28.08.2013'te Turkcell'den aldığım Nokia Lumia 620 model telefonumda geçen senenin kasım ayında şebeke sorunu ortaya çıktı. 2 kez Adapazarı Nokia Care'a verdim telefonumu fakat arıza giderilmeden telefonda bir sorun yok denilerek geri verildi. Sakarya'da okuduğum için İstanbul'a gelene kadar bir şekilde idare ettim. İstanbul'a geldikten sonra haziran ayının sonunda Turkcell'e götürdüm telefonu, oradaki teknik servise verdim. Yaklaşık 5 hafta sonra, geçenlerde telefonum yapılamadığı için ve piyasada da L620 bulunmadığı için bana güya telefonumun üst modeli diye L630 göndermişler. Fakat bu telefon benim eski telefonumun üst modeli değil (Lumia 625 üst modelidir). Benim eski telefonumdan özellik bakımından eksik (eski telefonumda ön kamera vardı, bana gönderdikleri telefonda ön kamera yoktu) olduğu için telefonumu kabul etmediğimi belirtip tekrar teknik servise verdim.

Bu ayın 28'inde 2 senelik garanti süresi doluyor. Bu tarihten önce Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak fatura bedelini (720 TL) talep etsem, ne kadar zamanda sonuç alırım?

Garanti süresi mahkeme sonuçlanmadan biterse ne olur?

Fatura babamın adına, teknik servis kağıtları benim adıma. Başvuruyu babamın yapması şart mı?

Telefonumu yaklaşık 2 ay kullanamadım. Tazminat talep edebilir miyim?

Lumia, Nokia ve Microsoft arasında. Hangi firmayı şikayet etmeliyim?

Şimdiden teşekkürler...