İnternet sitem rakip olduğum yaklaşık 7 site ile beraber "17.08.2015 - İstanbul Cumhuriyet Savcılığı 2015/103087" kararı ile kapatıldı. Bu sitelerin içeriği türksat uydusu üzerinde bulunan şifresiz tv kanallarını internet ortamına aktarmaktadır. Yayınlarda olduğu gibi hiçbir değişiklik yapılmadan anlık(canlı olarak) ziyaretçilere ücretsiz olarak sunulmaktadır. (Müstehcen,L-İ-G, D-smrt gibi illegal içerikler kesinlikle bulunmamaktadır.)

Muyap tarafından şikayet edilip kapatıldığını düşünüyorum. Firma öncesinde Müzik Klipleri yayını yapan tv kanalları için ihtar göndermişti. Fakat biz bu ihtarı dikkate alıp söz konusu müzik yayını yapan tv kanallarını kaldırmıştık. Bu yüzden sitem üzerinde bulunan ve müzik klipleri yayını yapan televizyon kanallarını yayınlarını sitem üzerinden kaldırdım. Fakat buna rağmen siteme erişim kararı verildi.

Tarafıma tebligat ulaşmadı.

Bulunduğum bölgedeki bir çok avukat ile görüşme yaptım fakat hiçbiri bu tip bilişim konulu olaylara pek vakıf değiller. O yüzden araştırıp öğrendiklerim ile birlikte adliyenin yolunu tutacağım.

Şimdi bu aşamadan sonra yapmam gerekenler nelerdir?

1- ) Savcının verdiği kararın içeriğini nasıl öğrenebilirim? Bunun için ne yapmam gerekiyor?
2- ) Bu kararı öğrendikten sonra nasıl bir itiraz yoluna gitmeliyim.
3- ) Tavsiyeleriniz neledir?

yardımcı olacak forum üyelerine şimdiden teşekkürler.

- - - Updated - - -

Kapatılan 7 siteden bir tanesi söz konusu engelli kaldırmış. Ben bu siteyi emsal olarak gösterebilir miyim?