Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Merhaba arkadaslar.tc kimlik alanlari kutluyorum.hayirli olsun.benim sorum su.bu gun sayimi iki kez istendi diye bas vurum uzadi genel olarak bas vurdum 2017/29 ekimde calisma izni var.parmak izikasim 29/2017. Oturdum komsyon sms bekledim.dun gitdim istnbul il nufusa iyiki gitmisim nisan 3/2018 komsyon toplantiya girecem insallah.( komisyinda neler soruluyor bilen varsa lutfen yaszin) akabinde nisan2018 calisma iznim bitiyor acaba tekrar calisma izni uzatmam gerekiyormu? Diger sorum evraklar ankara gidildiyinde orda neyi ne sekilde arasdiriyorlar.yani istanbuldan ankaraya arasdirilarak gitmiyormu.yani derdim suki tekrar masraf yapip calisma izni uzatmak istemiyorum cunki butun masraflari ben oduyirum sgk masrafi dahil.bide son sorum genel olarak bas vurdugunda mutla kendi vatanindan imtina mi edilmesi lazim edilmesi lazimsa detayli bilgi isterim ulkeye gitmeden nasil cozerim diye ve ne kadar zmn surer bu is.bide istisnaie cevirmek mumkunmu bu saatden sonra ve ek zaman istermi arasdirma ve sairde..bas vuru ankaraya ulasdikdan sonra ne kdr zmnda sonuca ulasir.umarim okurken yorulmadiniz tesekurler.bu arada tc vatandasi kizim var8 yasinda bosandik kizin velayeti bende

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler han245.. İnşallah tüm başvuranların biran önce vatandaşlığı almaları dileklerimle.. Not: forumu okuyan diğer arkadaşlara bilgi olması amacı ile bir ilave yapmam gerek.Ben Çapa'da ikamet ediyorum ve iş yerimde Vatan caddesinde.Yani Nüfus dairesine yakın bir yerde.Dolayısıyla hemen her ay nüfusa gidip nazikçe bir evrak eksikliği var mı? veya durumum hangi aşamada diye sordum ve bilgi aldım.199 nolu telefonu toplamda 5 veya 6 kez aramışımdır.Oradan da aldığım cevaplar hep sistem arızalı olmuştur.Arkadaşlardan müsait olanlar her ay olmasa da 2 ayda bir bizzat gidip sorsunlar.Dosyalar Ankara'ya gidip inceleme ve araştırma bana en çok 6 ay gider demişlerdi ki benim 4,5 ay gitti.Bakın ben bugün karar aşamasını görünce tekrar gittim ve sordum.Danışmadaki memur sonuç ne zaman gelir bilemeyiz ama en geç 23 Nisan Çocuk bayramında Çocuklar gibi şen olabilirsiniz dedi)

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bnde sms bekliyirdum gelmeyince aradim istnbul il nufusu ordaki byn arkds dosyn emnytden geldi smsm beklemene gerek yok burdan gelib komsyon icin randevi ala bilirsin dedi bnde ayni gun kostur kostur gitdim konsyondki diger byn sms beklemekisin dedi bnde telfnda boyle soylendi deyince kadin digerine kizdi ama benide geri cevirmedi sagolsun en kisa zmbda randevu verdi sms beklersem 4 aya anca gelirmis dedi.10 gun sonra komsyoba gudecem ne sorulacak aceb.randevu alkdan sonra emniyetdendsyn geldi hbri veren bayandan helallik istedim.bnm yuzumden firca yedi

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ruya01 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bnde sms bekliyirdum gelmeyince aradim istnbul il nufusu ordaki byn arkds dosyn emnytden geldi smsm beklemene gerek yok burdan gelib komsyon icin randevi ala bilirsin dedi bnde ayni gun kostur kostur gitdim konsyondki diger byn sms beklemekisin dedi bnde telfnda boyle soylendi deyince kadin digerine kizdi ama benide geri cevirmedi sagolsun en kisa zmbda randevu verdi sms beklersem 4 aya anca gelirmis dedi.10 gun sonra komsyoba gudecem ne sorulacak aceb.randevu alkdan sonra emniyetdendsyn geldi hbri veren bayandan helallik istedim.bnm yuzumden firca yedi
    Sayın ruya01 İstanbul İl Nüfusa gitmekle iyi yapmışsınız.Gerçi yazınızdan ve ilk başvurunuzdan yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile gitmeseymişsiniz yine en geç 1 ay içinde mesaj gelecekti diye düşünüyorum.Şöyle ki,29 ekimde ilk başvurunuz yapmışsınız.İl nüfus önce il göç idaresine ikamet durumu ile ilgili,il göç idaresi de yabancılar şubesine gün sayımı için yazı yazar.bu yazışmalar ve parmak izi verme durumu yaklaşık 3-4 ay arası gider.Daha sonra nüfus sms ile dosyada bir eksik varsa size tamamlanmasını bidirir.Evraklar tamamlanınca (yani 6 ayı geçmeyecek şekilde tarihli olacak)komisyon günü randevusu verilir.Evlilikten başvuran bir arkadaşıma buzdolabının markası sormuşlardı ayrı ayrı eşine olmak üzere.Bana ise ne zamandan beri Türkiye’de ikamet ediyorsun diye sordular.35 senelik ilk ikamet aldığım tarihi verdim.tek soru.1 dk bile sürmedi yani.Sizin yazınızdan eşiniz ile ayrı olduğunuzu anlıyorum.Dolayısıyla evlilikten başvuru yapmanız imkansız.yine istisnai olarak yine maddi olarak yeterli yatırım yapamaz iseniz veya son balkanlar istisnai genelgesi kapsamında değilseniz istisnai başvuru yapamassınız. Geriye tek Genelden başvuru yapmak kalıyor ki siz bu şekilde yapmışsınız.Komisyonun nisan ayındaki toplantısına randevunuz olduğu için bu randevudan sonra sizi 6 aylık bir inceleme ve araştırma aşaması bekliyor.burada dikkat edilmesi gereken evrakların ve ikametin tarihi geçmemesi.yani sizin İKAMET BİTİNCE YENİLEMENİZ GEREKECEK. Yenilemez iseniz işlemleriniz tozlu dosyalar içinde bekler.Yine inceleme ve araştırma aşamasında süresi geçen evrakları yenilemenizi isteyebilirler.Bu işlemler ta ki listeye ekleninceye veya başvuru durumuna göre karar aşamasına kadar. Genelden başvurularda vatandaşı olduğunuz ülkeden çıkmanızı istemelerine gelince bu konuda bilgim yok ama VATANSIZ (Haymatlos) durumda kalmamak için bunu çok araştırın derim.Yoksa çalışma ikameti bile alamassınız ve insani ikamete mahküm olursunuz.Onlardan resmi olarak talep gelmeyince sakın ha. Bunları bilmemin sebebi kardeşim evlilikten ve bir arkadaşım genelden başvurmuştu.kardeşim 1 senede,arkadaşım ise 1,5 senede vatandaşlığı aldı.Umarım size yardımcı olmuşumdur.Kolaylıklar dilerim.

- - - Updated - - -

Sayın ruya01 İstanbul İl Nüfusa gitmekle iyi yapmışsınız.Gerçi yazınızdan ve ilk başvurunuzdan yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile gitmeseymişsiniz yine en geç 1 ay içinde mesaj gelecekti diye düşünüyorum.Şöyle ki,29 ekimde ilk başvurunuz yapmışsınız.İl nüfus önce il göç idaresine ikamet durumu ile ilgili,il göç idaresi de yabancılar şubesine gün sayımı için yazı yazar.bu yazışmalar ve parmak izi verme durumu yaklaşık 3-4 ay arası gider.Daha sonra nüfus sms ile dosyada bir eksik varsa size tamamlanmasını bidirir.Evraklar tamamlanınca (yani 6 ayı geçmeyecek şekilde tarihli olacak)komisyon günü randevusu verilir.Evlilikten başvuran bir arkadaşıma buzdolabının markası sormuşlardı ayrı ayrı eşine olmak üzere.Bana ise ne zamandan beri Türkiye’de ikamet ediyorsun diye sordular.35 senelik ilk ikamet aldığım tarihi verdim.tek soru.1 dk bile sürmedi yani.Sizin yazınızdan eşiniz ile ayrı olduğunuzu anlıyorum.Dolayısıyla evlilikten başvuru yapmanız imkansız.yine istisnai olarak yine maddi olarak yeterli yatırım yapamaz iseniz veya son balkanlar istisnai genelgesi kapsamında değilseniz istisnai başvuru yapamassınız. Geriye tek Genelden başvuru yapmak kalıyor ki siz bu şekilde yapmışsınız.Komisyonun nisan ayındaki toplantısına randevunuz olduğu için bu randevudan sonra sizi 6 aylık bir inceleme ve araştırma aşaması bekliyor.burada dikkat edilmesi gereken evrakların ve ikametin tarihi geçmemesi.yani sizin İKAMET BİTİNCE YENİLEMENİZ GEREKECEK. Yenilemez iseniz işlemleriniz tozlu dosyalar içinde bekler.Yine inceleme ve araştırma aşamasında süresi geçen evrakları yenilemenizi isteyebilirler.Bu işlemler ta ki listeye ekleninceye veya başvuru durumuna göre karar aşamasına kadar. Genelden başvurularda vatandaşı olduğunuz ülkeden çıkmanızı istemelerine gelince bu konuda bilgim yok ama VATANSIZ (Haymatlos) durumda kalmamak için bunu çok araştırın derim.Yoksa çalışma ikameti bile alamassınız ve insani ikamete mahküm olursunuz.Onlardan resmi olarak talep gelmeyince sakın ha. Bunları bilmemin sebebi kardeşim evlilikten ve bir arkadaşım genelden başvurmuştu.kardeşim 1 senede,arkadaşım ise 1,5 senede vatandaşlığı aldı.Umarım size yardımcı olmuşumdur.Kolaylıklar dilerim.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bilgi icin tesekurler.ikamet iznim 2019 ocakta bitiyor.tek sikintim eksiyim calisma iznimin suresinin nisanda yani komisyondan 20 gun sonra sona ericek.simdi yas 40 buyasdan sonra tc olmak nerde ne isine yarar diye dusunuyorum.cunki calisma iznine sirf vatandas olmak icin basvurdum.bir suru masraf ve sikinti yasadim calisma izni alarken aldıktan sonra da zaten her ay sgk parasini ben yatiriyorum.uzatmaya basvurdugmda yine butun masraf bana ait arti tc olana kdr heray 700 tl odiycem.degermi buna senedebir iki yillik oturum 1000 tl bile degil masrafi sadece oturumla yasarim ilerdede suresiz ikamet uygun gorulurse ona bas vururumdiye dususunuyorum.bu arada azeriyim bn

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bilgi icin tesekurler.ikamet iznim 2019 ocakta bitiyor.tek sikintim eksiyim calisma iznimin suresinin nisanda yani komisyondan 20 gun sonra sona ericek.simdi yas 40 buyasdan sonra tc olmak nerde ne isine yarar diye dusunuyorum.cunki calisma iznine sirf vatandas olmak icin basvurdum.bir suru masraf ve sikinti yasadim calisma izni alarken aldıktan sonra da zaten her ay sgk parasini ben yatiriyorum.uzatmaya basvurdugmda yine butun masraf bana ait arti tc olana kdr heray 700 tl odiycem.degermi buna senedebir iki yillik oturum 1000 tl bile degil masrafi sadece oturumla yasarim ilerdede suresiz ikamet uygun gorulurse ona bas vururumdiye dususunuyorum.bu arada azeriyim bn
    Sende haklısın kolay değil tabi.Duyduğuma göre Türk asıllı olanlara genelge ile uzun dönem ikamet veriliyormuş.Şu an Uygur Türklerine veriliyor mesela.Şu an için Azarbaycan Türklerini kapsamıyor bu genelge.Ama yarın ne olur bilinmez.O zaman tek çare bu çalışma izninle komisyona girmen.Olaki daha sonra eksik evrak diye çalışma izni isterlerse evde bakım çocuk bakımı vb.birşey ile ki daha kolay çıkıyor veya şuanki gibi çalışma izni elde edersin.Bir büyüğün olarak nacizane tavsiyem eğer Azarbaycan'a geri dönmeyi düşünmüyor Türkiye'de kalmayı düşünüyor isen moralini yüksek tut.Mücadeleci bir yapın olduğunu düşünüyorum yazdıklarından.Ümitsizliğe kapılma..Gün gelir yaşadığın bu sıkıntılar bir sabun köpüğü gibi uçar gider inşallah.Bu arada hayırlı kandiller herkese..

- - - Updated - - -

Sende haklısın kolay değil tabi.Duyduğuma göre Türk asıllı olanlara genelge ile uzun dönem ikamet veriliyormuş.Şu an Uygur Türklerine veriliyor mesela.Şu an için Azarbaycan Türklerini kapsamıyor bu genelge.Ama yarın ne olur bilinmez.O zaman tek çare bu çalışma izninle komisyona girmen.Olaki daha sonra eksik evrak diye çalışma izni isterlerse evde bakım çocuk bakımı vb.birşey ile ki daha kolay çıkıyor veya şuanki gibi çalışma izni elde edersin.Bir büyüğün olarak nacizane tavsiyem eğer Azarbaycan'a geri dönmeyi düşünmüyor Türkiye'de kalmayı düşünüyor isen moralini yüksek tut.Mücadeleci bir yapın olduğunu düşünüyorum yazdıklarından.Ümitsizliğe kapılma..Gün gelir yaşadığın bu sıkıntılar bir sabun köpüğü gibi uçar gider inşallah.Bu arada hayırlı kandiller herkese..

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Batitkarya sizede hayirli kandiller yine cok sagolun bilgi icin.komisyona calisma izniyle gire biliyorum dosyam ankaraya gitdikden sonra gecimimi nas sagladim icin belge kzm oda calisma izni islerin yavas ilerlemesi bnm calisma iznimi suresini bitirmis oluyor malesef calisma izni uzatnam gerekiyor.suan zaten ev hizmetlernde calisiyor is verende sikinti yok uzat diyo isverenin kaybedecegi bisey yok ki butun masraf bana aid sgklari bile bn cebimden oduyorum.maas bile almiuorum cunki baska yerde calisiyorum brosur dagitiyorum part time.bu gibi isler biran once vatandas olsam bari bim a101tedi sok bu gibi yerlerdecalisirdim.diger turlu isyerlerinde rahatsız edenler cok.hayat cok zor.anlasilan tekrar tesekurler.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar, Hayırlı Kandiller hepinize
    Aralık 2017'den beri "Başvurunuz genel müdürlüğe ulaşmış araştırma ve inceleme aşamasındadır" gibi mesajı alıyorum. neredeyse 4 ay geçiyor ama herhangi bir değişiklik yok. benim durumumda olan var mı. daha ne kadar sürecek.

Nerede
    karabuk
    İletiler
    42
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

rahmanbey benimki haziran'da araştırma başladı henüz bitmedi.....bu 4 ile 6 ay sürebilir belki daha da fazla...duruma göre yani genelden fazla sürer istisnadan az

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar Merhaba.İstisnai başvurudan 22 Mart tarihinden itibaren karar aşamasındayım.Bugün sabahtan beri sistem teknik hata veriyor.199 aradım oradan da sistem kapandı göremiyoruz diyorlar.Bir gelişme mi var acaba? Karar aşamasında olup bu durumla karşılaşan başka arkadaşımız var mı?

+ Konuyu Yanıtla
171 / 515 Sayfa İlkİlk ... 2131415161718191101111121131141151161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181191201211221231241251261271281291301311321341371421 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum