Merhaba
2300 konutluk Avrupa Konutları Atakent 3 sitesinde, denetim kurulunda görev yapmaktayım. 85 blok temsilcisinden oluşan site genel kurulunun Şubat 2014 yaptığı seçimde 5 asil- 5 yedek üye yönetim kurulu seçildi , ayrıca 3 asil -3 yedek üye olarak denetim kurulu seçildi. Yönetim planıa göre yönetim ve denetim kurulu 2 yıllığına seçiliyor.
Normalde bu ay sonunda olağan-mali genel kurul olacaktı, yönetim kurulu istifa etmeden gündeme madde olarak yönetim kurulu ve denetim kurulunu seçimini yazmış.
1-Yönetim kurulu 2 yıllığına seçilmişken istifa etmeden ve eksilen üyelerin yerine yedeklerin geçip geçmeyeceğini tespit etmeden seçim gündemini olağan toplantıya sokabilir mi? Önce yedeklere sorulması gerekmez mi?
2-Biz denetim kurulu olarak istifa etmedik, görevimizi düzgün yerine getirmekteyiz. yazdığımız raporlardaki tespitler yönetimi rahatsız ettiği için bizim seçimimizi de gündeme yazdıklarını düşünüyoruz. Gündeme hem de aynı maddeye böyle bir şey yapmaları hukuki mi?

Bize hukuksuz gelen tüm bu uygulamalar karşısında nasıl bir yol izelemeliyiz. Noterden ihtar çekmek vs gerekirse metin ne olmalı ? Teşekkürler...