladım. Ne demiş Bekir Coşkun?

"Ve sandık ortaya konulduğunda...

Göbeğini kaşıyan adamın dediği olur.

Çünkü demokrasi, bilinçte aşağı-yukarı eşit insanların rejimidir. Bir toplumun çoğunluğu "göbeğini kaşıyan adam" ise, orada demokrasi olmaz, olamaz..."

- - - Updated - - -

Her kim ne söylerse söylesin, ne tahminde bulunursa bulunsun "göbeğini kaşıyan adam" karşısında mağlubiyetimiz kaçınılmazdır.

Hukuki NET Güncel Haber

AKP kültürü konulu yargıtay kararı ara
    AKP kültürü konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Fixit rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gelişmenin cumhuriyet dönemindeki kadar ivme kazandığı başka dönem var mı? 2002 ve öncesinde sanarsın sol partiler iktidar. Yine aynı kafa hep iktidardaydı. Ayrıca "akmayan çeşme, kesilen elektrik, kuyruklar, kıtlıklar karaborsalar..." yine var, tam gaz devam. Üstüne birde sizlerin göremeyeceği soyut şeyler var kaybedilen. Fikir ve ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, kadın erkek eşitliği, Atatürk ilke ve inkilapları, ulus millet bilinci... Baştakiler Türklükten, Türk kelimesinden rahatsız oluyorken yandaşlarının "Türk önde Türk ileri" sözlerinden rahatsız olması normal tabi.
    Akmayan çeşmeler tarih oldu şimdi yavru vatana su taşıyor bu ülke, kuyruk varsa ayfon kuyruğudur kimse "hiç bir yerde şu ihtiyacı bulamıyorum" demiyor ben 2 kilo şeker almak için gittiğim bakkaldan bir kilo alıp çıktığımı hiç unutmam.
    Fikir ve ifade özgürlüğü cumhurbaşkanına başbakana bakanlara hakarete varıncaya dek özgür isim vermeden "hırsız" demek suç bile değilmiş bu millet hırsızın alasını gördü oysa 30 banka soyulup soğana çevrildi unutuldu gitti sanmasın unutmayan bir kesim var göbeği kaşıyor kıçını kaşımamak için. Bal bal demekle ağız tatlanmıyor Türk ileri demekle de ileri gidilmiyor icraat lazım. Gazetecilerin işkencelerde ve sokaklarda öldürüldüğü yılları biliriz biz "faşist polis" denirdi de iktidara tek laf edilmezdi emniyet özerk bir kurumdu sanki. Kadın erkek eşitliği de üniversite kapısına nizamiye kapısına kadardı ben eskiyi hatırlamak bile istemiyorum bugünle kıyaslamak bile zulümdür. Atatürk "beni övme sözlerini bırakın gelecek için neler yapacağız onu anlatın" demiş bir kesim hala bildiğini okuyor memlekete ne kadar faydan varsa o kadar Türksün o kadar vatanseversin gerisi lafı güzaf.

- - - Updated - - -

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Üstadım, ben aynı tablo çıkmayacak demedim ki..

Üstelik yukarıda açıkça da vurguladım. Ne demiş Bekir Coşkun?

"Ve sandık ortaya konulduğunda...

Göbeğini kaşıyan adamın dediği olur.

Çünkü demokrasi, bilinçte aşağı-yukarı eşit insanların rejimidir. Bir toplumun çoğunluğu "göbeğini kaşıyan adam" ise, orada demokrasi olmaz, olamaz..."

- - - Updated - - -

Her kim ne söylerse söylesin, ne tahminde bulunursa bulunsun "göbeğini kaşıyan adam" karşısında mağlubiyetimiz kaçınılmazdır.
    Aynı tablo çıkmayacak demediğinizi biliyorum ben de farklı bir şey söylüyorum deki farklı oldu 2002 den önceki aktörler bugünkü muhalefet iktidar oldu ne olacak? muhalefeti beceremeyen bu adamlar ki iktidarı da becerememişlerdi ülkeyi eskinin karanlığına götürmeyeceklerine dair kimin ne umudu olabilir? bir boyacı çağırsanız evinize yaptığı işi beğenmezseniz bi daha ona boyatmazsınız aynı şahısları çağırıp hadi gel yönet demenin ne mantığı var?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    384
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

https://www.youtube.com/watch?v=Ni7l...=youtu.be&t=5s

inanılması çok zor, ama gerçek. yandaş değil misin? polis al bunu... bide destek çağırmayalım diyor.

Nerede
    Gelsenkirchen, Deutschland
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Engin Oğuz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Akmayan çeşmeler tarih oldu şimdi yavru vatana su taşıyor bu ülke, kuyruk varsa ayfon kuyruğudur kimse "hiç bir yerde şu ihtiyacı bulamıyorum" demiyor ben 2 kilo şeker almak için gittiğim bakkaldan bir kilo alıp çıktığımı hiç unutmam.
    Fikir ve ifade özgürlüğü cumhurbaşkanına başbakana bakanlara hakarete varıncaya dek özgür isim vermeden "hırsız" demek suç bile değilmiş bu millet hırsızın alasını gördü oysa 30 banka soyulup soğana çevrildi unutuldu gitti sanmasın unutmayan bir kesim var göbeği kaşıyor kıçını kaşımamak için. Bal bal demekle ağız tatlanmıyor Türk ileri demekle de ileri gidilmiyor icraat lazım. Gazetecilerin işkencelerde ve sokaklarda öldürüldüğü yılları biliriz biz "faşist polis" denirdi de iktidara tek laf edilmezdi emniyet özerk bir kurumdu sanki. Kadın erkek eşitliği de üniversite kapısına nizamiye kapısına kadardı ben eskiyi hatırlamak bile istemiyorum bugünle kıyaslamak bile zulümdür. Atatürk "beni övme sözlerini bırakın gelecek için neler yapacağız onu anlatın" demiş bir kesim hala bildiğini okuyor memlekete ne kadar faydan varsa o kadar Türksün o kadar vatanseversin gerisi lafı güzaf.

- - - Updated - - -

Aynı tablo çıkmayacak demediğinizi biliyorum ben de farklı bir şey söylüyorum deki farklı oldu 2002 den önceki aktörler bugünkü muhalefet iktidar oldu ne olacak? muhalefeti beceremeyen bu adamlar ki iktidarı da becerememişlerdi ülkeyi eskinin karanlığına götürmeyeceklerine dair kimin ne umudu olabilir? bir boyacı çağırsanız evinize yaptığı işi beğenmezseniz bi daha ona boyatmazsınız aynı şahısları çağırıp hadi gel yönet demenin ne mantığı var?
    Aynen katılıyorum. Seçimlerde Ak Parti'mizin zaferini hazmedemediler Engin bey.

Nerede
    Medine
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    O saçmalıkları hatırlayanlar halen hayatta korkarım
    "Tanrı uludur" diye ezan okunduğunda "Tanrı işte böyle uludur adamı" dendiğini hatırlayanlar da hayatta.
    TCMB web sitesinde paralarımızın üzerindeki Ulu Önder Atatürk'ün resimlerini kaldırılıp kendi resmini bastıran yöneticilerin olduğunu da görebiliyoruz.
    18.Yüzyıl sonlarından başlayarak 19. yüzyılda Türkçülük akımının başlaması ile ( ki Kuran-I Kerimde kavimler olarak yaratıldığımız açıkca belirtilir, ırkçılık değil kavimer özellikle belirtirim ) Sultan Abdülaziz zamanında Ali Suavi ezanın, hutbelerin ve namaz surelerinin bile Türkçeleştirilmesi gerektiğini savunmuştur. Yani bu düşünce akımı Osmanlı Imparatorluğu zamanında ortaya çıkmıştır..

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulumu sonrasında açılan Diyanet İşleri de 18. YY sonu ve 19. YY başındaki akımdan etkilenerek cumhuriyetin kurucu partisi konumundaki Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde 18 Temmuz 1932'de bir genelge ile Türkçe Ezan uygulamasını başlatmıştır.
    NOT: ATATÜRK bu karar sonrasında 1932'de, Türkçe ezan okunmasının dinen caiz olup olmadığının Islam Alimlerince araştırılmasını ve neticelendirilmesini istemiştir. Alimlerin incelemeleri sonucunda caiz olduğu kanaatine varılmış ve uygulamaya devam edilmesine ATATÜRK onay vermiştir. ( Yazılı ve ıslak imzalı kaydı vardır. )

Döneme ait; Türkçe ezan okunması konusu bazı aydınlar tarafından da dile getirilmişti. Bunu Ziya Gökalp şöyle şiirleştirmiştir:

"Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.
    Köylü anlar manasını namazdaki duanın
    Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur
    Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın
    Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."

Şiirden de anlaşılabildiği üzere burada bir düşmanlığı olmamakla beraber ALLAH'ın Emirlerinin ne olduğunun daha net anlaşılabilir hale geldiğine vurgu yapılmaktadır. Kuran-ı Kerim insanlara öğütler verir ve bu öğütleri de birden fazla ayetlerde örneklendirerek pekiştirir. Arapça bilmeyen bir insanın neden bahsettiğini anlama şansı yoktur.
    Günümüzde Kuran-ı Kerim de kullanılan Arapça'nın bile sadece bu konuda ehil insanlar tarafından tam net anlaşıldığı da ISLAM Aleminde ortak kabul görmüş bir gerçektir.

Bu nedenle Kuran-I Kerim'in tasfirinde Elmalı Hamdi'nin Tasviri kullanılır. Yaptığı tasvir tüm Islam alemince genel kabul görmektedir.

Şayet sizin mantığınıza göre; Islam'dan daha eski bir din olan Hristiyanlık kesinlikle Ibranice'den Latince'ye çevrilmemeliymiş. Aynı mantıkla bugün Vatikan'da bile Incil Ibranice değil Latince okunur.
    Zaten Islama geçmeyerek günahkarlar diye şirk koşma.. Kimin amelinin o teraziden geçmeye yeteceğini sadece Allah bilir, zannına yenilme.

Kuran-ı Kerim'in indiği kavim Türkçe bilmiyor.. Bu nedenle o coğrafya'ya Arapça iniyor. Zatı Muheterem savunucular bunu bilmiyor.. Hala Hz. Muhammed SAV gibi giyinmeyi sadece sünnet kabul edip onun hal, durum, fikir ve kişiliğine uygun yaşamanın sünnet olduğunu unuttukları için Arapça olmalı diye atıp tutuyorlar.
    O dönemin kıyafetlerin giymek, arapça okumak sünnet ise o zaman Teknolojiyi kullanma Araba yerine Deve tercih et..

Umarım faydalı açıklamalarda bulunabilmişimdir,

Saygılarımla

Nerede
    Medine
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yorumlamış herkese teşekkür ederim uzun bir aradan sonra gülmek için sebebim oldu. Değerli Yorumcular, toplumda bir kişiliksizlik hakim olmuş durumda. Bunun da ne sağı var ne de solu!
    Yorumları okuduğum kimi 60 sene önceyi kimi 1 yıl önce olan şeyleri örnek göstererek kendini haklı çıkarma gayretinde ve rüştünü ispat etme çabasında. Beyler,Bayanlar siyasi partileri öncelikle lütfen futbol takım tutar gibi savunmayı bırakın.
    Değerli bir arkadaş 30 banka soyuldu demiş evet bu ülkenin yakın döneminde gerçekleşti ama bu 30 bankanın soyulması şuan ki gerçekleri değiştirmiyor.. Türkiye Cumhuriyeti 428Milyar dolar borca batmış, cari açık her sene rekor üzerine rekor kırarken, ülken mülteci kampı haline getirilmişken, 6 milyon işsiz vatandaşın varken neyi savunuyorsunuz ?
    Tek üretimi İnşaat sektörü bırakılmış ( oda özel firmalar ) bir ülke var şuan yaşadığımız ve geleceğe bıraktığımız!!
    Birisi Ezan Türkçe demiş..

Kuran-ı Kerim'in indiği kavim Türkçe bilmiyor.. Bu nedenle o coğrafya'ya Arapça iniyor. Zatı Muheterem neye savaş açıyorsun neyi aşalıyorsun. O kadar sünnet peşindeyse Hz. Muhammed SAV döneminde Deve kullanılıyor arabanı , toplu taşımayı bırak deveye bin.
    18.Yüzyıl sonlarından itibaren ve 19. yüzyılda Türkçülük akımının başlaması ile ( ki Kuran-I Kerimde kavimler olarak yaratıldığımız açıkca belirtilir, ırkçılık değil kavimer özellikle belirtirim ) Sultan Abdülaziz zamanında Ali Suavi ezanın, hutbelerin ve namaz surelerinin bile Türkçeleştirilmesi gerektiğini savunmuştur. Yani bu düşünce akımı Osmanlı Imparatorluğu zamanında ortaya çıkmıştır..
    Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde 18 Temmuz 1932'de bir genelge ile Türkçe Ezan uygulamasını başlatmıştır. ATATÜRK bu karar sonrasında 1932'de, Türkçe ezan okunmasının dinen caiz olup olmadığının Islam Alimlerince araştırılmasını ve neticelendirilmesini istemiştir. Alimlerin incelemeleri sonucunda caiz olduğu kanaatine varılmış ve uygulamaya devam edilmesine ATATÜRK onay vermiştir. ( Yazılı ve ıslak imzalı kaydı vardır. )
    "Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.
    Köylü anlar manasını namazdaki duanın
    Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur
    Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın
    Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."
    iyice anlaşılması için şiir bile yazılmıştır..
    O dönemde de Kuran-I Kerim'in tasfirinde Elmalı Hamdi'nin Tasviri kullanılır. Bu tasvir için harcamada bizzat Cumhurbaşkanlığı Bütçesi ve Atatürk'ün şahsi yatırımı ile tamamlanır. Yaptığı tasvir tüm Islam alemince genel kabul görmektedir, hala da kullanılmaktadır.

Günümüz sorunlarına dönersek, Türkiye'de yapılan havyancılık şuan Uruguaydan az.
    Nüfusumuz 80 milyon, 14 milyon ineğimiz var. Uruguay’ın nüfusu 3.5 milyon, 16 milyon ineği var. Yüz ölçümü ve elverişli toprağı bizden az ama bize ET satıyor..
    Hiçbir zaman tam anlamıyla birşey üreten bir toplum olmadığımız gibi malesef AKP döneminde kenarında tutunduğumuz üretimden tamamen koptuk.
    Kendi topumuz tüfeğimiz helikopterimiz demeyin lütfen çünkü bunlar yiyecek olarak tüketilmiyor..

Dünyada ekonomi devrimi başarmış tüm toplumların temelinde halen 1. gelir kaynağı GIDA Üretimi yani TARIM ve HAYVANCILIKTIR.. 2008 Senesi sonrası TR'de yapılmaz hale getirilmiştir..

Daha 100'lerce şey yazılabilir. Bu esnada hiç mi olumlu hareketi yoktur illaki var. Ama SWOT analizine döktüğünde işi zararı yararından fazla olduktan sonra Gelecek Nesillere Ne FAYDA ???

Nerede
    antalya
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ak partili diye bir taban yokki ülkede. ülkenin yarısı ak partiye oy verdi. demekki adam doğru yolda ilerliyor. ayrıca tanrılaştırmak tabiri bir müslümana yakışmaz. Haşa huzurdan bizim tek bir yaradanımız rabbimiz Allahımız var.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 Sayfa İlkİlk 1234

Bu sayfada bulunan kavramlar: