Merhaba ben Mustafa GÜNAYDIN öncelikle ben avukat katibiyim ancak şahıs davaları hakkında hiçbir bilgim yok. isterseniz direk olaya gireyim benim sorum şudur değerli büyüklerim;
bundan ortama 4-5 ay öncesinde kuzenim bize gelmek istediğini ve belli bir müddet kurs göreceği için gelmek istediğini belirtti bizde kabul ettik ben annem babam ve eşimle aynı evde ikamet etmekteyiz.sonrasında ortalama iki buçuk ay kadar kaldı ve bu bizim işin açıkçası uzun süreli olması eşimin ve benim canımızı sıktı.kuzenim(bayan) tekrar evine gittikten 1 ay kadar sonra tekrar bize geldi ve bize burada bir staj ayarladığını ve onun için geldiğini belirtti. bunalarak bu durumu kabul ettik.(kuzenimi fazla sevmem). sonrasında bizde yaklaşık 3 ay kaldı bu süre içersinde bizim eşimle iki çocuğumuzu anne karnında kaybettik ve babam kalp krizi geçirdi birsürü sıkıntı yaşadık.belli bir zaman sonra anladıkki kuzenim amasyada aslında kendi ailesinden sıkılmış iş bulamamış ondan dolayı stajlarla kursları bahane gösterip kendi yaşadığı ili ailesinden dolayı tercih etmek yerine samsuna yanımıza gelmişti kafa dinliyor vede burada samsun da bir kişi tanışmış aslında birazda keyfen tanıştığı bir bay ile buluşup gezmek için bizde kalıyordu.biz iki aile bir evde kalıyoruz sıkıntılarımız bize yetiyordu biz bu kişiye bu süre zarfı içinde git diyemedik ancak evde biz bunalmışken rahat tavırlarına(hal ve hareketleri sürekli odalarda 4-5saat gizli telefon görüşmeleri telefonun hiç elinden düşmemesi bunalmış zamanımızda keyifli hareketlerine) içten içe kızıyorduk huzurumuzu kaybediyorduk sonrasında bir akşam eşim bana ne yapmamız gerektiğini söyledi ben bu kişiyi artık istemiyorum mustafa dedi yada başka eve mi çıksak bu sizin akrabanız tamamda biz neyiz dedi.tamam dedim huzur bozulmaması için evde bişey demedim sonra aynı gece eşim H ile tartıştı ertesi gün öğlen kuzene mesaj attım evden gitmesini istedim.sonra işteyken eşim beni aradı H bana saldırdı bütün milletin içinde (eşimde işyerinde) bana hakaret ve küfür etti bana saldırdı dedi.bende bunun üzerine H yi aradım ancak sürekli birileri ile görüşüyor telefonlarıma bakmıyordu.sonra kendisi bir sürü argo küfür tehdit ve bela mesajı bana attı bana ve kişiliğime hakaret mesajı gönderdi sonra bende dayanamadım malüm kendisine küfür mesajı attım sonra kuzenim benim ona(f a) ettiğim küfür mesajlarını gösterip tabiri caizse şikayet edip (onun beni dövmesi için) şikeyet ettiği kişi hakkındada bana tehdit mesajları atmaya başladı mesajlarının sonlarına gülücük işareti koyuyor sen görürsün gibilerinden.sonra bende kuzenin babasını aradım durumu anlattım dedimki dürüst ve edepli bir şekilde böyleyken böyle oldu H eşime aşağıda vurdu tartıştık dedim enişte(babası) ben ona okadar kalma orda dedim ne yapayım dedi üzülerek. sonra bende f.a(şikayet ettiği akrabamız)yı arayıp kuzenim bana böyle böyle mesajlar atıyor ben anlayamadım dedim.kendisi direk daha önce hiç bir husumetim olmamasına rağmen dinlemeden direk küfrederek telefonu açtı ve direk hakaret edip tehdit etmeye başladı ve gel konuşcaz senle dedi ben ne yapmışım dedim sen H yi evde kovmuşsun sen kimsin gibilerinden konuşmasını sürdürdü ve ölümle tehdit etti bana nerde olduğumu sordu işyerindeyim dedim yanıma gel dedi sen gel ben neden gelecekmişim dedim.sonra gel gel konuşcaz dedi bende ortak biryerde(saathane meydanı yakınlarında) buluştuk kendisi zaten çok normal birisi değil sürekli vukuatları olan birisi ancak haklı olduğum için gittim.yolda beraber yürümeye başladık ve yürürken bana bağırarak hakaret etmeyi sürdürdü ve neden o kıza öyle mesaj attın diye bağırdı ben kimseye durduk yere bişey demem yaptıysam vardır bir bilgiğim dedim sonra kendisine benim oruçlu olduğumu söyledim benle dalga geçer gibi bide oruç tutuyorsun öylemi deyip bana saldırdı ve orda darpedildim.sonra hastaneye gidip darp raporu aldım ve olayın geçtiği polis merkezine şikayette bulundum.Daha sonra öğrendimki kuzenim eşimin işyerine gidip bağırarak kendisine hakaret ve küfrederek saldırmış ve darpetmiş görgü tanıklarıda var hatta kendisi eşime saldırırken ayağı kayıp düşmüş(yukarda Allah var).sonra eşim benim darpedildiğimden haberi yoktu eve yüzümgözüm kanlı birşekilde gittim ve ailem ve eşim beni öyle görünce şok oldu. ve aradan 3 hafta geçti baktıkki bide kuzenim bütün olayları karıştırmasına rağmen birde eşimden ve benden şikayetçi olmuş.bizi polis telefon ile arayınca eşim ve bende ondan şikayetçi olduk durumu anlattık eşimde bende. Ben kendimi tutabilmek için numarasını ve mesajlarını telefonumdan sildim oda bana mesaj attı hakaret etti diye şikayetinin yanında mesajlarınıda sunmuş eşim ve benim hakkımda.şikaeyeti yapan polis bile kendisne gıcık olmuş durum ne olur eşimin şayitleri var benimde darp raporum var yardımcı olurmusunuz Allah rızası için teşekkür ederim hayırlı günler.