Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Sayın Sevgitaneleri, evli değilim. Annemle ev alarak Genel olarak başvuru yaptım. Antalya nüfusunda dediler ki genel olarak başvuran Rus Fed vatandaşlarının coğundan çıkmasını istiyorlar. Benden de istediler. Önce çıkıyorsun, sonra çıkma belgesini kontrol ediyorlar ve de güvenlik tahkikatı tekrardan yapılıyor. İşte bahsettiğim bu, evli olmayınca hem 5 sene bekliyorsun, hem de prosedür daha farklı, cok uzadı

- - - Updated - - -

Alıntı sevgitaneleri rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba sizden neden rus vatandaşlığından çıkmanızı istediler? evlilik yolu ile t.c vatanlığı başvurusu yapanlardanda istiyorlarmı bunu. benim eşim aslen rus ukrayna vatandaşı
    Sayın Sevgitaneleri, evli değilim. Annemle ev alarak Genel olarak başvuru yaptım. Antalya nüfusunda dediler ki genel olarak başvuran Rus Fed vatandaşlarının coğundan çıkmasını istiyorlar. Benden de istediler. Önce çıkıyorsun, sonra çıkma belgesini kontrol ediyorlar ve de güvenlik tahkikatı tekrardan yapılıyor. İşte bahsettiğim bu, evli olmayınca hem 5 sene bekliyorsun, hem de prosedür daha farklı, cok uzadı

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba değerli arkadaşlar. karar makamına sunulacak olacak listeye eklendikten kaç gün sonra karar aşamasına giriyor yada bakanlığa gönderiliyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

- - - Updated - - -

Alıntı Ehsan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar sonunda bende vatandaşlığımı aldım tam 13 ay sonra.be. Şimdi yardımcı olabilmek için konuyu özetliyeceğim
    İlk olarak şartları taşıyosanız hangi ildrn ikametinizi aldıysanız

- - - Updated - - -

Merhaba arkadaşlar sonunda bende vatandaşlığımı aldım tam 13 ay sonra.be. Şimdi yardımcı olabilmek için konuyu özetliyeceğim
    İlk olarak şartları taşıyosanız hangi ilden ikametinizi aldıysanız o ildeki valiliğe başvurunuzu yapıyorsunuz sonra dosyanız o ildeki emniyet müdürlüğüne gidiyor sonra yaklaşık 1 hafta içersinde yada iki hafta eve gelip soruyollar ve komşulardanda soruyollar daha sonra arayıp sizi emniyete çağırıyollar ve bir görüşme yapıyollar ve olay yeri iceleme biriminde parmak izinizi alıyollar daha sonra dosyanız tekrar valiliğe dönüyor valilik oluşan yoğunluğa göre size komisyonla görüşmek için bir randevu ayarlıyollar ve komsiyonla görüşüyorsunuz istiklal marşının söyletiyollar sonra dosya gidiyor nüfus genel müdürlüğüne şimdi başvuru şekline göre nüfus müdürlüğünde 3 farklı yere gidebilir.vatandaşlığa alınma işlemlerine gidiyor eğer evlilik yoluyla ise evlilik yoluyla vatandaşlığı kazanma bürosu eğer istisnai ise istisnai bürosu eğer genelse genel bürosuna gidiyor genelde de iki büro var asya ve kafkasya ve afrika birde diğer ülkeler avrupa ve diğer kıtalar.şimdi genel müdürlük mite yazıyor emniyet genel müdürlüğne yazıyor göç idaresine yazıyor jandarmaya yazıyor ve cevap bekleniyo yasal olara bu araştırma süresi kanunlara göre 45 iş günü eğer ek süre istenmez ise ve ek süre istenmez ise 45 iş günü sonunda bu araştırmalar olumlu kabul edilir eğer ek süre istenirse o süreyde beklemelisiniz daha sonra araştırma ve inceleme işlemi bitince imza için listeye ekleniyor isminiz liste dolunca içişleri bakanlığına gönderiliyor ve imzalanıp geri geliyor bu sefer karar aşamasına geçiliyor 5gün sonra 1 gün boyunca kütüklere işleniyor ve onay mesajını alıyorsunuz sonra o msanı görünce başvurduğunuz valiliğe gidiyosunuz size tebliği belgesi veriyollar ve hangi ilçeye kayıtlıysanız o ilçenin nüfusuna gidiyorsunuz ve 2 fotoğraf elinizdeki belge ve pasapotunuz ile beraber ikametinizi teslim ederek kimliğinizi alıyorsunuz daha sonra erkek iseniz askerlik şubesine bildirmeniz gerekiyor 25 yaş üzeri iseniz muafsınız değilseninz askere gideceksiniz😁 bide çalışmıyorsanız kaynakamlıktan gelir testi yaptırıp sigortanızı başlatıyorsunuz hayırlı uğurlu olsun
    Merhaba Ehsan bey Listeye eklendikten kaç gün sonra Karara bağlandı?

Nerede
    Antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı eali rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba değerli arkadaşlar. karar makamına sunulacak olacak listeye eklendikten kaç gün sonra karar aşamasına giriyor yada bakanlığa gönderiliyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

- - - Updated - - -

Merhaba Ehsan bey Listeye eklendikten kaç gün sonra Karara bağlandı?
    Bende merak ediyorum. Benim pazrtesi günü tam 14 gün olacak listeye eklendi yazı çıktı. Sanırım bizi belki aynı listeye eklemişler, diğer insanlarla dolacağını bekliyorlar olabilir. Sonra o listedekiler "toptan" imzaya giderler?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kac gün sürüyor acaba listeye ekleme sonrası listeye eklendiyse % kaçı tamam sayılıyor keşke biri yanıt verse çok merak ediyorum ya Derk

Nerede
    Antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kac gün sürüyor acaba listeye ekleme sonrası listeye eklendiyse % kaçı tamam sayılıyor keşke biri yanıt verse çok merak ediyorum ya Derk
    Vallah, bir bilsem. Sizin kaç gün önce listeye eklendi? Bu forumda tüm sayfaları okudum genelde 7-10 gün, benim ki iki hafta oldu, ama genel başvuru yaptım, evli değilim, kendi vatandaşlığımdan çıktım şu an vatansız evraksızım 5 aydır. Siz nasıl başvuru yaptınız? Evlilik mi genel mi? Kendi vatandaşlığınız duruyor mu?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı DerK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vallah, bir bilsem. Sizin kaç gün önce listeye eklendi? Bu forumda tüm sayfaları okudum genelde 7-10 gün, benim ki iki hafta oldu, ama genel başvuru yaptım, evli değilim, kendi vatandaşlığımdan çıktım şu an vatansız evraksızım 5 aydır. Siz nasıl başvuru yaptınız? Evlilik mi genel mi? Kendi vatandaşlığınız duruyor mu?
    Valla ben kendi vatandasligim duruyor onu bozmadım genelden başvurdum liste nasıl ne zaman sunuluyor bakanlığa bilmiyorum benimki 1 ay oldu listede arayıp soruyorum daha imza asamasinda diyor bilmiyorum neye göre sunulacak bu saatten sonra ne yapılır bilemiyorum. Senin durum ne ikamet falan var mı çalışma iznin falan yoksa onlar da bitti

Nerede
    Antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Valla ben kendi vatandasligim duruyor onu bozmadım genelden başvurdum liste nasıl ne zaman sunuluyor bakanlığa bilmiyorum benimki 1 ay oldu listede arayıp soruyorum daha imza asamasinda diyor bilmiyorum neye göre sunulacak bu saatten sonra ne yapılır bilemiyorum. Senin durum ne ikamet falan var mı çalışma iznin falan yoksa onlar da bitti
    Burada Ehsan diye biri var ya, o da genelden başvuru yaptı, yazıyordu ki 37 gün falan oldu, hala karar aşamasında falan, sonra aldı. Sanırım genel listesi ayrı evlilik listesi ayrı. Belki biz daha azız diye listemiz yavaş doluyor olabilir. Benim hayal gücüm öyle diyor en azından 😄 Siz hangi ülkenin vatandaşıydınız? Ben Rusya ydım, ikametin var duyuyor daha yenidir sayılır bir senelik ama pasaport yok ya, avea bayısinde bile kabul etmiyorlar, kimliksizim ve 5aydır. Siz hangi ülkenin vatandaşıydınız?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı DerK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Burada Ehsan diye biri var ya, o da genelden başvuru yaptı, yazıyordu ki 37 gün falan oldu, hala karar aşamasında falan, sonra aldı. Sanırım genel listesi ayrı evlilik listesi ayrı. Belki biz daha azız diye listemiz yavaş doluyor olabilir. Benim hayal gücüm öyle diyor en azından 😄 Siz hangi ülkenin vatandaşıydınız? Ben Rusya ydım, ikametin var duyuyor daha yenidir sayılır bir senelik ama pasaport yok ya, avea bayısinde bile kabul etmiyorlar, kimliksizim ve 5aydır. Siz hangi ülkenin vatandaşıydınız?

Ben ırak vatandaşıyım genelden başvurdum en az 40 gün sürer sanırım ama bu liste olayı nasıl oluyor anlamadım bi türlü 37 günden daha fazla olduğunu düşünüyorum siz aradınız mi hiç yakın zamanda ne diyorlar ne anlatıyorlar ben daha aramadım da

Nerede
    Antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben ırak vatandaşıyım genelden başvurdum en az 40 gün sürer sanırım ama bu liste olayı nasıl oluyor anlamadım bi türlü 37 günden daha fazla olduğunu düşünüyorum siz aradınız mi hiç yakın zamanda ne diyorlar ne anlatıyorlar ben daha aramadım da
    Bugün aradım dediler ki listeler çabuk doluyor ama iki farklı yere gönderilebilir dediler ki ona göre hemen bitebilir de 3 aya kadar da sürebilir dediler. İsterseniz siz de arayın sorun sonra yazın. Ama tahminim ikimizin 2 hafta içinde biter İNŞALLAH. Bir haber alırsanız buraya yazın, lütfen. Ben de yazacağım iletişimde kalalım

Nerede
    mardin
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı soru: yudışı vatandaşlık

meraba isveçte bi kız arkadşım var onlan evlenecem sevgilim isveçte kalmak istiyor ben onla evlenirsem vatandaşlık alabilirmiyim

+ Konuyu Yanıtla
10 / 513 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415161718192030405060708090100110120130140150160180210260360510 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum