+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jul 2001
  İletiler
  5.698
  Blog yazıları
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  17
  Dosya Yükleme
  53

  Thumbs up İstanbul Barosu Avukatları İç Güvenlik Paketi nedeniyle Çağlayan Adliyesinde Adalet Nöbeti tutacak

  İstanbul Barosu Başkanlığı'ndan avukatlara yapılan davet ile İç Güvenlik Paketi Protestosu yapılacağını duyurdu.
  Çağlayan Adliyesinde yapılacak eylem için "Demokratik rejimi ortadan kaldıracak iç güvenlik paketine karşı Adliyede sabah 08.00’e kadar sürecek demokrasi ve adalet nöbeti tutmak üzere 10 Şubat Salı günü 15.30’da Çağlayan Adliyesi C Kapısında buluşuyoruz. Katılımınız güç verecektir" denildi.

  Yer: Çağlayan Adliyesi
  Tarih: 10.2.2015 saat 15:30
  Hukuki NET Güncel Haber

  İstanbul Barosu Avukatları İç Güvenlik Paketi nedeniyle Çağlayan Adliyesinde Adalet Nöbeti tutacak konulu yargıtay kararı ara
  İstanbul Barosu Avukatları İç Güvenlik Paketi nedeniyle Çağlayan Adliyesinde Adalet Nöbeti tutacak konulu hukuk haber
  Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Nov 2014
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  384
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İstanbul Barosu Avukatları İç Güvenlik Paketi nedeniyle Çağlayan Adliyesinde Adalet Nöbeti tutacak

  Her zaman, halkın-toplumun, sisteme ve otoriteye başkaldırması gerektiğini savunan, bunun çağdaşlaşmanın, ilerlemenin anahtarı olduğuna inanan biri olarak, size desteğim sonsuz.

  Şu durumda bile, insanları yoldan çevirip, ayakkabı çoraplarını sokak ortasında çıkartıp, arayan polis, yeni yetkilerle birlikte iyice kuduracaktır. Bireysel silahlanmanın artması ile birlikte, polisin şiddetli tavrına, şiddetle karşılık veren olaylar artacak, hatta silah kullanımına kadar gidecektir. Sonucunda aynı Amerikadaki gibi yaşlı kadın vatandaşından bile ödü patlayan, eli silahında yaklaşan, yaşlı kadından korkup elektrik silahı ile ateş eden, 10 yaşında çocuğun oyuncak tabancasını görüp, çocuğu vurup öldüren polis modeli burda da oluşacak. Vatandaş polise, poliste vatandaşa can korkuyla yaklaşacaktır. Her zaman söylenen klasik, "küçük amerika olma" yolunda (ama sadece kötü özellikleri ile) ilerliyoruz.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.754
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İstanbul Barosu Avukatları İç Güvenlik Paketi nedeniyle Çağlayan Adliyesinde Adalet Nöbeti tutacak

  Adalet nöbetinde ne oldu diye merak ettim. Araştırdım. İstanbul barosu sitesindeki açıklamaları aynen aktarıyorum. Bu arada baro başkanlarına ve avukat arkadaşlara tebrikler.

  Açıklamalar ve durum özeti şöyle:

  Türkiye Barolar Birliği ve Barolar İç Güvenlik Paketine büyük tepki gösterdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Ankara’da muhalefet partilerinin Grup Başkan Vekillerini ziyaret ederek teklifin yasalaşmaması için çaba göstermelerini isterken, başta İstanbul, Ankara ve İzmir Baro Başkanları olmak üzere avukatlar Çağlayan’daki İstanbul Adliyesinde ADALET NÖBETİ gerçekleştirdiler.

  İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal, Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran ve İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan ve avukatlar 10 Şubat 2015 Salı günü saat 15.30’da İstanbul Barosunun çağrısıyla ‘İç Güvenlik Paketini’ protesto amacıyla İstanbul Adliyesinde Adalet Nöbeti için bir araya geldiler.

  Burada bir basın açıklaması yapan İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal, İç Güvenlik Paketiyle yapılmak istenenin sıradan bir yasa değişikliği değil, bir rejim değişikliği, demokratik rejimi ve hukuk devletini tamamen ortadan kaldıracak faşist ve baskıcı bir sistemin yasalaştırılması çabası olduğunu söyledi.

  Yapılacak düzenlemeyle polis, vali ve kaymakamın, hâkim ve savcı konumuna getirildiğini belirten Kocasakal, teklif yasalaşırsa polisin adeta iktidarın silahlı gücü haline getirileceğini, bu takdirde hiç kimsenin hukuk güvenliğinin kalmayacağını bildirdi. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal konuşmasında özetle şu hususlara dikkat çekti:

  “Yargı yetkisini tamamıyla idareye, kolluğa, polise ve mülki amirlere devrediyorlar. Hiçbir hu*kuk devletinde yargı kararı olmadan polis insanları gözaltına alamaz; kişilerin üstü, aracı aranamaz; polis amirinin emriyle ya da valinin kaymakamın emri ile insanların telefonları dinlenemez.

  Hiçbir parlamento çoğunluğu bunu yapma hakkına sahip değildir. Biz hukukçular olarak, barolar olarak, İstanbul Barosu olarak böyle bir değişikliği kabul etmiyoruz. Bunu tanımaya*cağımız ilan ediyoruz.

  İç Güvenlik Paketiyle yapılmak istenen rejime karşı bir darbedir. Anayasal düzeni bir şekilde değiştirmeye teşebbüstür. Demokratik rejimi, hukuk devletini tamamen ortadan kaldıracak, faşist ve baskıcı bir sistemin yasalaştırılması çabasıdır. Hiçbir hukuk devletinde polise bu kadar fütursuzca silah kullanma yetkisi verilemez. Bunun adı açıkça sivil dikta, faşizmdir ve bunun yasal alt yapısını kurma çabasıdır. Hiçbir hukuk devletinde yargı kararı olmadan polis insanları gözaltına alamaz, kişilerin üstü, aracı, eşyası aranamaz”.

  Başkan Kocasakal’ın basın açıklamasından sonra Ankara Barosu Başkanı Av. Hakan Canduran, İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan ve İstanbul Barosu TBB Delegesi Av. Berra Besler de yaptıkları kısa konuşmalarda, İç Güvenlik Paketini protesto ettiler ve eylemi baroları adına desteklediklerini bildirdiler.

  10 Şubat 2015 Salı günü saat 15.30’da başlayan Adalet Nöbeti 11 Şubat 2015 Çarşamba sabahı saat 08.00’a kadar devam etti.
  Konu Av.Basri Gungoren tarafından (11-02-2015 Saat 16:35:43 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İtalya Bari Barosu 'Türkiye’de Avukatları Kim Savunuyor?' konulu konferans
  http://www.istanbulbarosu.org.tr/images/haberler/BARIITALYANCA.jpg İtalya Bari Barosu tarafından düzenlenen “Türkiye’de Avukatları Kim Savunuyor?”...
  Yazan: admin Forum: Barolar
  Yanıt: 20
  Son İleti: 12-11-2013, 17:29:38
 2. İstanbul Barosu Darbeci mi?
  İstanbul Barosu'nun içerik olarak çok kaliteli bir dergisi var. Benim de çok yararlandığım bir dergi.. Avukatlar için önemli bir kaynak.. Bu derginin...
  Yazan: Av.Abbas Bilgili Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 23
  Son İleti: 13-11-2010, 17:00:04
 3. İstanbul Barosu Basın Açıklaması
  BASIN AÇIKLAMASI: MESLEKTAŞLARIMIZA YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ Meslektaşımız Av. Ümit ULAŞ, 29.11.2009 Pazar günü, saat 00.50 sıralarında,...
  Yazan: Av.Dilek Kuzulu Yüksel Forum: Mesleki Konu, Soru ve Sorunlar
  Yanıt: 2
  Son İleti: 07-12-2009, 12:20:18
 4. İstanbul Avukatları - Hayretsiniz
  Malumunuz içinde bulunduğumuz hafta İstanbul barosunun 129. kuruluş yıl dönümü ve avukatlık günü kutlamaları haftası. Bir coşku bir coşku sormayın...
  Yazan: commodore1tr Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 1
  Son İleti: 07-04-2007, 09:02:35
 5. Bursa avukatları cüppelerini Adalet bakanlığı ve TBB'ye postaladılar.
  AVUKATLAR CÜPPELERİNİ POSTAYA VEREREK ADALET BAKANLIĞI'NA GÖNDERDİ - AVUKATLAR CÜPPELERİNİ POSTAYA VEREREK ADALET BAKANLIĞI'NA GÖNDERDİ - BURSA...
  Yazan: Av.Duygu Tekay Forum: Avukatlık Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 15-02-2007, 20:45:09

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ıstanbul barosu güvenlik paketinin olumsuz yanları

caglayan adliyesi ic guvenlik paketi

avukatlarin guvenlik paketi adalet nobetine destek mesajlari eksi sozluk

avukatlarin adliyedeki ic guvenlik paketi protestosu

Metin feyzioğlu çağlayan adliyesi protesto

istanbul barosu iç güvenlik

dava dilekcesi ic guvenlik paketi

iç güvenlik paketi dava dilekçe

istanbul barosu avukat helin

Forum

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.