4 yıldır çalıştıgım patronum bugün beni borca sokarak ipleri kopardı. Kısaca başıma gelenleri anlatıp bunun için ne yapmam gerektigi hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim.
4 yıl önce bir tekel büfesinde işe başladım ,daha yeni evlendigim için çalışmak zorundaydım. Zaman geçtikçe ikili ilişkilerdeki güven sonucu o zaman kadar hala var olan ikinci dukkanına beni geçirdıi ve ben tek başıma orayı idare etmeye başladım.Ben buna işe girdigim ilk zamanlar sigorta yaptırmasını ısrarla kendisine söyledim biraz daha zamana ihtiyacı oldugunu söyleyip beni salladı. Diger
dukkana geçtıgımde de kendısıne baskı yarattım fakat yıne zamana ihtıyacı oldugunu savundu takı malıyeden baskı gorene kadar nısan 2005 de bana sadece EREN GEREKLI EVRAKLARI MUHASEBECIYE VER SIGORTAN BAŞLASIN AYDAN AYA ODERSIN dedi bende işlemlere başlayıp sıgorta mı yaptırttım bulundugum dukkanda gunluk defter tutan bırısıyım sıgorta parasınıda gıder olarak gosterdım halıyle
dukkanda soyle bır sıstemımız vardı gunluk sabıt ona verdıgım para artı kendı yogmıyem (iki sene 20 diger bir senede 25 günlük ortalama 15 saat çalışıyordum ve tatil yapmadan) ve dıger masrafları ben dukkanın kazandıgı paradan oduyordum bunu içinde sigortada dahıl geçen haftada dukkanı devretme olayı oldu tabı bu sure zarfında 2 dukkan daha açtı kendı toplam 4 dukkanı oldu Allah daha çok versın onlarda gozumuz yok dukkan devrınde dukkanın vade sı gelmemış odemelerının toplamı 3000 lira benım kıredı kartımın (dukkan için kullandıgım) borcu 3500 ytl kendısıne elden verdıgım 1500 ytl borç ve dukkandanda alacagım 1500 ytl var
Borçları duyunca kıvırtmaya başladı ve kredı kartı borcu senın borcun dışarıyada 3000 lira borcu var dukkanın onuda benım parama sayıp benı aptal yerine koydu bugune kadar gelıp bakmadıgı defterlerı onune koydum ve ıncelemesını ıstedım (Allaha şukur bu gune kadar haram lokma bogazımdan geçmedı geçmezde) ve orada sigorta parasını gordu bunu nıye dukkanın borcu gibi gösterdip odedın bu senın sıgortan emeklı olunca benmı alacam senın maaşını dedı ve ben o an koptum
bende anahtarı verıp çıktım yııne çagırıp sakın kafayla konuştuk ama degısen bır şey olmadı benım daha dogmamış çocugumun hakkı var o paralarda kımseye yedırmeye nıyetım yok bu n oktada ne yapabılırım bugun de dukkanı iflas gosterecekmış ben onu mahkemeye versem benım sıgortamı n 2,5 senesını yatırmadı dıye bırşey elde edebılırmıyım? yada başka hukukı hakkım varmı tazminat vb. gibi
kısa dedım ama bayagı bır yazmışım kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim.