Merhabalar,
23 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.
Konaklama yaptığım yurda kayıt yaparken yıllık olarak 3800 TL ücret ödeyip ve ücret ödedikten sonra tahsilat makbuzunu alıp yurda kayıt yapmış bulundum
Yurda kayıt yaparken normalde öğrencilere çıkmaması için senet/sözleşme imzalatıyorlar, fakat bana hiçbirini imzalatmadılar.
Yani sadece yıllık peşin para verdim bana hiçbir senet/sözleşme imzalatmadılar ve elimde hizmet aldığıma dair 3800 TL lik makbuz var.
2 ay sonra Yurtta uygunsuz şeyler olduğu için rahatsız olduğumu ve yurttan ayrılmak istediğimi söyleyince hayır kesinlikle yurttan ayrılamazsın ayrılsanda paranın geri kalan kısmını vermeyiz dediler ilk başta.
Ben tartıştıktan sonra günlüğümü 50 tl den hesaplayıp bana sadece 800 TL geri ödeyebilceklerini söylediler. Buna göre 2 aylık kalma ücretim 3000 TL oluyor.
Ben kendilerini video kaydına alıp sizi yerel gazeteye veririm dediğimde paranın yarısını (1800 TL) vericeklerini ve uzlaşma tavırları içine girdiler.
Ben yine kabul etmedim noter aracılığıyla ihtarname çektim ve dilekçede 2 aylık konaklama ücretimin hesaplanıp geri kalan 10 aylık konaklama ücretimin iadesini talep ediyorum tarzında dilekçe verdim.
İhtarname sonucunda paramı geri vermezlerse tüketici mahkemesine başvuracağım.
Sorun burda başlıyor kendiler güya çalışma ruhsatında günübirlik pansiyon olarak geçtiği için benim ücretimin iadesini hesaplarken günlük üzerinden hesaplayıp tüketici mahkemesinin bana 800 TL vereceklerini söylediler.
Bende üniversite öğrencisi olduğumu ve buraya günübirlikçi olarak değil yıllık olarak peşin para verdiğimi söylediğimde "senin yıllık para verdiğini ispatlayamazsın" biz günübirlikçi pansiyonuz paranı aylıktan değil günlükten hesaplar mahkeme dedi.

Sizce dedikleri doğrumudur
Tüketici mahkemesinin vereceği sonuç ne yönde olur ?
Avukat tutarsam karşı tarafa masraflarımı ödettirebilirmiyim ?