+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 56 ileti bulundu.

Konu: Sigara Sigara

Sigara Sigara Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  istanbul, kadiköy, Türkiye.
  İletiler
  5.539
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Sigara Sigara

  SİGARAYI ASLA BIRAKMAMANIN BEŞ YOLU

  Sürekli “sigarayı bırak!” cümlesini duyuyorsunuz. Ama umurunuzda değil. Ölene kadar sigara içeceksiniz. Değil mi? Sizi sigarayı bırakmaya zorlayan herkese ve her şeye karşı savaş açın!

  Bunun için, ilk olarak asla ve hiçbir şekilde sigarayı bırakabileceğinize inanmayın. Zaten kimse sigarayı bırakamıyor diye düşünün. Bir nefes çektiğinizde yaşadığınızı hissedin. Yanınızda birisi sigara yakar yakmaz, siz de bir tane yakın. Hiç beklemeyin. Zaten eğer sigarayı bırakacağınız düşünürseniz belki siz de o korkunç sigara düşmanlarından biri olursunuz. Hiç kimseye inanmayın, her ne kadar içinizden bir ses sigarayı bırakabilirsin dese de aldırmayın, nasıl olsa bırakamazsınız!

  İkinci olarak, sakın sigarayı bırakmak için bir tarih belirlemeyin. Hayatta en başarılı insanlar, plansız yaşayanlardır. Onlar şanslıdır. Onlara gökten zembille para iner. Her istedikleri kendiliğinden olur.

  Hayatta kaybedenler, düzenli ve planlı yaşayanlardır. Amaç belirlemek, plan yapmak, plan yapmak, plan yapmak. Siz sakın yapmayın. Vaktinizi boşa harcamak olur. Hayatınızı yönlendireceksiniz de ne olacak, her şey nasıl olsa olacağına varacak!

  Sakın sigarayı bırakmak için bir gün belirlemeyin. Böylece son sigaranızı ne zaman içeceğinizi asla bilemeyeceksiniz. Böylece, birbiri ardına sigara içebilirsiniz ve asla onsuz bir hayat düşünmek zorunda kalmazsınız.

  Sigarayı bırakmamanın üçüncü yolu, doktorunuzla görüşmemektir. Doktorlar zaten her şeyi bildiklerini zannederler. Sürekli aynı şeyleri söylerler. Neymiş, sigara hasta edermiş, bünyeyi zayıflatırmış, cinsel gücü düşürürmüş, kalp ve akciğer hastalıklarına neden olurmuş, kanser yaparmış, yok daha neler. Sigaradan kime ne zarar gelmiş ki?

  Bir doktora gittin mi, işin bitti zaten, hemen sigarayı bırak der. Bir de bırakmak için önerilerde bulunur. Bunlar zaten yıllarca okuyup, sonra insanların her işine karışırlar. Sanki sigara içmeyen doktor yok. Zaten sigarayı kim bırakmış ki?

  Dördüncü öneri kesinlikle egzersiz yapmayın. Spor çok yorucudur. Sonra kalori yakarsınız. Ne gerek var? Hem zaten kaslarınızın çalışması için, haftada üç dört gün disiplinli spor yapmak lazım. Düşünsenize, 30 dakika boyunca televizyon seyredemeyeceksiniz. Hayatta olmaz!

  Koltuğunuzda oturun ve bir paket daha sigara için. Ya da iki...

  Herkes spor yapmanın iyi olduğunu söylüyor, strese iyi geliyormuş. Ama sizin zaten sigaranız var, tüm stresinizi alıyor. Öyle değil mi?

  Kim ister sağlıklı bir vücut, güzel kaslar? Uzmanlar eğer spor yaparsanız, kendinizi daha iyi hissedersiniz, vücudunuz şekil alınca kendinize güveniniz artar, sigarayı bırakıp, kendinize iyi bakarsanız daha sağlıklı bir ömür sürersiniz gibi şeyler söylebilirler. Hiç umursamayın. Siz canınızın istediğiniz yapın, televizyonun karşısında sigara içmeye devam edin.

  Son olarak sigarayı bırakmanızı engelleyecek beşinci yol, kesinlikle sigarayı bırakmaya çabalamamaktır. Buna hiç lüzum yoktur. Mutlaka daha önce sigarayı bırakmaya çalıştınız, ama yapamadınız. O zaman artık boş verin. Sigaraya köle olmaya devam edin.

  Beş on yıl daha fazla yaşamanın ne önemi var. Zaten bırakmanız mümkün değil, sakın sigarayı bırakma planı yapmayın, bu konuda hiçbir şey okumayın, doktorunuzla konuşmayın, sakın derin nefes almayın o zaman akciğerlerinizin ne halde olduğunu hissedersiniz. Sakın fazla su içmeyin. Kesinlikle spor yapmayın ve sağlıklı beslenmeyin. Kül tablalarını kesinlikle boşaltmayın, arabanızda, evinizde, iş yerinizde, her yerde sigara için.

  Sigara içmeyenlerle görüşmeyin!

  Kabul edin, siz bir sigara tiryakisisiniz ve sigara içmeyi her şeyden çok seviyorsunuz. Boğazınızda gıcık olması ve öksürük krizleri çok hoşunuza gidiyor. Her sigara yaktığınızda, etrafınızdaki sigara içmeyenlerin rahatsız olması ve size kötü kötü bakması umurunuzda değil. Sevgili alışkanlığınızdan dolayı her yıl harcadığınız milyonlarca lira sizi mutlu ediyor. Kötü kokmaktan, ya da nefesinizden hiç de rahatsız olmuyorsunuz. Hastanede geçireceğiniz aylar umurunuzda bile değil.

  Gördüğünüz gibi sigara tiryakiliğine devam etmek çok kolay. Sakın vazgeçmeyin, sigarayı bırakmayı aklınıza bile getirmeyin, hastalıkmış, kansermiş, hastaneymiş, sağlıkmış, onlar da ne?
  bu yazı alıntıdır...

  bilmiyorum dediğim konu hakkında 2 saat eh bence dersem günlerce konuşurum  Hukuki NET Güncel Haber

  Sigara Sigara konulu yargıtay kararı ara
  Sigara Sigara konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2003
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  5.783
  Blog yazıları
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Sigara nasıl bırakılamaz...

  BİRİNCİ DAKİKA
  Sevgili günlük,
  Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası
  tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini tabloya bakarak daha rahat hissedeceğim. Şimdi masanın üzerindeki dolu sigara paketini buruşturup çöpe sallıyor ve sağlıklı gürbüz bir kişi olma yolundaki ilk adımımı atıyorum.

  SEKİZİNCİ SAAT
  Sevgili günlük,
  Tabloya göre sigarayı bıraktıktan sekiz saat sonra tansiyon ve nabız normale dönüyormuş. İnanır mısın, bunu hissediyorum sanırım. Tamam, tansiyon ve nabzımın bundan sekiz saat önceki halinde de anormallik hissetmemiştim,ama normale dönmesi iyi bir şey herhalde. Coşkumu paylaşmak için Teoman'ı aradım, sigarayı bırakmama "geçici Ubeyd Korbey sendromu" adını taktı. "Oğlum" dedim, "bak tam sekiz saattir sigara içmiyorum, tansiyonum ve nabzım cillop gibi oldu". Bunu söyleyince kendi nabzının ve tansiyonunun da harika olduğunu söyledi, meğer sekiz saattir uyuyormuş. Yavşak işte, ben ne diyorum o ne diyor. Yalnız laf aramızda, kafama takıldı gerçekten, demek ki günde sekiz saat uyuyan bir sigara tiryakisinin tansiyonu ve nabzı da günde bir kere normalleşiyor. E peki, tansiyon ve nabız günde üç kez normale dönemeyeceğine göre benim kazancım ne bu işten? Demek ki, savaşı erken bırakmayacaksın. Yoksa Teoman itinden ne farkım kalır? Onun tansiyonu da normal, benimki de... Neyse, bakıcaz...

  ONUNCU SAAT
  Sevgili günlük,
  Sigarayı bırakırken başlangıcın çok zor geçtiğini duymuştum. Hiç de değilmiş. Az önce yemek yedim, iştahım açılmış, yemeklerin tadını daha
  iyi aldım. Yıllardır ilk kez yemeğin üzerine sigara içmeyeceğim.

  ON BİRİNCİ SAAT
  Acaba azaltarak mı bıraksam? Sadece yemeklerden sonra içsem mesela? Yok yok, dayanmam lazım. Kuruyemişçiye gidip kabak çekirdeği alayım, oyalanırım.

  ON ÜÇÜNCÜ SAAT
  İki saattir aralıksız kabak çekirdeği yiyorum. Ve bir de yıldıran dejavu: "abi bu çekirdeğe elini sürünce bırakamıyorsun."

  ON DÖRDÜNCÜ SAAT
  Kabak çekirdeğini bırakınca yemekten sonrakine benzer bir sigara içme isteği uyandı. Çöpe attığım sigara paketini ararken telefon çaldı, Teomanmış. "Sağlığında yeni düzelmeler var mı?" diye sorup kahkaha attı.Vay ayı vaaay, sigarayla mücadelemde başarısız olmamı bekliyor demek ki. Bu beni sinirlendirmekten çok kamçıladı. Ulan Teoman, görüşürüz bakalım. İlk işim sigara paketinin olduğu çöp torbasını evden atmak.

  ON YEDİNCİ SAAT
  Sevgili günlük,
  Kendimden utanıyorum. Az önce kapıdaki çöp torbasını geri almaya karar verdim, kapıcı götürmüş. Kararsızım, sigarayı bırakanların sinirli olmaya
  başladığı ve kilo aldığı söyleniyor. Şişman ve sinirli biri olup Hüseyin'e benzemeyeyim sakın?

  YİRMİ DÖRDÜNCÜ SAAT
  Sevgili günlük,
  Biliyor musun, sigarayı bıraktıktan 24 saat sonra kalp krizi riski yüzde 25 azalıyormuş. Fena değil ha, ne dersin? Teoman'ı aradım az önce, sana en fazla 15 gün veriyorum dedi. Kalp krizi riskinin azalmasından sözettim, güldü. Gül bakalım Teoman efendi, gül... Gidip kabak çekirdeği alayım.

  İKİNCİ GÜN
  Sevgili günlük,
  Dün çok kötü geçti. Kuruyemişçiye gidip bir kilo kabak çekirdeği aldım. Gazeteleri çıkmadan okusaydım keşke, Hıncal Uluç köşesinin yarısını
  "kabak çekirdeğinin cinsel güce katkıları"na ayırmış. Allahım, ya kuruyemişçi de okumuşsa yazıyı? Ulan yüz gram al çık, bir kilo niye
  alıyorsun? Bundansonra o dükkanın önünden geçemem.

  ÜÇÜNCÜ GÜN
  Sevgili günlük,
  Çok güzel bir gündeyiz. Sigarayı bırakmamın üzerinden 72 saat geçti, yani sinir uçlarım bugünden itibaren yenilenmeye başlıyor. Daha da güzeli,
  sevgilim geliyor. Bugün biraz sinirli gibiyim, kızın yanında arıza yapmasam bari...

  DÖRDÜNCÜ GÜN
  Sevgili günlük,
  Dün ne güzel başlamıştı hatırlarsın, ama korktuğum başıma geldi ve sevgilimle kavga ettim. Her şey iyi başlamıştı halbuki. Bir ara dışarı çıktık, ben sosisli sandviç almak istedim, hanımefendi karşı çıktı. Neymiş, yürüyerek yemek yenilmezmiş. Durduk yerde kavga çıktı. Sonunda dayanamayıp karşıdaki lokantaya gittim ve patlıcan musakka söyledim. Garson tabağı getirir getirmez hatunun yanına koştum ve "yürüyerek yemek öyle yenmez böyle yenir" diyerek elimde tabak yürümeye başladım. Bir yandan da musakkayı yemeye çalışıyorum. Kız kaçmaya başladı, ben de peşinden koşuyorum. Bir ara ağzımdan köpükler çıktığını farkedince durakladım. Elimdeki tabağı çöpe atıp eve döndüm.
  Sevgilimin telesekreterine not bıraktım, umarım arar.

  BEŞİNCİ GÜN
  Bu sabah İstikbal'den çek-yat gelecekti, öğlene kadar bekledim, ne gelen var ne giden. Birden sinirlerim tepeme çıktı, elimde odunla beklemeye başladım. Hayır, niye sözünde durmuyorsun kardeşim? Sabah dediysen sabah getir. Adamlar saat üçte geldiler, ben odunla kapıya çıkınca tedirgin olup kaçtılar. İstikbal'i arayıp siparişi iptal ettim, Yataş'ı var, Mobella'sı var canım, banane yani...

  ALTINCI GÜN
  Sevgilim aradı, bana çok kızgın olduğunu söyleyip bir çuval zır zır yaptı. Zaten ona moralim bozuk, bir de Teoman gelip karşımda fosur fosur sigara içmesin mi? Dumanı suratıma üflediğinde çaktırmamaya çalışarak içime çekmeye çalıştım. Ulan özlemişim be...

  YEDİNCİ GÜN
  Kabul etmem gerekir ki bugün çok sinirliydim. Gevşemek için televizyonu açıp belgesel izlemeye başladım. Discovery Channel'da Timsah Avcısı diye bir lavuk var, 10 dakika dayanamadım herife. Eline bir yılan almış, yılan çıtır çıtır ısırıyor, bu gevrek gevrek gülüyor. Neymiş, yılan zehirsizmiş.Ya arkadaşım, zehirsiz diye ne bu yani? National Geographic'I açıyorum, zürafalar var, daha iyi. Ama zürafalardan, Mary ve ailesi diye söz ediliyor. Allah belanızı versin hepinizin. Süt içip uyumaya karar veriyorum, süt şişesinin üzerine "lütfen çalkalayınız" yazmışlar. Çal-ka-la-mı-yo-rum. Mecbur muyum lan sizin şişenizi temizlemeye. Para almasını biliyorsunuz eşşoğlueşşekler sizi be! Akşam arkadaşlarla bira içmeye gittik. Bu insanlar ne kadar anlayışsız var ya günlük, aklın oynar.Ulan zaten sigarasız bira içiyorum, beynim sulanmış, hala üzerime geliyorlar. Masada ideolojik hadise çıktı, dışarı kadar uzadı. Tartışma sorun değildi de "sigarayı bıraktığından beri kilo aldın lan kocag*t" deyince dayanamayıp kafa attım Teoman'a. Yapmasam iyiydi.

  SEKİZİNCİ GÜN
  Teoman arayıp bir daha benimle görüşmek istemediğini söyledi. Çok umurumdaydı lavuk. Gereken cevabı verdim zaten. Bu arada, gazetede okudum yine. Sigarayı bırakmanın çeşitli yöntemlerinden bahsediyordu. Azaltarak bırakma ve marka değiştirerek bırakma maddeleri ilgimi çekti. Acaba? Ama yok yok, bu kadar dayandım, gerisini getirmek lazım.

  DOKUZUNCU GÜN
  Sevgili günlük,
  Sana ne zamandır sevgili günlük diye seslenmediğimi farkettim. Oysa sen bu dünyada beni anlayan tek varlıksın, tek dostumsun. Bugün ne oldu biliyor musun, sevgilim beni terketti. Alçak kadın, Manyaklaştığımı söyleyip ayrıldı benden. Bu arada kabak çekirdeğinin b*kunu çıkardım, her tarafımda sivilce çıktı.

  ONUNCU GÜN
  İki gün önce, sigarayı bırakmanın çeşitli yöntemlerinden sözetmiştim. Ben iki yöntemi birleştirip hem marka değiştirdim hem de azalttım. Günde üç tane yemeklerden sonra Parliement içiyorum. O kadar zaman sonra ilk içilen sigaranın bir güzel kafası var, şaşırırısın.

  ON BİRİNCİ GÜN
  Kendime bir iyilik yapıp sigarayı beşe çıkardım. Ha üç, ha beş. Eskiden günde bir paket içiyordum, şimdi beş tane içiyorum. Yine kazançlıyım yani...

  ON İKİNCİ GÜN
  Bugün gazetede Amerika'da yapılan bir araştırmayla ilgili haber okudum. Habere göre günde 10 taneye kadar sigaranın çok fazla zararı yokmuş.
  Üstelik sigaranın markasını değiştirmekten falan da bahsedilmiyordu. Madem öyle günde 10 tane Camel içebilirim.

  ON ÜÇÜNCÜ GÜN
  Sevgilimi ve Teoman'ı arayıp özür diledim. Sevgilim, bir süre daha görüşmek istemediğini söyledi. Ağzımdan köpükler çıkarken koşturduğum sahneyi unutamıyormuş. Haklı kız, bir şey söyleyemedim. Teoman aramızda geçen hadiseyi sigaraya yordu, ona göre yavaş yavaş sigara içmeye başlayınca beynim tekrar faaliyete geçmiş. Neyse barıştık ve yarın akşam buluşmaya karar verdik.

  ON DÖRDÜNCÜ GÜN
  Teoman'la ocakbaşına gittik. İçtiğim sigaraları saymadım. Teoman'ın da dediği gibi, sigaranın zararlarını bilerek içiyorum, kime ne? Sana da soruyorum günlük, sana ne?

  ON BEŞİNCİ GÜN
  Püfür püfür içiyorum sigaraları. Bir de, "sigaraya tekrar başlayınca ne olur" tablosu yapmaya başladım. Sevgilim de bir daha sigarayı bırakmayacağım sözünü verince geri döndü. Elveda günlük, bir daha işim olmaz seninle.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  Bir de böyle denesinler bakalım...

  Ama bundan sonra artık akşamdaaan AKŞAMA içebilecekler, ki bu da her açıdan çok büyük başarısızlık sayılır...( diyelim)

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Oct 2007
  Nerede
  izmir
  İletiler
  26
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  İnsan sevdiği şeyi bırakabilir mi :rolleyes: ben onunla mutluyummmmmm:deli:

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2007
  İletiler
  108
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Exclamation Re: Sigara Sigara

  Alıntı Elif Özge rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  İnsan sevdiği şeyi bırakabilir mi :rolleyes: ben onunla mutluyummmmmm:deli:
  Elif Hanım buyurun izleyin ve bırakın şu zehiri bu video www.ogrish.biz sitesinden alınmıştır yanlış anlamayın reklam amaçlı değil çok ilginç şeylere rasladımda o yüzden yazdım tekrar özürdilerim

  BURDAN İZLE VE SİGARAYI BIRAK

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Nov 2006
  Nerede
  izmir
  İletiler
  2.370
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  Sigara yoluyla darbe

  Meclis sigara yasağını, hem de bu nesneye kısıtlama uygulanan ülkelerdekinin en ağır şeklini kanun olarak getiriyor.


  Tabii ki sigaranın insan sağlığına önemli zararları var. Tabii ki gençlerin sigara alışkanlığı edinmesinin önüne geçmek gerekir.

  Ama!..

  Evet, şu anda bizdeki duruma bakarsak, önümüzde çok “ama” var. Öncelikle halen sigara yasağını uygulayan ülkelerde bugün bize getirilmek istenen aşırı sıkı düzene on-on beş yıllık süreçler içinde geçildi. Bu süreçler sonucunda toplumlar belli bir anlayışa geldi, insanlar kendilerini ayarladı.

  Bize getirilmek istenen en sıkı sigara yasağının sonuçlarını iyi görmek ve bu olayın neden bir gizli darbe olduğunu anlamak gerekiyor.

  ***

  Sigara yasağını denetleyecek olan kurumlar yerel yönetimlerdir. AKP’li yerel yönetimlerin bu yasağın denetimine aşırı hassasiyet göstereceği de belli. Getirilen aşırı yasak düzeninin ilk sonucu bir “zabıta terörü” olacaktır. AKP’li belediyelerin zabıtalarının en sıkı denetimi hangi mekânlarda yapacağı da belli. İçkili restoranlar ve bar türü eğlence yerlerinin ilk hedef olduğunu anlamamak için bayağı saf olmak gerekiyor. Çünkü restoranlarda sigara içenlere bölüm ayrılması gibi bir geçiş tedbiri bile düşünülmedi.

  Diğer yandan, böyle bir sıkı düzene aniden geçilmesinin uygulamayı zorlaştıracağı alanlar da olacak. Örneğin şehirlerde daha varlıklı kesimlerinin gittiği mekânlar. Bunun adı da yeni rüşvet kapılarının açılmasıdır.

  ***

  Ani ve kapsamlı sigara yasağının gerekçesi sağlıktır. Öyle ise bu aşırı yasağı getirenler şehirlerdeki hava kirliliği için... Şehirleri yok eden kömür santralleri için... Motorlu araçların yarattığı kirlilik için... Sağlığa zararlı birçok gıda maddesinin denetimi için... Derelere ve denize akıtılan zehir ve zehirleyici maddeler için... Her türlü atığın denetimi için...

  Neden hiçbir adım atmadıklarını da açıklamalıdır.

  Çünkü sigaraya sıkı düzen getiren ülkelerin tümünde bu sıraladıklarımız ve daha birçok konuda da ciddi sıkı düzenler uygulanıyor.

  Bu mesele bir açıdan futbol milli takım teknik direktörünün maaşıyla ilgili iki yüzlülüğü andırıyor. Bu işleri yapan kişilerin olağanüstü yüksek maaş almasını savunanlar “dünyada bu iş böyle” demişlerdir. Ama aynı kişiler neden hakimine, doktoruna, öğretmenine, mühendisine dünyada verilen maaşı veremediklerini de açıklamamış, buna ilişkin soruları görmezden gelmişlerdir.

  ***

  Sigara yasağı kanunu çıkacak, AKP’li belediyeler “saldırıya” geçecektir. Gerekçe sağlıktır, ama ceza sistemi çalıştığı zaman özellikle içkili mekânlar hızla boşalacak, insanlar evlerine çekilecektir. Aynı Arap ülkelerinde ya da İran’da ya da Malezya’da ya da Pakistan’da olduğu gibi.

  Sigara yasağı darbesini düşünen ve bu şekilde planlayanlar sonuç alırlarsa, arkadan başka “hayat tarzı darbeleri” nin gelmesini beklemek gerekir. Örneğin halka açık plajlarda sadece kadınların girebileceği bölümler ayrılmasının zorunlu olması gibi. Bunun gerekçesi de kadınların denizden yararlanmasını teşvik (!) olacaktır.

  Okay Gönesin 4/OCAK/2008 Vatan.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Oct 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  515
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  Birkaç ay sonra sanırım sigara içeMEYECEĞİM,,,
  Kendi büromda, kendi kendime iken bile,,,
  Tek özgürlük alanım sanırım mutfağım olacak.., e böyle olduktan sonra da Sigaram ile mecburen vedalaşmanın vakti geldi.
  Sanırım külkedisinin geceyarısı dong'una karşı geliştirdiği tüm hissiyata kat be kat sahip olarak hem de)

  Zira sigaram ile kalitesiz zaman geçirmek istemiyorum,
  Sigaram ile kaçak görüşmek istemiyorum,
  Sigaram ile olan özel hukukumun hem de hiç alakası olmayan, yer, zaman ve
  kişilerce dejenerasyon malzemesi haline getirilmesini istemiyorum,
  Sırf böyle olmasın diye üstelik 'O' nu kötülemek hiç istemiyorum,
  vs.
  vs.
  vs.

  Sigaram ve ben arasındaki tüm paylaşım "ikimizden bağımsız" amma 'istemiyorum' gibi olumsuzluk/negatiflik ifadesi oluşturan yüklemli cümleler ile özetlenmeye başlandığı için miiadını doldurdu...
  Tüm ikili ve bu derece yakın temas içeren ilişkiler gibidir sigara ve içicisi arasındaki özel/öznel ilişki...
  İlişkiler, bağlar, bağ(ım)lılıklar'ın arasında 'istemiyorum'lar uçuşmaya başladığı anda 'arrivederçi' vakti gelmiştir,
  Sanırım sigaramı 'sağlığıma daha fazla zarar vermeni istemiyorum' gibi bir cümle ile terkedeceğimi zaten biliyordum,,,
  amma burda sağlığım ile ilgili takdir hakkının en azından belli bir oranda, keyfiyette bizzati bana ait olduğunu sanıyordum,,,
  Ben müşteki olmadıktan veya ikimizden bir başkasının 'müşteki' olmasına sebep olmadıktan sonra KİME NE? fikrinde idim, FİKRİNDEYİMM.
  ortalama 18 m2 lik bir mutfakta ve devamı bir balkonda sigaram ile özel hayatımızı ara ara buluşmalar temini icra etmekte idik,
  mesai saatlerinde bir başımıza büromda daha rahat ve yakın temasımız vardı,
  kahvesini, pastasını sevdiğim cafeteryada kendimiz gibi çiftler ile buluşur çok güzel saatler geçirirdik,
  arada eş dost içip şöyle kararında dağıttığımız mekanlara elim, dudağım bomboş gitmeyi de hiç canım çekmiyor,
  Bunların bizim (sigaram ve benim) başımıza neden geldiğini ise hiç anlamıyorum,
  ne tüm sıhhi açıklamalar
  ne hiçbir yerde görüp tanımadığım kim olduklarını dahi bilmediğim, ikimizden sirayet eden dumanla da hiç tanışmamış 'pasif içiciler'den yayılan oh oh'u bol nakaratlı nağmeler
  ne kendi paramın havaya uçup gittiğine dair hatırlatmalar (ki yine kime ne?)
  ne sosyal, toplumsal, ekonomik vs. kitlesel ahkamlar....
  ANLAMIYORUMM,,

  Yıllardır çalıştığım ürettiğim işverenimin (ki işverenim Devlet) bana faalken ve tekaütken emek, vergi, üretim sağlayan vatandaşı olduğumu da dikkate alarak takdir ettiği değere bakıyorum,,,ki bu değeri hem kişisel, hem mesleki, hem insani test etme imkanı ve mecburiyeti bulduğum o kadar çok süreç, mekan, yöre, zümre, arz, talep, hak tecrubelerinden sonra...,oryantalist/arabesk bir duygudurumunun esiri olmamam tabii ki imkansız,

  Aylar, yıllardır;
  ne dolaylı ne dolaysız
  yekten, bizzati, yani benim/ben gibilerin için, bugünlerimiz için, yarınlarımız için
  resmi gazetede neşredilmiş kanun, tüzük, yönetmelik,,hadi bunlardan geçtim kısasından bir genelge'ye...,
  yahut telaffuz edilmiş, vaadedilmiş;
  heves, motivasyon, mutluluk, güven, değer, farkındalık ifade düşünce, faaliyet, çaba, çalışma, fikir, idea,,,her ise 'O'na 'MUHATAP OLAMADIĞIMI'
  Yine aylar, yıllardır..,
  Yalnız ve yalnız Başbakan'ı tarafından hem agresif hem obsesif bir ses tonu ile sık sık fırçalanan, kimi kimi alay edilen amma beyanatları ile sabit ki, yine aynı Başbakan tarafından 'varlıklarına' zaman içinde asimile edilecekleri iyiniyetiyle
  hizmet değil tahammül gösterilen, bir kitleye mensupmuşum psikolojisi içinde olduğumu da itiraf etmeliyim. (asimilizasyondan kastım asla ve talha yöresel ve kültürel anlam ve mana TAŞIMAMAKTADIR)

  Yani anlamıyorum,, bunca zaman içinde dirsek temasımız bundan ibaret olan bir vatandaş/hükümet diyoloğundan bir gün benim ve benim yakın çevremin hayatımı bu kadar önemseyen! , kıymet veren! bir düzenleme beklemiyordum...

  Son zamanlar da ise aklıma düşmüyor değil,
  bana, benim gibilere saygı gösterilmeli,
  hem kamusal, hem sosyal, hem kişisel sahalar da 'bedensel aksesuar' tercihim olmalı...
  Bunun siyasi, iradi, kutsi, keyfi, sıhhi olup olmadığı da kimseyi ilgilendirmemeli,,,
  Ayrıyeten...,
  Yasal satışa tabii, üstelik torpilli ve lüküs vergi ödeyerek satın aldığım bir ürün'den azami fayda sağlamamın kanuni güvence altına alınması ise;
  vergiyi tarh, tahakkuk ve tahsil eden, ürünü piyasa da legal addeden ülke yönetiminin görevidir.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Dec 2006
  Nerede
  Turkiye.
  İletiler
  2.302
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  Sigaraya bırakana kira indirimi

  Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 8 iş yeri bulunan Yaşar Erbaşaran, sigarayı bırakan kiracılarına, kirada yüzde 20 indirim yapıyor.

  YÜZDE 20'LİK İNDİRİM

  İlçenin Yaylacık Mahallesi'nde petrol istasyonu işletmeciliği yapan ve aynı mahallenin sanayi sitesinde sahibi olduğu 8 iş yerini kiraya veren Erbaşaran (46), sigarayı bırakan kiracılarının kira bedellerinde yüzde 20'lik indirim uyguluyor.

  Erbaşaran, yaptığı açıklamada, yaşamı boyunca sigara ve alkollü içki kullanmadığını belirterek, "kendim kullanmadığım gibi lise yıllarımdan beri de tiryakileri bu alışkanlıktan uzaklaştırmak için çaba harcıyorum" dedi...Devamı>>>

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2006
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  28
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  Benzersiz kokulu TÜRK KAHVESİ yanında sigara içmekten kimse alıkoyamaz beni...

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  İletiler
  2
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Sigara Sigara

  bende günde yarım pakete düşürmek için ugraşıyorum ama saatleri sayayım derkene hayatımda onun yeri sanki dahada kalıcılaştı.bu illet vefasız dosttan nasıl kurtulcam bilemiyorum.azaltmaya bile tahammülüm yok nasıl bırakım
  ama şu kesin biz bırakmassakta o bizi eninde sonundaa bırakacak

+ Konuyu Yanıtla
1 / 6 Sayfa 123456 SonSon

Benzer Konular :

 1. Sigara matik
  Merhabalar ben cep telefonu ve bileşim üzerine bir dükkanım var. Sigara matik diye tabir edilen makinalar dan almayı düşünüyorum. Ve bunun izinli bir...
  Yazan: Sevdali21m Forum: Vergi Hukuku
  Yanıt: 16
  Son İleti: 05-09-2017, 23:32:48
 2. Sigara
  En çok buraya uyuyor diye düşündüm. Çalıştığım işyeri büyükşehir belediyesine ait. Ortak mekanlarda sigara içme yasağı afişleri var. Ancak bu...
  Yazan: Şenol Eker Forum: Çevre Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 25-03-2011, 10:47:48
 3. İş ve sigara
  selamlar..Arkadaşlar benim bir arkadaşım işe girerken başvuru formuna sigara kullanmıyorum şıkkını işaretlemiş.Ama girdikten 5 ay sonra tekrar...
  Yazan: bülent111 Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 10-06-2007, 18:33:54
 4. Sigara
  Merhaba arkadaslar Çok önemli bir sorunum var. Umarım bana yardımcı olursunuz. Yardımcı Hizmetler kadrosunda devlet memuruyum. Geçirdiğim bir...
  Yazan: golge Forum: Bireysel İş Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 30-10-2006, 15:35:14

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Atatürk sigara

tokat sigarası

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.