+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 29´e kadar toplam 29 ileti bulundu.

Konu: Bedelli Askerlik ücreti geri alınabilir mi?

Bedelli Askerlik ücreti geri alınabilir mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik ücreti geri alınabilir mi?

bende bedelli yaptım son anda yatırdım yaptım ama böyle bir düşünce aklımdan bile geçmedi insana gülerler haklı olaarak...aklımdan ilk geçen 18i duyunca tüh şansa bak oldu aradan koca koca tam 3 yıl geçmiş hatta nerdeyse 4 olcak...o zaman vakti zamanında para verip 30 gun askerlik yapanda yaptığı askerlik gunleri için dava açsın...sosyal medyayı okuyorumda boyle küçük bi haber gördüm 120 yorum yapılış 119 kişi alay etmiş iki sene önce araba aldım fiyatı düşmüş zorunlu değildi kafama silah dayanmadı ama şimdi o arabayı bu fiyata almak istiyorum dava açayım mı diye herkes alay etmiş...kimisi para kalmadı sakız verelim demiş ...yani kime söylesen gülerler kalkıp birde bunu ciddye alırlarmı.....70 bin kişiye 12 bin geri ödense bu askerliği çıkarmanın manası kalmaz...ha bu arada geçen sene 30 yaştı 28 yaşlılarda dava etsin ben 28 dim beni vurmadı askerlik yaptım şimdi yeniden çıktı diye...NERDEN BAKSAN SAÇMA SAPAN birşey söz konusu dahi olmaz olursada geri alırım enayimiyim bırakayım ama adama sorarlar devlet enayimi KEYFİ BİR isteyenin başvurup yaptığı şartlarının belli olduğu birşeyi şimdi yeni yasayla bağdaştırmak....

Hukuki NET Güncel Haber

Bedelli Askerlik ücreti geri alınabilir mi? konulu yargıtay kararı ara
    Bedelli Askerlik ücreti geri alınabilir mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim sıkıntım biraz farklı bu bedelli konusunda.

Ben 33 yaşımdayım bekarım. 2011 de çıkan bedelliden annemin felç geçirmesi nedeniyle yararlanmak zorunda kaldım.İş yerimide annem üst üste felç geçirince evin tek çocuğu olmam ve babmın vefatı nedeniyle kapattım. Bu bedelli yüzünden kredi çektim ve borçalanarak ücretini ödedim ama beni köpek gibi pişman ettiniz size güvendiğim için. Hala bedelli taksidi ödüyoruz ve bu yüzden borca battık. Hastama bakamıyorum. Benimde boynumdaki atardamarda sıkıntı var ve acil müdahale edilmesi tetkikler yapılması lazım ama genel sağlık sigortasından borç çıkardığınız ve bu borcu peşin olarak tamamını ödememi istediğiniz için hastaneye gidemiyorum. Eğer ölürsem anneme bakacakmısınız. Neden biz garibanlardan kıt kanaat geçinenlerden 30.000 lira alıp sonra lafınızı yutup başkalarından 18.000 tl alıyorsunuz. Madem aldınız bu parayı 18.000 lira ise neden geri vermiyorsunuz. Hani adaletli idiniz. Hani eşitlik demokrasi vardı bu ülkede. Sayın bakanım İsmet Yılmaz vallahi o zaman öyleydi diyerek Demirel vari bir açıklama yaparak benim hayatımla oynuyor farkındamı. Benim suçum anneme bakıp size her seçimde güvenmem miydi. Sizin iki lafınıza bakıyor benim hayatım. Bu nasıl bir duygu bilir misiniz. Sizde zerre vicdan var mı . Eğer varsa benden haksız olarak aldığınız bu paranın hakkını geri verin. Size onlarca kez yazdım ve birisi beni duyana kadar yazmaya devam edeceğim. Sonu ne olursa olsun. Önceden de deiğim gibi bu dediklerim tamamen belgelidir. zahmet edipte ilgilenirseniz herşey dediğimi ispatlarım size. Bu ülke teröristle oturup konuşacak pişman olanları affedecek kadar vicdanlı olabiliyor.Ama benim gibi hem hasta olan hem de hastasına ,biricik annesine bakan tek bir kabahat işlememiş vatanını seven hükümetine güvenen insanlar için bu kadar gaddar olmamalı. Ben hakkımı istiyorum ve bu parayla borçlarımı ödeyip muayene olmak istiyorum . Muayene olup borçlarımı kapatayım paranın kalanını yine ize vereyim isterseniz. Herkes sizin gibi şanslı doğmuyor.
    Bu bimere gönderdiğim dilekçenin aynısıdır. Yani kısacası benim durumum bu. Bu konu hakkında birşey yapabilme ihtimalim var mı ? Bu dediklerimin hepsini belgeleyebilirim. Acaba hiç hakkım var mı bu konuda. Çünkü bimere TBMM dilekçe komisyonuna da yazdım ama kimse cevap vermiyor.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevapları görünce ortaokul sınıfında zannettim kendimi bir an.. biri demiş 50.000 olsa farkı ödeyecek misin diğeri demiş araba ucuzlayınca para mı isteyeceksin?
    uzun uzadıya başka şeyler yazmayacağım ( gerektiğinde dava sırasında mahkemeye sunacağım ) ama sadece bu örneklere cevap vermek istediğim için yazıyorum. mesela 45.000 liraya sıfır bir araba var bir sabah bakmışsın 18000 liraya düşmüş ve böyle satışa devam ediyor ( 1 günlük yada sınırlı sayıda değil ) şimdi burdaki hiç kimse sormayacak mı bu araba neden ucuzladı vergi düşmedi demir düşmedi dolar değişmedi vs. vs.. niye otomobil fiyatı düştü diye. dün öyleydi bugün böyle oldu mu diyecekler? hadi ordan
    herkes araştıracak ... (böyle bir şeyin olma ihtimali varsa) otobil firmaları arasında tekelleşme yada kartelleşme oldugu içindir ve o otomobil firmalarına hem devlet hemde önceki sahipleri tarafından dava açılması doğaldır

dava için 1 yıl süre oldugu için sonbahara kadar iade olmazsa dava açacağım bende, dava açmayı düşünen olursa sonbahara kadar bana ulaşsın

ayrıca devlet bundan zarar görmüyor 12.000tl iade yasal faizle 18000 olsa son bedelliden 200.000 kişi yerine 130.000 kişiden para almış olacak yani devlet kardan zarar etmiş oluyor sadece, zaten devlet kurumu kar etmesi gereken bir kurum değildir vatandaşın parasını kullanmaktadır
    Konu baudelaire tarafından (10-03-2015 Saat 09:26:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başvuru için belirlenen tarihi kaçırdığınızda, 2 katını vereyim 3 katını vereyim bedelli yapayım deme şansınız oluyor mu?
    Hayır , çünkü o haktan ancak belirtilen süre içinde başvurulup belirlenen bedel ödendiğinde yararlanılabiliyor.
    Sizin yararlandığınız dönemdeki ücret te ne ise onu ödemekle mükelleftiniz, ödediniz ve karşılığını aldınız.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı baudelaire rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Cevapları görünce ortaokul sınıfında zannettim kendimi bir an.. biri demiş 50.000 olsa farkı ödeyecek misin diğeri demiş araba ucuzlayınca para mı isteyeceksin?
    uzun uzadıya başka şeyler yazmayacağım ( gerektiğinde dava sırasında mahkemeye sunacağım ) ama sadece bu örneklere cevap vermek istediğim için yazıyorum. mesela 45.000 liraya sıfır bir araba var bir sabah bakmışsın 18000 liraya düşmüş ve böyle satışa devam ediyor ( 1 günlük yada sınırlı sayıda değil ) şimdi burdaki hiç kimse sormayacak mı bu araba neden ucuzladı vergi düşmedi demir düşmedi dolar değişmedi vs. vs.. niye otomobil fiyatı düştü diye. dün öyleydi bugün böyle oldu mu diyecekler? hadi ordan
    herkes araştıracak ... (böyle bir şeyin olma ihtimali varsa) otobil firmaları arasında tekelleşme yada kartelleşme oldugu içindir ve o otomobil firmalarına hem devlet hemde önceki sahipleri tarafından dava açılması doğaldır

dava için 1 yıl süre oldugu için sonbahara kadar iade olmazsa dava açacağım bende, dava açmayı düşünen olursa sonbahara kadar bana ulaşsın

ayrıca devlet bundan zarar görmüyor 12.000tl iade yasal faizle 18000 olsa son bedelliden 200.000 kişi yerine 130.000 kişiden para almış olacak yani devlet kardan zarar etmiş oluyor sadece, zaten devlet kurumu kar etmesi gereken bir kurum değildir vatandaşın parasını kullanmaktadır
    Burası ortaokul sınıfı değil arkadaşım.Türkiye'nin en saygın hukuk forumu.Ama ortaokul düzeyinde sadece kendi menfaatin penceresinden(18bin TL vermiş olsan hiç buralara yazı yazmazdın) bakarak yorum yaparsan ortaokul düzeyinde cevaplarla karşılaşırsın.Hukuki olarak bir şey elde etmen söz konusu değil.Verdiğin örnek zaten alakaya çay demle niteliğinde.Araç fiyatları sık sık düşer çıkar(döviz kuruna veya kampanyalara göre).Örnek vermek gerekirse 6 ay önce benim 145.000 TL ye aldığım aracım 3 ay sonra 137.000TL ye düştü.Şimdi ise geri 150.000 TL ye çıktı.Bu sırada alan satan sayısız insan fazla yada eksik ödemiş oldu.Yapacak hiç bir şey olmadığını ben objektif bir insan olarak görebiliyorum.Ama olaylara sadece kendi penceremden baksaydım ''verin 8000 TL mi diye ortaokul muhabbetine'' girerdim.Foruma saygılı olmayı unutmayalım aksi takdirde üyeliğimizin silinmesi konunun kitlenmesi gibi durumlarla karşılaşabiliriz.Size hiç bir şey çıkmayacak hukuk mücadelenizde bol şans.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Burası ortaokul sınıfı değil arkadaşım.Türkiye'nin en saygın hukuk forumu.Ama ortaokul düzeyinde sadece kendi menfaatin penceresinden(18bin TL vermiş olsan hiç buralara yazı yazmazdın) bakarak yorum yaparsan ortaokul düzeyinde cevaplarla karşılaşırsın.Hukuki olarak bir şey elde etmen söz konusu değil.Verdiğin örnek zaten alakaya çay demle niteliğinde.Araç fiyatları sık sık düşer çıkar(döviz kuruna veya kampanyalara göre).Örnek vermek gerekirse 6 ay önce benim 145.000 TL ye aldığım aracım 3 ay sonra 137.000TL ye düştü.Şimdi ise geri 150.000 TL ye çıktı.Bu sırada alan satan sayısız insan fazla yada eksik ödemiş oldu.Yapacak hiç bir şey olmadığını ben objektif bir insan olarak görebiliyorum.Ama olaylara sadece kendi penceremden baksaydım ''verin 8000 TL mi diye ortaokul muhabbetine'' girerdim.Foruma saygılı olmayı unutmayalım aksi takdirde üyeliğimizin silinmesi konunun kitlenmesi gibi durumlarla karşılaşabiliriz.Size hiç bir şey çıkmayacak hukuk mücadelenizde bol şans.
    Araç fiyatları sık sık düşer çıkar(döviz kuruna veya kampanyalara göre)

demişsiniz ancak ben zaten kampanya olmadan, dolar, demir vs. düşmeden diye belirtmiştim. Piyasade bir değişiklik olmadan 45000 liralık bir otomobil 18000 liraya nasıl düşebilir. Normal şartlarda düşmeyeceğini anlatmak istemiştim 8000 lira dediğiniz %5 lik farktır ki bu normal kabul edilen bir orandır döviz ,teknoloji vd. değişimlerinde oysa %60 lık bir indirimden bahsediyoruz.Bu normal bir şey değildir..
    Bu şekilde örnekler ekşi sözlük vs. de dile getiriliyor araba fiyatı düştü ücretmi alacağım 1 kaban alana 1 kaban hediyesi var ben 2 ay önce almıştım o zamanda bana 1 adet verin vs.. bende bunlara karşı böyle bir örnek verdim hiçbirsey değişmeden oto fiyatı 45 den 18 e düşerse tavrınız ne olur diye?
    Bedelli askerlik konusu çıkınca halkın %90 ı çıkmasın diye yorum yapar yok soğukta nöbet tutmuştum hatta okuyamadım kısa dönemde yapamadım vs. şimdi bu da onlara benziyor

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben de 18 ay askerlik yapıp döndükten 1 ay sonra askerlik süresi 15 aya düşmüştü, 3 ay geç döndüm işime, 3 aylık ücretimi isteme hakkım varmıdır sizce?? ( 3 aylık kaybım olan ücretim bugün bedelli askerlik için ödenen ücrete yakın sonuçta)

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlla rakamlarla konuşacaksanız zaten rakam 30 dan 18'e düştü.45 nedir anlamadım.Arasında 3 sene gibi bir zaman olduğu için hakkaniyetli mi, mantıklı mı bana sorarsanız değil.Zaten bedelli askerlik doğru bir şey değil.Bu durumda yapılabilecek tek bir şey var.Yanlış bir uygulamayı kısa aralıklarla 2 kere devreye sokan bunda da mantıklı fiyatlar belirleyemeyen siyası iktidarı seçimde uyarmak/cezalandırmak.Farklı kanun ve uygulamalar olduğu için, ortada kazanılmış hak benzeri bir durumun söz konusu olmadığı için parayı geri alma ihtimali % 0.Orası tüm hukukçularında üzerinde mutabık kaldığı bir gerçek.

Ama siz illa artık bir yerlere(devlete mi, milli savunma bakanlığına mı, bu kanunları yapan meclise mi bilmiyorum) artık ne davasıysa bir dava açmayı düşünüyorsanız bu teknik davayı ancak bir avukatla açabilirsiniz.Avukat ücreti, yargılama gideri, bilirkişi ücretleri celsesi gitmesi gelmesi bir 5-6 bin harcar bu yazdıklarımızı bir de hakimden dinlersiniz başkaca bir şey olmaz.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bedelli Askerlik

bedelli askerlikte fazla paraların iadesi ile ilgili bir avukat dava açmış. Dava ileri bir aşamaya gelmiş. Davayla ilgili bilgileri ve tartışmaları şu adresten yürütüyor: http://barandogan.av.tr/blog/hukuk-h...-askerlik.html

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

2011 bedelli askerlik para iadesi

2011 bedeli parasi iade edilecekmi

2011 bedelli 12 bin iadebedelli askerlik parası geri alınabilir mibedelli askerlik para iadesibedelli askerlik fiyat farkı2011 bedelli para iadesibedelli askerlik forumaskerlik parasi geri almakbedelli askerlikte 30 bin verenlerbedelli askerlik 30000 tlbedelli askerlik geri ödemebedelli askerlik geri iadebedelli askerlik parasi geri almakbedelli askerlik para iadesi son durumbedelli 12000 iadebedelli geri ödemebedelli para iadesibedellide para iadesiaskerlik parasini geri almabedelli askerlige itirazbedelli askerlik itirazbedelli askerlik 12 bin geri verilecek mi son durumbedelli askerlik 1200030000 bedelli iade
Forum