Öncelikle Hayırlı Ramazanlar Arkadaşlar. Aşağıdaki Konu Bir Arkadaşımın Başına Geldi ve Gerekli Yasal İşlemler İçin Ne Yapması Gerektiğinde Bilgisi Olanlar Bilgi Verirse Sevinirim.

Mart Ayının Sonunda Bir Firmanın Faturalı Hattı Üzerine Cep Telefonu Aldım. 2 Senelik Sözleşmeyle Alınan Telefonun alırken Birde Kampanyalı Tableti Olduğunu Söyleyen Firma Bayisi Personeli Bana Önerdiğinde Yok Dedim. Bana Birde Ayda 7 Tl Faturaya Ek Olarak Kasko Önerdi. Herhangi Bir Çalınma, Düşme Gibi Olaylarda Tamiri veya Yenisi Verilir Diye. Bende Buna Tamam Dedim Yaptırdım. Aradan 3 Ay Sonra Telefon Masadan Düşerek Camı Çatladı. Bende Firmanın Müşteri Hizmetlerini Aradım ve Durumu Anlattım. Bana Telefonu Aldığım Bayiye Gitmem İstendi. Bende Gittim Durumu İzah Ettim. Bayideki Personel Bana Poliçe Kartını Sordu. Ama Bize Kasko Yapılırken Poliçe Kartı Verilmedi. Verildi Siz Kaybettiniz Diye İsrar Ettiler. Hatta Yenisini 100 Tlye Satmaya Kalktılar Red Ettim. Bende Almadığımı ve Telefonu Alırken Yanımda Bulunan Arkadasın İsmini Verdim. Her Türlü Size İspatlarım Dedim. Ayrıca 2 Arkadaşım Vardı. Bunun Üzerine Yetkili Personel Bana Kamera Kayıtlarına Bakalım Size dönüş Sağlayalım dedi Tamam Dedim. Ertesi Gün Aradığımda Bana Kamera Kayıtlarını İzledik ve Sizin Aldığınız Görünüyor Dedi. Bende O zman Banada İzletin Ben İnanmıyorum Size Sizin Yalan Söylemediğinizi Nerden Bilebilirim Dedim. Tamam Denildi Size dönüş Sağlayacağız birazdan. Belli Bir Süre Sonra Aramadılar ben Aradım Bu Esnada Bayi Personeli Bana Kamera Kayıtları 21 Gün Sonrasında Siliniyor Dedi. Bunun Üzerine Bende Madem Siliniyor Az Önce Bana Kamera Kayıtlarına Baktık Siz almışsınız Diye Söylediğiniz Yalanmıydı Dedim. Ne Gerekiyorsa Yasal İşlem Araştırıp Dava açacağım Dedim Telefonu Kapattım. 10 Dk Sonra Beni Arayarak Genel Koordinatörümüz Şanda Burda Poliçenizi Yarın Gelip Hiçbir Ücret Ödemeden Bir Kereliğine Alabilirsiniz Dendi. İyi tamam Dedim. Ertesi Gün Gittim Aldım Poliçeyi ve elektronik İhbar Formunu Oradan Aldığım İçin telefonu Personel doldurdu. Dolduruken Telefon Kullanıcısı Olarak Şahit Verdiğim Kişinin Adını Yazmış Bana Göstermeden Gönderdi. Ardından Telefonu Kasko Firmasına Gönderdim. Aradan 4 5 Gün sonra Aradım Müşteri Hizmetlerini Kaskonun Bana Kullanıcı Adı İle Faturadaki İsim Tutmuyor Dendi. Bende Durumu Anlattım ve Bana Müşteri hizmetlerindeki Bayan Aynı Şekilde Mail Atın Sorunu Hallederler Dedi. Bende Tamam Dedim Maili Yolladım. Mail Sonucu Gelen Cevap İse Çok Saçma Bir Cevaptı.
Dosyanız Faturadan Farklı Kullanıcı maddesi gereği reddedilmiştir.

Cepkask teminatları ve hizmetleri fatura bilgilerinde yer alan cihaz için geçerlidir. Fatura üzerinde ismi geçen kişi ile 1. derecedeki akrabalık ilişkisini resmi evraklarla belgeleyenler dışında hiç kimse hizmetten yararlanamaz.

Cihazınızda yapılan incelemeler neticesinde cihazın aktif kullanıcısı ....... olarak tespit edilmiştir. Cihazınızın aktif kullanıcısını bayinin değiştirmesi mümkün değildir.

Konuyu bilgilerinize sunarız.
Bende Bunun Üzerine Mail Attım ve Mailimde Göndermiş Olduğum Telefonu Evraklı Eksiksiz Olarak Geri Göndermenizi Gerekli İşlemleri Ben Yasal Yoldan Yaptıracağım Dedim.
Bunun Ardından Kullanmış Olduğum Hattın Müşteri Hizmetlerini Arayarak Ayda 7 Tl Verdiğim Kaskoyu İptal Etmek İstedim. Müşteri Hizmetleri Bana Sistemimizde Kasko Olarak Görünmüyor Tablet Olarak Görünüyor İptal edemeyiz. İptal Edersek Almış Olduğunuz Telefonun Tüm Ücretini Vermek zorundasınız Dedi. Bende Dedimki Telefon Farklı Faturada Yazıyor. Ayriyeten Tablet Değil Faturada Kasko Poliçesi Diyede Yazıyor Ya Siz Yalan Söylüyorsunuz Yada Bayiniz Bana Faturada Kasko Diye yazdı Tablet diyede Size Yazdı Tabletide Arada Götürdü. Benim Faturamda Bir Adet Telefon ve Kasko Poliçesi Diye Yazıyor Siz Bana Gelmiş Bunu İptal Edersek Tüm Telefon Parasını Verirsiniz Diyorsunuz Böyle Birşey Olamaz Dedim. Konu Hakkında Söyleyebileceklerim Bu Kadar Dedi ve Telefonu Kapattı.
Şimdi Ben Yasal Olarak Ne Yapmalıyım. Hem Kasko Bayiliği Hemde Telefon Hat Bayisi Olan Yeri, Hemde Telefon Hat Firmasıyla Kasko Firması Karşısında Hakkımı Nasıl Savunabilirim. Neler Yapmam Gerekir Yasal Olarak. Benim Bütün Derdim Kasko Firması Telefonu Yapmadığı ve Bayisinin Kasti Olarak Yapılmasın Diye Elektronik Foruma Başkasının İsmini Yazması Sonucu Magduriyetimi Belirtmeme Rağmen Telefon Hat Firmasınında Zorluk Çıkartarak Kaskoyu İptal Etmemesi.

Bilgilendirdiğiniz İçin Şimdiden Teşekkürler..