Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ------
    İletiler
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı dunyavatandasi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Size katılıyorum. 3-4 yıl çok abartılı. Daha önce genel başvuran tanıdıklarım 12-24 ay arasında süreç geçti. Bende 2022 il yarısı için umutluyum, gelişmeleri buradan yazarım.
    Merhabalar,

29.06.2018 gün sayımı için başvuru
    05.11.2018 Evrak teslimi
    09.06.2021 de vatandaşlığı kazandım
    Hemen hemen 3 sene sürdü.
    Bazı meslekler süreci etkileyebilir, benim fikrim. Mesela, doktor/diş hekimi olanların çok daha kısa sürede vatandaşlık kazandıklarına şahit oldum.

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Asıl süreç pandemi döneminde geçmesine rağmen yine makul sürede onaylanmış. 21 ay. Hayırlı uğurlu olsun. Darısı bize.

Alıntı samisuzi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar

2019 Aralık ta genel olarak türk vatandaşlığına başvurdum.

13.02.2020 parmak izi

16.06.2020 komisyon

17.07.2020 dodyam ankaraya gitti ve o tarihte belge inceleme oldu.

2020 ARALIK ayı soruşturma ve değerlendirme

09.08.2021. listeye dahil edilecektir

20.08.2021 listeye dahil edilmiştir.

20.09.2021 Vatandaşlık onaylanmıştır.

Benim başvuru sürecim bu şekilde .bekleyen herkese bol şans ve sabır diliyorum .

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
    - - - Güncellendi - - -

Evet sizinki biraz uzun sürmüş. Süreç algoritması ilginç işliyor :D ama umutluyum. Vatandaşlığınız hayırlı olsun.

Alıntı Batyr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar,

29.06.2018 gün sayımı için başvuru
    05.11.2018 Evrak teslimi
    09.06.2021 de vatandaşlığı kazandım
    Hemen hemen 3 sene sürdü.
    Bazı meslekler süreci etkileyebilir, benim fikrim. Mesela, doktor/diş hekimi olanların çok daha kısa sürede vatandaşlık kazandıklarına şahit oldum.

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    ADANA
    İletiler
    21
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı samisuzi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba arkadaşlar

2019 Aralık ta genel olarak türk vatandaşlığına başvurdum.

13.02.2020 parmak izi

16.06.2020 komisyon

17.07.2020 dodyam ankaraya gitti ve o tarihte belge inceleme oldu.

2020 ARALIK ayı soruşturma ve değerlendirme

09.08.2021. listeye dahil edilecektir

20.08.2021 listeye dahil edilmiştir.

20.09.2021 Vatandaşlık onaylanmıştır.

Benim başvuru sürecim bu şekilde .bekleyen herkese bol şans ve sabır diliyorum .

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
    Öncelikle bu uzun bir bekleme sürecinden sonra TC Vatandaşlığını kazandığınız için tebrik ederim. Kendim kazanmış gibi mutlu oldum. Darısı biz sabırla bekleyenlerin başına.

Sizin sürecin ilerleme süresi benimkiyle hemen hemen aynıymış. Demek benim listeye dahil edilmem Mayıs 2022'de ve vatandaşlık onayı Haziran 2022'de olacakmış.

Tekrar kutlarım. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şu anda yatırım yolu ile istisnai yoldan başvuranların vatandaşlık başvuruları dahi 6 aydan fazla sürüyor.
    Genel yoldan başvuranların 3 yıldan önce sonuçlandığını görmedim. Daha uzun süren de olabilir.
    Elbette Türkiye'de kalma süresi daha uzunsa, arşiv araştırması da daha uzun sürüyor.

Bu nedenle, ATAYURT ve dünyavatandaşı'nın başvuruları en erken 2024 yılı içinde sonuçlanır.
    2025'e de kalabilir.

Merhabaalr, ben yatırımdan dolayı istisnai olarak başvuru yaptım. ve aşağdaki aşamalardan geçtim;

09/04/2021 tarihinde İstisnai Olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurusu yaptım (Yatırım)

14/04/2021 belgeler Genel Müdürlüğümüze gönderilmiş, ancak henüz Genel Müdürlüğümüze ulaşmamıştır.

28/04/2021 Genel Müdürlüğümüze ulaşmış olup ön inceleme yapılmaktadır.

05/05/2021 Genel Müdürlüğümüze ulaşmış olup başvuru belgeleriniz incelenmektedir.

20/05/2021 başvurunuza ilişkin arşiv araştırması yapılmak üzere ilgili kurum(lar)a gönderilmiştir.

12/08/2021 Karar makamına sunulacak olan listeye dahil edilecektir ve anı gün yani

12/08/2021 Karar makamına sunulacak olan listeye dahil edilmiştir.

31/08/2021 karar alınmak üzere karar makamına gönderilmiştir. diye yazıyor ve bakalım ne zaman sonuçlanacaktır inşallah.

10/09/2021 Vatandaşlığım tarafıma tebliğ edildi. TC Vatandaşı oldum Darısı gruptaki bütün arkadaşların başına..

Nerede
    Antakya
    İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Evlenme yoluyla Türk Vatandaşlığının kazanılması başvurunuz karar alınmak üzere Karar Makamına gönderilmiştir."

Bu ne demeke şimdi lütfen olumlu bir şeyler söyleyin.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ahmet F. N. rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabaalr, ben yatırımdan dolayı istisnai olarak başvuru yaptım. ve aşağdaki aşamalardan geçtim;

09/04/2021 tarihinde İstisnai Olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurusu yaptım (Yatırım)

14/04/2021 belgeler Genel Müdürlüğümüze gönderilmiş, ancak henüz Genel Müdürlüğümüze ulaşmamıştır.

28/04/2021 Genel Müdürlüğümüze ulaşmış olup ön inceleme yapılmaktadır.

05/05/2021 Genel Müdürlüğümüze ulaşmış olup başvuru belgeleriniz incelenmektedir.

20/05/2021 başvurunuza ilişkin arşiv araştırması yapılmak üzere ilgili kurum(lar)a gönderilmiştir.

12/08/2021 Karar makamına sunulacak olan listeye dahil edilecektir ve anı gün yani

12/08/2021 Karar makamına sunulacak olan listeye dahil edilmiştir.

31/08/2021 karar alınmak üzere karar makamına gönderilmiştir. diye yazıyor ve bakalım ne zaman sonuçlanacaktır inşallah.

10/09/2021 Vatandaşlığım tarafıma tebliğ edildi. TC Vatandaşı oldum Darısı gruptaki bütün arkadaşların başına..
    Merhabalar,

Öncelikle hayırlı olsun sizin adınıza çok sevindim. Sizinki de istisnai başvuru için makul bir sürede sonuçlanmış. Darısı başımıza

- - - Güncellendi - - -

Alıntı Ahmet Selim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    "Evlenme yoluyla Türk Vatandaşlığının kazanılması başvurunuz karar alınmak üzere Karar Makamına gönderilmiştir."

Merhabalar,

Önceki başvuran arkadaşların başvurusundan yola çıkarak büyük ihtimalle vatandaşlığı kazandınız. Yine de sistemden takip etmek lazım. Anladığım kadarıyla sizin başvuru süreciniz 23 ay sürmüş. Başvurunuz pandemi sürecine denk gelmiş olmasından dolayı makul bir süre bence. Sonuç ile ilgili bizleri de bilgilendirin lütfen.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herekse merhaba. kendi dipsiz kuyumda dolasirken burayi yeni kesfettim surecim su sekilde. en son 2 soru soracagim cevaplayabilirseniz sevinirim

basvuru yeri adana, genel basvuru

-13 Temmuz 2020 belge teslim
    -8 Eylül 2020 mülakat
    -30 Mart 2021 arsiv arastirmasina gonderildi
    -20 Nisan 2021 ek belge istendi (gecmis ikamet turleriyle ilgili karisiklik olmus ek belge istendi)
    -17 Mayıs 2021 araştırma degerlendirme devam ediyor
    -…..

soru 1: sizce surecim nasil ilerliyor? kalkip ankaraya gitmemde bir fayda olur mu? valilik bilgi vermiyor, ankara nufusu ariyorum acmiyor, faks bile cektim donus olmadi
    soru 2: ben ayni zamanda bir turk vatandasiyla evliyim. bu sene 3yilimiz doldu. ben evliligi beklemeden gecen sene genelden basvurdum. sizce dogru mu yaptim yoksa bekleyip evlilikten basvursam daha mi hizli sonuclanirdi?

tesekkur

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Ahmet Selim rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Merhabalar
    Bildiğim kadarıyla arşiv araştırmasından sonra değerlendirme aşaması geliyor. Acaba sizinki direkt arşivden karar makamına mı geçmiş?

Aşağıdaki aşama çıkmadı mı size?
    Evlenme Yoluyla Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuza ilişkin araştırma ve değerlendirme süreci devam etmektedir.

Arşiv araştırması tam kaç gün sürmüş? Benimki şimdi 98 gün olmuş ve hala aynı yerdeyim 23/06/2021 den böyle bir mesaj yazıyor:

Evlenme Yoluyla Türk Vatandaşlığının Kazanılması başvurunuza ilişkin arşiv araştırması yapılmak üzere ilgili kurum(lar)a gönderilmiştir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı arazmed rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    herekse merhaba. kendi dipsiz kuyumda dolasirken burayi yeni kesfettim surecim su sekilde. en son 2 soru soracagim cevaplayabilirseniz sevinirim

basvuru yeri adana, genel basvuru

-13 Temmuz 2020 belge teslim
    -8 Eylül 2020 mülakat
    -30 Mart 2021 arsiv arastirmasina gonderildi
    -20 Nisan 2021 ek belge istendi (gecmis ikamet turleriyle ilgili karisiklik olmus ek belge istendi)
    -17 Mayıs 2021 araştırma degerlendirme devam ediyor
    -…..

soru 1: sizce surecim nasil ilerliyor? kalkip ankaraya gitmemde bir fayda olur mu? valilik bilgi vermiyor, ankara nufusu ariyorum acmiyor, faks bile cektim donus olmadi
    soru 2: ben ayni zamanda bir turk vatandasiyla evliyim. bu sene 3yilimiz doldu. ben evliligi beklemeden gecen sene genelden basvurdum. sizce dogru mu yaptim yoksa bekleyip evlilikten basvursam daha mi hizli sonuclanirdi?

tesekkur
    Evlilikten başvuru Genel başvuruya göre daha hızlı sonuçlanıyor, ama Yatırım başvurusu kadar hızlı değil. Hızlıdan yavaşa sıralarsak: Yatırım > Evlilik > Genel.
    Ama 1 sene kaybetmeye değmezdi, iyi etmişsin erken başvurarak.
    Sen faks atabilmişsin, ben onu bile yapamadım, sürekli meşgul çalıyordu. Ankara'ya gitmen bir fayda etmez bence. Süreç yavaş da olsa sonuçlanır. En uzun süreç arşiv araştırması oluyor bence, rahat 7-8 ayın var. Muhtemelen 2022de bir sonraki aşamaya geçersin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı garakchy rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evlilikten başvuru Genel başvuruya göre daha hızlı sonuçlanıyor, ama Yatırım başvurusu kadar hızlı değil. Hızlıdan yavaşa sıralarsak: Yatırım > Evlilik > Genel.
    Ama 1 sene kaybetmeye değmezdi, iyi etmişsin erken başvurarak.
    Sen faks atabilmişsin, ben onu bile yapamadım, sürekli meşgul çalıyordu. Ankara'ya gitmen bir fayda etmez bence. Süreç yavaş da olsa sonuçlanır. En uzun süreç arşiv araştırması oluyor bence, rahat 7-8 ayın var. Muhtemelen 2022de bir sonraki aşamaya geçersin.
    Tesekkurler. İnsallah en kisa surede sonuclanir

Sent from my iPhone using Tapatalk

+ Konuyu Yanıtla
371 / 513 Sayfa İlkİlk ... 21121171201221231241251261271281291301311321331341351361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381391401411421431441451461471481491501511 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum