Yedekte bekleyen GSM hattımı Vodafone'a taşımıştım. Hat taşıma başvurusu yapmamdan 6 ay sonra, ilk yüklemeyi yapmadığım gerekçesiyle hattı kapattılar. BTK 'nın internet sitesi yoluyla bilgilendirme istediğimde aktivasyondan itibaren 180 gün aktif ve 90 gün yarı aktif (toplam 270) gün sonra hattın kapatılabileceği bilgisi verildi.

Bunun üzerine sanırım 4 defa yine internet yolu ile Hatalı uygulama ile kapanan hattım için hatanın giderilmesi için başvuruda bulundum. Vodafone sözleşme tarihinden itibaren 180 gün geçtiğini ve hatalı uygulama olmadığını belirtiyordu. Ben ise aktivasyon tarihine göre 178 gün olduğunu iddia ediyordum. Ve her defasında BTK internet sitesi üzerinden yaptığım itiraz sonuçsuz kalıyordu.

En son 24 Mart 2015 günü elden ıslak imzalı dilekçe ile BTK ya başvurup, kendi bilgilendirmelerini de kanıt olarak dilekçe ekine koyup, 270 günlük sürenin dolmadığını ve hattın tekrar açılma masrafı olan 55 liranın Vodafone tarafından ödenmesini talep ettim.

Dilekçeme 30 gün içinde yanıt gelmesini bekliyordum ancak hala yanıt gelmedi. (Önceki hafta telefonla öğrendiğime göre, ilgili birimlerine gitmiş dilekçem karar için)

Bu durumda;

1.) Mevzuatta ilk yüklemeye dair ayrıca bir madde olmadığına göre, hattın 270 günden önce kapatılması için mevzuatta bir madde yok. Ancak BTK anlayamadığım şekilde lehime karar çıkarmıyor ve bu durumda ne yapabilirim? (Aleyhime karar çıkarsa ya da yanıt gelmezse, diyelim tüketici hakem heyetine ne tür bir gerekçe ile başvurabilirim.)

2.) Dilekçeme 30 günlük yasal süre içinde yanıt gelmedi ve bu durumda ne yapabilirim?

Yol gösterebileceklere şimdiden teşekkür ederim.