Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı Filoloji rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,

Sizin neden o kadar uzun sürdü? Bende ağustos ta başvuru yaptım 2019 da benim durumum şuan "Genel Olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuza ilişkin araştırma ve değerlendirme süreci devam etmektedir." şeklinde çıkıyor her halde yanılmıyorsam 3 4 aydır. Ama dediğim gibi başvurum 2019 Ağustos.

Ayrıca bilgi için teşekkür ederim.
    Merhaba ,bende yaklaşık o tarihte başvurdum ama benim daha ilgili kurumlara gönderilmiştir diye yazdi bu ay ,kaç ayimiz var acaba

Sent from my SM-N950F using Hukuki NET mobile app

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Konya
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı samisuzim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba ,bende yaklaşık o tarihte başvurdum ama benim daha ilgili kurumlara gönderilmiştir diye yazdi bu ay ,kaç ayimiz var acaba

Sent from my SM-N950F using Hukuki NET mobile app
    Yaklaşık olarak 1 yıldan az değildir diye düşünüyorum. Zaten formda kimsenin hızlı bir şekilde ilerlediğini görmedim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

merhaba bir sorum olacaktı
    ben vatandaşlık başvurdum isim ve soy isim değişikliği istedim
    kafama takılan kısım
    benim soy isim değiştiğinde eşiminki eski soy isim de kalıyor mı yoksa kalmıyor mı
    bir de yeni doğan çocuğum oldu
    kimlik te baba ismi ve soyadı şuan kullandığım isim ve soyad
    ben vatandaş olduğumda benim adım ve soyadım değişiyor çocuğumun baba ismi ile soy ismi de değişiyor mu düzenleme imkanım var mı
    ne yapmalıyım değişmiyor ise

cevap verirseniz sevinirim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı akalicaan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba bir sorum olacaktı
    ben vatandaşlık başvurdum isim ve soy isim değişikliği istedim
    kafama takılan kısım
    benim soy isim değiştiğinde eşiminki eski soy isim de kalıyor mı yoksa kalmıyor mı
    bir de yeni doğan çocuğum oldu
    kimlik te baba ismi ve soyadı şuan kullandığım isim ve soyad
    ben vatandaş olduğumda benim adım ve soyadım değişiyor çocuğumun baba ismi ile soy ismi de değişiyor mu düzenleme imkanım var mı
    ne yapmalıyım değişmiyor ise

cevap verirseniz sevinirim
    senin vatandaşlık onaylandığında hangi ad soyadı talep ettiysen o olacaktır. tabi uygun görülürse.
    çocuğun içinde, baçvurunda onuda dahil etiysen onunda vatandaşlığı seninkiyle birlikte onaylanır ve onada sein soyadın verilir.

ama eğer çocuk seninle aynı başvuruda değilse. senin vatandaşlığın çıktıktan sonra onun içinde ayriyetten başvuru yapman gerek ama tabi çocuk vatandaşlık başvurusu yetişkin gibi uzun sürmüyor çünkü güvenlik taraması vs olmuyor daha kısa sürede alabiliyor vatandaşlığını.

eşinde yabancı uyruklu ise onunki aynı kalıyor, sen vatandaş olduğun tarihten itibaren evliliğiniz üzerinden 3.5 yıl geçtikten sonra eşinde vatandaşlığa başvuruyor evlilik yolu ile vatandaşlığa alındıktan sonra senin soyadını alıyor.
    Konu AE111 tarafından (19-01-2021 Saat 12:35:08 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı AE111 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    senin vatandaşlık onaylandığında hangi ad soyadı talep ettiysen o olacaktır. tabi uygun görülürse.
    çocuğun içinde, baçvurunda onuda dahil etiysen onunda vatandaşlığı seninkiyle birlikte onaylanır ve onada sein soyadın verilir.

ama eğer çocuk seninle aynı başvuruda değilse. senin vatandaşlığın çıktıktan sonra onun içinde ayriyetten başvuru yapman gerek ama tabi çocuk vatandaşlık başvurusu yetişkin gibi uzun sürmüyor çünkü güvenlik taraması vs olmuyor daha kısa sürede alabiliyor vatandaşlığını.

eşinde yabancı uyruklu ise onunki aynı kalıyor, sen vatandaş olduğun tarihten itibaren evliliğiniz üzerinden 3.5 yıl geçtikten sonra eşinde vatandaşlığa başvuruyor evlilik yolu ile vatandaşlığa alındıktan sonra senin soyadını alıyor.
    cevap için teşekkürler
    eşim turk vatandaşı
    çocuğum de yeni dünyaya geldi kimliği de geldi çocuğumun
    ama benim vatandaşlık başvurum devam ediyor
    başvuruda adımı ve soyadımı değiştirdim
    bunun için benim vatandaşlık kabul edilirse
    eşimin soyadı ve çocuğumun baba adı ile soyadı beni düşündürdü çok uğraştırır mı bir de eşim turk vatandaşı bizim evlilik cüzdanı yenilenecek mi oyle bişey varmı yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap için teşekkürler
    eşim turk vatandaşı
    eşimin soyadı ve çocuğumun baba adı ile soyadı beni düşündürdü çok uğraştırır mı bir de eşim turk vatandaşı bizim evlilik cüzdanı yenilenecek mi oyle bişey varmı yapan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
    senin iş kolay rahat ol, hepsi nufusta biter. sen vatandaş olduktan sonra nufusa gidiyorsun elinizdeki evlilik cuzdanında eski ad soyad bilgine kalemle çizip vatandaşlık müdürlüğü kararıyla vatandaş olmuştur yeni adı soyadı şudur burdur vs vs yazıyorular kaşe basıyorlar bitiyor.
    eşin ve çocuğunda yeni kimlik başvurusu yapıyor yeni bilgiler giriliyor bu kadar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    40
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap için teşekkürler
    eşim turk vatandaşı
    Merhaba. İlk önce ben avukat değilim bu yüzden sadece fikrimi belirtiyorum. En iyisi bir avukatla görüşmeniz. Vatandaşlık başvuru formunda hangi soyadı yazdıysanız vatandaşlık o soyadıyla onaylanacak. Bu durumda sizin farklı, eşinizin ve çocuğunuzun soyadı farklı olacak. Kendi soyadınızı veya eşinizin/çocuğunuzun soyadını değiştirmek istiyorsanız mahkemede dava açmanız lazım. Bu sadece benim fikrim, yanılıyor da olabilirim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Nerede
    Ankara
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Merhaba,

Sizin neden o kadar uzun sürdü? Bende ağustos ta başvuru yaptım 2019 da benim durumum şuan "Genel Olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuza ilişkin araştırma ve değerlendirme süreci devam etmektedir." şeklinde çıkıyor her halde yanılmıyorsam 3 4 aydır. Ama dediğim gibi başvurum 2019 Ağustos.

Ayrıca bilgi için teşekkür ederim.
    Ben Ankara'dan başvurdum, sonra İstanbul'a taşındım. Hem işyeri hem de ikamet adresimi değiştirdim. Ben İstanbul'a geldikten sonra Ankara'daki evime polisler gelip beni sormuşlar, beni tanımayan arkadaş kapıyı açmış, beni tanımadığını bilmediğini söylemiş; şansımı seveyim Ondan 1 ay sonra falan emniyetten benim telefonumu arayıp bilgilendirdiler, "neredesin, vs" diye. İstanbul'a taşındığımı söyleyince "gel dilekçe ver" falan dediler. Ankara EGM'ye gidip başvuru dosyamın İstanbul'a aktarılması için dilekçe verdim. Sonra İstanbul'da da çalışma izni, kayıtlı ikamet adresi vs derken biraz zaman geçti. Onları hallettikten sonra 1-2 defa da İstanbul Valilik mi Nüfüs Müdürlük mü oraya gidip tekrar dilekçe vs verdim. Araya Covid de girdi. Böylece sürecin uzadığını düşünüyorum.
    Burada birkaç sayfadan okuduğum kadarıyla da polisler eve, komşulara ve işyerine gelip soruyorlarmış. Şu anda kaldığım adrese gelen polis hatırlamıyorum, veya ben işteyken evde kimse yokken geldiler. Şu anki çalıştığım yere de geldiklerini bilmiyorum. Ankara'daki işyerime sormuş olabilirler.
    Mülakatı da kendim İst NVİ gidip öğrendim. Tahmin ediyorum, 2020 Eylül ve Ekim'de olması gerekiyordu. Hemen listeye aldılar veya listede adım çıktı; randevu verdiler. Mülakat günü listede en üstlerde yazıyordu adım.
    Valla, 1 seneye kadar sonuçlansın da ona bile razıyım.
    Herkesin vatandaşlık başvurusunun başarıyla sonuçlanması dileğiyle.
    Saygılar.

Nerede
    Konya
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı garakchy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben Ankara'dan başvurdum, sonra İstanbul'a taşındım. Hem işyeri hem de ikamet adresimi değiştirdim. Ben İstanbul'a geldikten sonra Ankara'daki evime polisler gelip beni sormuşlar, beni tanımayan arkadaş kapıyı açmış, beni tanımadığını bilmediğini söylemiş; şansımı seveyim Ondan 1 ay sonra falan emniyetten benim telefonumu arayıp bilgilendirdiler, "neredesin, vs" diye. İstanbul'a taşındığımı söyleyince "gel dilekçe ver" falan dediler. Ankara EGM'ye gidip başvuru dosyamın İstanbul'a aktarılması için dilekçe verdim. Sonra İstanbul'da da çalışma izni, kayıtlı ikamet adresi vs derken biraz zaman geçti. Onları hallettikten sonra 1-2 defa da İstanbul Valilik mi Nüfüs Müdürlük mü oraya gidip tekrar dilekçe vs verdim. Araya Covid de girdi. Böylece sürecin uzadığını düşünüyorum.
    Burada birkaç sayfadan okuduğum kadarıyla da polisler eve, komşulara ve işyerine gelip soruyorlarmış. Şu anda kaldığım adrese gelen polis hatırlamıyorum, veya ben işteyken evde kimse yokken geldiler. Şu anki çalıştığım yere de geldiklerini bilmiyorum. Ankara'daki işyerime sormuş olabilirler.
    Mülakatı da kendim İst NVİ gidip öğrendim. Tahmin ediyorum, 2020 Eylül ve Ekim'de olması gerekiyordu. Hemen listeye aldılar veya listede adım çıktı; randevu verdiler. Mülakat günü listede en üstlerde yazıyordu adım.
    Valla, 1 seneye kadar sonuçlansın da ona bile razıyım.
    Herkesin vatandaşlık başvurusunun başarıyla sonuçlanması dileğiyle.
    Saygılar.
    Garakchy sizin baya serüvenli geçmiş. İyi dayandınız ))) Hayırlısı inşallah. Bizde Sabırsızlıkla sonuçları bekliyoruz. Sistemde değişiklik olan var mı?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Garakchy sizin baya serüvenli geçmiş. İyi dayandınız ))) Hayırlısı inşallah. Bizde Sabırsızlıkla sonuçları bekliyoruz. Sistemde değişiklik olan var mı?
    karımın dosyası iki aydan fazladır "raştırma ve değerlendirme süreci devam" yazıyor.
    benim vatandaşlık tam 9 ay sürdü, 3 mayıs 2017de başvurdum 30 ocak 2018 sms geldi tele vatandaş kabul edildin. ben vatandaş olduktan sonra çocuğum için başvurdum benim üzerime çocuğumunkide yaklaşık 5 ay sürdü, şuan karımınki iki yıldan fazla oldu hala bitmedi. karım için genelden baş vurduk en az 1.5 yıl daha sürer düşünüyorum.

+ Konuyu Yanıtla
337 / 513 Sayfa İlkİlk ... 87137167187197207217227237247257267277287297307317327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347357367377387397407417427437447457467477487507 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum