Arkadaşlar merhaba. Biz evlilik yolu ile vatandaşlığa başvurduk. Parmak izi işlemi de bitti. E devletten bakınca diyorki valilik il soruşturmaniz tamamlanmıştır komisyon için tarafıniza bilgi verilecektir falan yazıyor. Bugünde bir posta aldım vatandaşlıktan şöyle yazıyor vatandaşlık başvurunuzun esası için eşiniz ile beraber müdürlüğümüze başvurunuz. Bu ne demek ? Birde sağlık heyeti falan yazıyor buradaki yazılarda ne zaman sağlık raporu alcaz o hangi süreç

- - - Updated - - -

Merhaba biz şubatta başvurduk bi süre sonra polis memurları eve geldi eşime sorular sordular bana da öyle sonrasında yabancı şube müdürlüğüne gelin dendi gittik ordan bir evrak verildi onunla gidip parmak izi verdi eşim. Sonra tekrar yabancı şubeye evrak teslim ettik orda bize denilen biz dosyanızı il göç idaresine göndericez onlar size 1 ay içinde komisyon için tarih vercekler dendi. Bugünde bir posta aldık başvurunuzun esası için müdürlüğümüze gelin yazıyor

- - - Updated - - -

Alıntı Merturk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
Merhabalar arkadaşlar ben 15 Nisan 2019 da Evlilik yoluyla vatandaşlık için başvurdum. Parmak izi için polise gitmem gerekiyor mu ? Eve polis kontrole gelecek mi ? Tavsiyeleriniz nelerdir ?
Merhaba biz şubatta başvurduk bi süre sonra polis memurları eve geldi eşime sorular sordular bana da öyle sonrasında yabancı şube müdürlüğüne gelin dendi gittik ordan bir evrak verildi onunla gidip parmak izi verdi eşim. Sonra tekrar yabancı şubeye evrak teslim ettik orda bize denilen biz dosyanızı il göç idaresine göndericez onlar size 1 ay içinde komisyon için tarih vercekler dendi. Bugünde bir posta aldık başvurunuzun esası için müdürlüğümüze gelin yazıyor