Merhabalar,

bir iletişim firmasına danısmanlık hizmeti veren işyerinde çalışıyorum. işyerimde ki görevim firma çalışanlarına teknik destek olarak geçiyor ve işyerim beni bir eğitime gönderdi. 2000 tl bedel karşılığında eğitim taahhütnamesini imzaladım buraya kadar sorun yok ama işyerim benimle beraber eğitime gelen kişilerin sertifikalarını gelen müşterilere sunarak bunu kullanıyor elinde kalifiye bir ekip olduğundan bahsedip işi bağlıyor ve kendi bünyesinde bir ekip kuruyor. eğitimi aldıktan sonra devam niteliginde egitimlerin geleceği belirtilmesine rağmen hiçbir harekette bulunmadılar. eğitimler sonrasında aldığımız eğitim üzerine iş yapacağımız bildirildi.

kısa bir süre sonra o ekibe geçmem gerektigi yönünde bilgilendirildim ik ile 1. görüşmemde sözleşmede sunulacak şartlar bana uymadığı için kabul etmediğimi bildirdim. 2. görüşmede ik müdürü tekrardan çağırdı sözleşmeyi kabul etmem yönünde tehdit etmeye basladı. ya imzalarım ya da taahhutname bedeli olan 2000 lirayı ödeyip istifa etmem gerektigini bildirdi. yine kabul etmedigimi söyledim bu seferde avukata gideceğini belirterek gözümü korkutmaya çalıştı. 3. sefer çağırdığında iyice çığırından çıkmıştı sesini yükseltti masaya vurdu ya istifa etmemi ya da kabul edeceğimi belirtti kapıyıda çarpıp gitti. birkaç gün sonra şirket sahibi geldi. ekibe geçeceğimi söyledi, şartların uymadığını belirttim neden geçeyim dediğimde " ben öyle istiyorum " diye ekledi.

eğitim taahhutnamesinde işverenin göstereceği adreste çalışacağım yazıyor ama normalde yaptığım iş bilgisayarda olusan yazılımsal sorunların giderilmesi veya programların işleyişinin saglanmasıyla alakalıyken eğitimle beraber bize sadece eğitimini aldığımız programa yönelik işlem yapacağımızdı. işveren şimdi bu maddeye dayanarak alınan eğitimdeki programa destek vermekten uzak bir şekilde kendi bağladığı firmaya şu anda yaptığım aynı işi bana dayatmaya çalışıyor. ne istediğim parayı veriyor ne de anlaşma yoluna gidiyor.

bugün bir ihtarname elime ulaştı hizmet verdiğimiz iletişim firmasındaki görevimi kendi bünyesinde kurmuş olduğu ekipte devam ettirmem gerektiği yönünde kibar bir şekilde yazılmış ama şartları uymadığı ve orada yapacağım iş aldığım eğitimle alakasız olduğundan kabul etmeyeceğim. http://imgim.com/11124412_7154786619...76874184_n.jpg

bu süreç sonucunda karşı atak olarak ne yapmalıyım? nereye basvurmalıyım? kaç gün içerisinde ihtarnameye cevap vermem gerekiyor? destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.