+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  May 2015
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs up Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Merhabalar;

  Anlattıklarımı sizde düşünerek eklemek istediklerinizi yazmanızı rica ederim. Özellikle yanlış yazdığım düzeltilmesi gereken yada eklenmesi uygun olan bilgileri avukatlarımız düzeltirlerse çok memnun olurum.

  Bu konuyu açarken ki amacım ana bir konu olmasıdır. Şikayet var hakkında mağdur olan kanuni yollarla yada farklı yollarla mücadele eden kişilerin bu konuya destek olmasını rica ederim.Bana göre tüketici hakları adı altında firmaların sırtına basan firmanın aslında kanun dışı olduğunu kanıtlayalım.

  1-Firmamız hakkında bir çok şikayetler geliyor bu gelen şikayetlerin bizim müşterimiz olduğunu kanıtlayacak hiç bir belgeye sahip değiller. Kanun karşısında o kişi bu firmanın müşterisidir diyemez.

  2- İftira, yalan yada gerçek tüketici sorunlarının çözülmesi gereken yetkili merciler devlet kurumlarıdır. Bir tüketicinin başvurması gereken yer tüketici mahkemeleri yada hakem heyetidir. Şikayet var panel kiralama adı altında firmalardan para kazanmak için kendini tüketici hakem heyeti yerine koymaktadır.

  3- Müşteri yada sokaktan geçen her hangi bir insan telefon numarası ve mail adresi ile istediği firmaya iftira, yalan atabilir o markanın imajına ciddi şekilde zarar verebilir. Marka bundan maddi manevi zarar görecektir illaki fakat kanun karşısında eğer uğradığınız zararı net olarak kanıtlayabilirseniz tazminat davası açıp kazanma ihtimaline sahipsiniz. Bizim sektörümüzde ( e-ticaret ) ana sorun kanıt problemidir. "Ben şu kadar zarara uğradım" dediğim zaman bunu belgelemem gerekir.

  4- Eğer marka adınız ve logonuz patentli ise kimse sizin izniniz olmadan adınızı ve içeriğinizi kullanamaz. Şikayet var firmasına izinsiz marka adınızı kullanmaktan dava açabilirsiniz. ( Bakınız: KANUNDA HAKLARIMIZ 2. Madde )

  5- Şikayet var firmalar için şikayetleri para verdiyseniz 1 gün gecikmeli yayınlar vermediyseniz anında. Ama sizin firmanız için şikayet almada yetkili olduğunu düşünen bu firma aynı özgürlüğü kendi için kullanmıyor. Eğer şikayet varı kendi sitesinden şikayet ederseniz yayınlamadığını göreceksiniz. Kanun karşısında mağdur kişiler cevap haklarını kullanmaktadır diyebiliyorlar fakat eğer sizi mağdur eden firma şikayet var ise sitesinden sizde bu hakkınızı kullanmak istediğinizde yok bilmem eğitimli personel yok bilmem teknik imkanlarımız oluşmadı gibi komik bahaneleri size sunmaktadır. Bu da kanuna ne kadar uyumludur tartışılır.Ayrıca rekabet kurumu şikayet varın haksız kazanç elde ettiğini biliyor ama onlar için küçük bir mevzu olduğu gerekçesi ile işlem yapılmadığını telefonda öğrendim.

  6-Şikayet var için diğer bir yol erişim engelleme kararıdır. Sizin hakkında yayın yapmamasını sağlayabilirsiniz. Eğer gerçekten iftira, yalan olduğuna inandığınız beyanları silmedi ve hala tutuyorsa gidip savcılığa başvurabilirsiniz. Erişim engelleme kararı aldırmanız olası. Çünkü şikayet var onun müşteriniz olduğunu yada doğru yazdığını kanıtlayamaz. Marka haklarına saldırı ve hatta karalamadır bu. ( Bakınız: KANUNDA HAKLARIMIZ 3. Madde )

  7-Şikayet var ile iletişimleriniz, uyarılarınız, talepleriniz hepsi yazılı olarak gerçekleştirin. Avukat yoluyla yada şikayeti kaldırma talebini noter ile gönderin. Kanuni olarak yol izlemeniz lazım bu yüzden belgeli şekilde işlemler yapın. Noterden şikayetin kaldırılması için ihtar çekin mesela. Bilgi her şeydir unutmayın.

  Son olarak şikayet var (sikayetvar.com) için ücretsiz cevap verme hakkına ve hatta size şikayet yazan kişinin bilgilerini görme hakkına sahipsiniz.

  destek@sikayetvar.com adresine şikayetin linkini koyup ben bu şikayetçinin bilgilerini almak istiyorum yada bu cevabın şu şikayete eklenmesini istiyorum diyerek mail atarsanız bunu ücretsiz şekilde yapmak zorundalar. ( Bakınız: KANUNDA HAKLARIMIZ 1. Madde )

  Para vermeden istediğiniz gibi cevap yazıp bilgileri görebilirsiniz.

  Şikayet var bu kanuni hakkınızın olduğunu hiç bir yerde belirtmiyor çünkü para kazanamaz yoksa nasıl kazanacaklar. Ama haklarınızı ararsanız şikayet varın gerçek yüzünü görmeye başlayacaksınız.

  Bu konuya daha sonra farklı bilgileri kanun maddelerini ekleyeceğim. Lütfen sizlerde bildiğiniz, yaptığınız bütün işlemleri yazın mağdur olan herkes bilgilensin.

  GEÇMİŞTE ALDIKLARI CEZALAR

  1-Daha önce erişim engelleme cezası aldılar webrazzi konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

  KANUNDA HAKLARIMIZ

  1- Cevap verme hakkınızı öğrenmek için İstanbul Barosunun sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

  2- Marka hakkının korunmasına ilişkin kanun hükmünde kararnameye buradan ulaşabilirsiniz.

  3- İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanuna buradan ulaşabilirsiniz.


  DİĞER FAYDALI YAZILAR

  1- İçeriği bakımından gerçekten bilgilendirici bulduğum bir yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda kanun maddelerine dayandırılarak haklarınızı nasıl arayacağınız anlatılmaktadır.


  ŞİKAYET VAR GERÇEKLERİ !

  1. Şikayet var çözülmeyen şikayeti çözüldü yapmış buradan gidebilirsiniz.

  2- Yine çözülmeyen şikayetleri çözüldü yaptığına dair yazılar;

  https://eksisozluk.com/entry/26584169 (Süper yazmış)

  https://eksisozluk.com/entry/9830759

  https://eksisozluk.com/entry/24804083

  https://eksisozluk.com/entry/25595140

  https://eksisozluk.com/entry/44764315

  --------
  Yukarıdaki çözülmeyen şikayetleri çözüldü yaptılar olayı zaten büyük firmalarla aradaki ticari bağı göstermekte. Aldıkları ücreti sonuna kadar hak ediyor adamlar iyi çalışıyorlar valla )
  --------

  3-Şikayet var anket dolandırıcılığı adı altında bir kişi yaşadıklarını paylaşmış buradan.

  4-Şikayet Var firmasının bazı firmalara ayrımcı davrandığını ( neye göre olduğunu anladınız siz ) anlatan bir yazı buradan.

  5- Kızlar soruyor üzerinde bir paylaşımda yapılan yorumlar insanların bu konuda bilinçsiz olduğunu gösteriyor. Oraya şikayet yazanların %90 ı bence firmalardan para talep edildiğini bilmeden bu firmayı kullanıyor buradan.

  6-Yine bir şikayetçi sikayetvar.com 'un usulsuz işlem yaptığı gerekçesiyle bir yazı paylaşmış buradan.

  7- Yine Şikayetvar 'ın ayrımcı ( Artık ne kadara bu ayrımcılık bilemiyoruz ) davrandığını anlatan bir yazı daha burada.


  Konu güncellendi : 07.05.2015
  ---------------------------------  Hukuki NET Güncel Haber

  Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek ! konulu yargıtay kararı ara
  Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek ! konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Nov 2014
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  363
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Sikayet onu yazani baglar. Ama benim anladigim bu platform bazi formalari korkutmus. Sikayetlerin yazildigi bir platformu kapatmak fikri bana okullar olmasa milli egitim ne guzel idare edilir diyen bakani hatirlatti!

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2015
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Alıntı xyxcyp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sikayet onu yazani baglar. Ama benim anladigim bu platform bazi formalari korkutmus. Sikayetlerin yazildigi bir platformu kapatmak fikri bana okullar olmasa milli egitim ne guzel idare edilir diyen bakani hatirlatti!

  Konumda yazanları tekrar okumanızı tavsiye ederim. Çünkü yazdıklarınızdan hiç okumadığınıza inanıyorum. Kuruluş amacından sapmış bir firmanın yaptığı tabiri caizse usulsüz işlemleri anlatan bir çok link koydum. Sizin bu söylediğiniz bana dokunmayan yılan bin yaşasından öte değildir.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Apr 2015
  Nerede
  Bursa
  İletiler
  28
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Amacından sapmışsa elbet hukuki mücadele verilmeli ama, ben o site sayesinde gerçekten tüketici olarak fayda elde ettim. Hatta kredi kartı kullanım ücretini bile sadece o siteye yazarak alabiliyorum. Şimdi siz muzdaripsiniz bir marka olarak diye, tüm tüketiciler adına niçin erişim yasağı konulsun ki? Siz de bizi mağdur etmiş olmuyor musunuz. Madem bukadar done var elinizde, gidin bireysel dava açın marka olarak.?

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Mar 2015
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  169
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Şahin viral haklisiniz ancak; bu ve benzeri platformlar tüketici için faydali değil mi? Ben de şikayet yazdim ve çözüldü.Calistigim firma da şikayet edildi ve gerçek ve doğru bir olaydi.Hakem heyetine kalsak; yillar geçer.Markaya zarari şikayet eden, hatta şikayete sebep olan yani firmanın kendisi vermiyor mu?Kendimden biliyorum ki, sorun olur olmaz kimse oraya aninda yazmiyor; firma ilgilenmeyince oraya yaziyorlar.Sizin mantiginizla hareket edilirse hicbir haber, site, köşe yazisinda bunlar dile getirilmemeli mi?

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2014
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  363
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Şikayet icerigi sizin firmaniza zarar veriyor olabilir. Kim dedi ki musteri sikayetleri firmaya zarar vermez diye? Insanlar elbette olumsuz tecrubelerini paylasacaklar. Ama eger ki size zarar veren şikayet iftira-hakaret boyutundaysa o zaman sikayet edene karsi yasal islemleri yaparsiniz mahkemeler karari verir. Sizin anlatiminiz boyle bir platformun olmasina karşı.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.313
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Şikayet var sitesi hakikaten benimde faydalandığım işe yarar sitelerden biri.İnsanın olduğu her yerde %2-3 lük bir çakallık olacağı için burada da karşılaşılabilir bir durum bu sadece.Yani yüzlerce kişiye sesini duyurma imkanı tanıyor ama 1-2 tane fake şikayet çıkabilir firma karalanabilir vs. diyerek bunu toptan kapatmak sahte kimlik yapanlar çıkabiliyor tüm kimlikleri toplayıp yakalım böyle bir sistem olmasın kimse nüfus cüzdanı kullanmasın demekten farksız.

  Ayrıca bu site kendini hakem heyeti yerine falan koymuyor.Karar merci değil.Yani olan biten tüm olaylara kendi pencerenizden bakarsanız her olayda çok rahat bir şekilde haklı çıkabilirsiniz.Ancak ben ortadan bakan biri olarak birileri yalan yanlış şikayet yazabilir o yüzden sayısız insanın fayda gördüğü bu yer tümden kapatılsın yaklaşımını doğru ve mantıklı görmüyorum.Zaten bir firma kalitesini %100 ortaya koyar ve müşteri odaklı olursa sağa sola yazılan 3-5 yazı da komik olmaktan öteye gidemez ve bu sahte yazılar müşterinin gözüne batar.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.435
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Tüm bu tüketici hukuku açısından söylediklerinize katılabilirim ama neden şikayetvar.com bu şikayetleri herkese açık şekilde paylaşıyor? Bunu gizli bir platform ile de yapabilirlerdi. Öyle markaları şirketleri belki de haksız yere eleştirterek üstüne de şirketler şikayete yanıt vermek istediklerinde onlardan para isteyerek yaptığı için firma sahipleri şikayetçi. Düşünsenize x marka çorap satıyorsunuz. Çifti 5 tl. Biri şikayet ediyor, yanıt yazmak için 900 tl istiyorlar. Adil mi? Bence bu site şikayet ve eleştiri ve tüketici hukuku amaçlı değil, ticari kazanç elde etme amaçlı bir site. Eğer bedava olsaydı belki o zaman tüketiciler ile üreticilerin biraraya geldiği iyiniyetli bir platform diyebilirdim.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Nov 2014
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  363
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Haklisiniz ticari bir platform ve bir internet yatirimi oldugu icin bu kadar guclu ve birilerini korkutuyor. Sikayetler gizli kalsa diger tuketiciler nasil bir firma hakkinda bilgi sahibi olacak? Bu sekilde olsa sikayetvar ve ya benzeri bir sitenin x firmasinin bize ulasin bolumunden ne farki kalir? Bilincli tuketici her sikayete de itibar etmiyor bence bazilarina gulup geciyor.

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Oct 2008
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  2.435
  Dilekçeler Sözleşmeler
  3
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Şikayet Var Hakkında Kanuni Haklar ve Yapılabilecekler Hakkında Destek !

  Fikri sınai haklar mahkemesi erişimi engelleme kararı (İstanbul 2.Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi 18.07.2013 tarih 2013/114 E. sayılı kararı) aldığına göre basitçe ihlali anlamış olmamız gerekiyor. Firmaların marka haklarına, ticari itibarlarına balta vurup, haksız kazanç elde etmek ve bu şekilde bir de kazanç elde etmek hem tazminat davası hem de ceza davalarının konusu olur.
  Tüketici için güzel bir yaptırım ve çözüm alanı olsa da fikri ve sınai haklar açısından firmalara büyük zarar verdiği de ortadadır. şikayetvar bunu dengede yapabilse bu cümleleri kurmazdım. Adaletin terazisi sapmayacak, dengede duracak. Ne tüketici lehine, ne üretici lehine olamaz bu denge. Üstelik üyelik ücretini ödeyemeyen firma kendini savunamayacak, büyük firma ise parayı basıp yanıt verme hakkına sahip olacak. Bu da adil değil. Firmalara ücretsiz cevap hakkı tanınmalıdır... Zaten tüm mesele de tam buradadır. Yoksa neden şikayet ettin veya neden benim firmamın şikayetlerini yayınlıyorsun meselesi değildir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Hakaret,tehdit eden komşu hakkında yapılabilecekler nelerdir?
  merhaba, bizler 49 daireli bir sitede oturmaktayız. Maalesef 48 dairenin konuşmadığı konuşmaktan korktuğu bir komşumuz var. bu komşu önünden...
  Yazan: akdemir Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 14-07-2020, 16:28:44
 2. Kargo tazmin süreci ve yapılabilecekler hakkında
  Merhaba, 09.01.2019 tarihinde Hepsiburada çevrim içi alış veriş internet adresinden Apple marka iPhone 8 Plus 64GB Space Grey model bir ürün satın...
  Yazan: alptekin1caner Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 2
  Son İleti: 02-02-2019, 05:00:20
 3. Garanti süresi servisteyken dolan bilgisayarın azami tamir süresini aşmasında yapılabilecekler hakkında
  Merhaba; Durduk yere arızalanan cihazımı bundan yaklaşık 15 iş günü önce servise verdim. Yaklaşık 3-4 ay garanti süresi mevcut olması lazım fakat...
  Yazan: mdilbaz Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 17
  Son İleti: 24-04-2011, 07:34:09
 4. İnternet üzerinden firma ve şahsı karalamak hakkında yapılabilecekler nelerdir?
  Merhabalar, Öncelikle ilk katılımımın bu şekilde olması beni de rahatsız etmekte ancak bir sorunumuz var ve bir avukat ile görüşmeden önce diğer...
  Yazan: ulijonroth Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 17-05-2008, 12:12:37

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php121103-sikayet-Var-Hakkinda-Kanuni-Haklar-ve-Yapilabilecekler-Hakkinda-Destek-!

sikayetvar com hakkinda bilgi

sikayet var com sahibi kim

sikayet varda yoruma cevap

sikayet varsikayet var karmatsansikayetim var. komfirmalar hakkinda sikayetsikeyet var nasirket hakkindaki sikayetlerşikayetvar sitesi ne işe yararsikayetvarautobid hakkinda yorumlarhaksiz musteri sikayetine hukuksal cevapsikayet var yaptirimi negizli sikayet var misijayet var kiminsikayetvar.com dan ne ise yararsikayet var sikayeti yayina alma suresiisi pay olcerde ayar olarak uctemi durcaksikayetvar.org
Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.