Merhaba,

Yaklaşık 1 yıl önce dis.. marka cep telefonu aldım. ilk arızasında servis soket arızası sebebi ile garantili işlem yapmadı ve 50 TL ücret talep etti, kullanıcı hatası olmamasına rağmen hakem heyeti ile uğraşmamak ve telefonsuz kalmamak için ücretli onarım yaptırdım.2 arızada cihaz yine soket temassızlığı yaptı bu sefer servis garanti kapsamında anakart değişimi yaptı. 3. arızada değişen anakart üzerindeki sokette yine temassızlık sorunu oldu.4. kez aynı arıza olduğu ve değişim istediğimi belirterek cihazı servise tekrar gönderdim. Cihaz arıza olmadığından ücret iadesine uygun değildir diye geri gönderildi. Cihazı kargodan aldığım gün tekrar 5.kez servise gönderdim, bana soketi onaracaklarını istersem 50 tl farkla 4gb olan anakartı 16 gb ile değişebileceklerini, yoksa anakartı değişmeyeceklerini söylediler. Bende daha önce değişim istediğimi ve ödeme yapmayacağımı değişim talep ettiğim tekrar kendilerine ilettim, geri dönüş yapacaklarını söylediler. Geri dönüş yapılmadan cihaza 16 gb ankart takılmış olarak bana gönderildi. Geldiğinde ekranda beyaz lekeler olduğunu gördüm ve hakem heyetine başvurdum. Şu an için avukat bilirkişiye yönlendirmiş onların aramasını bekliyorum, yalnız kafamı karıştıran bir soru var cihaza ücretli onarım yapılması sonrası aynı hata ile hep garantili işlem yapıldı, binlerce insan bu soket hatası için para ödetildi, mağdur oldu ve arıza tamamen giderilemedi.
Sıkıntı şurada cihaz garantiden çıkmasın diye 50 tl verip serviste onarım yaptırıyorsak 5 servise aynı hatası ile gitmesi neden değişim şartlarına girmesinde tereddüt yaratıyor...1.de ücretli işlem bile olsa bundan sonra 4 kez daha aynı hata ile gitti bu cihaz, bu konuda garanti şartları nasıl işlemektedir?