İyi akşamlar bana yardımcı olabilir misiniz??
Merhaba, eşim 7ay 20 günlük hamile ve akdeniz anemisi taşıyıcılığı var(kansızlık ve kan değerlerinde normalden fazla düşük olması) bu yüzden kadın doğum doktorumuz kan iğnesi yazdı. İzmirde yaşıyoruz ve aşırı sıcaklar akdeniz anemisi taşıyıcılığı nedeniyle tansiyonunun düşmesine sebeb oluyor bu iğneyi gidip vurduruyoruz. Dün gece saat 22.00de işten geldim ve iğnesini vurdurmamız gerektiğini söyledi acil servise gittik kayıt yaptırıp içeriye girdik 1 hemşire 2 doktor 1 tabip vardı 6 sedyeli acil serviste 4 sedye dolu 2si boştu eşimi boş olan sedyeye oturtarak doktor ve hemşirenin durduğu masaya gittim beklemeye başladım. 2-3 dakika sonra 1 çocuk ve annesi geldi yanımda durdu hemşire geldi ne vardı dedi eşime enjeksiyon yaptırcaktım dedim yanımdaki bayana sordu bende iğne için geldim dedi. Bayana iğne vurduktan sonra tekrar geldi kayıt kağıdını uzattım eşimede yapabilirmiyiz hamile rahatsızlandı biraz dedim. Saat 9dan sonra enjeksiyon görevlisi gidiyor 9dan sonra gelmeyin kardeşim dedi. Bende biraz önce bayana yaptınız hem benden sonra gelmişti ayrıca eşim 1de rahatsızlansa gelip iğne vurduramıyacakmıyız dedim doktor geldi şuanda enjeksiyon zamanı değil kenarı çekilin şöyle dedi. Bende ne diyosun kardeşim eşimle karnındaki çocuğa bişey olsa bunun hesabını kim vercek 9dan sonra gelmemekte ne demek yapcaksınız iğneyi bu benim hakkım dedim polis e seslendi alın şunu çıkarın dışarıya dedi bende çıkmıyorum eşim rahatsız diyorum anlamıyomusunuz ya vurcaksınız iğneyi dedim sen çık dışarı geliyorum ben görüşcez senle dedi bende üstüne yürüdüm sen iğneyi yap önce sonra görüşürüz dışarda dedim bana alay eder gibi güldü tekme attım gelmedi beni dışarı çıkardılar. Polis geldi şikayetçi oldular senden kimliğini ver dedi verdim. Beni karakola götürdüler ifademi aldılar. Sonra doktor ve hemşirenin ifadesi geldi polis ifadeyi okuduktan sonra güldü, hastanedeki polis memurundan olayın nasıl olduğunu dinledimişti, doktorr ve hemişre benim onlara küfür ettiğimi ve ölümle tehdit ettiğimi yazmışlar allah yukarda ne küfür nede tehdit hiç bişey demedim aksine doktor bana çık dışarı geliyorum görüşcez dedi. Şikayetçi oldular benden ne yapmalıyım allah aşkına bi yardımcı olun haksız yere suçlanıyorum ne yapmalıyım