+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Baskı altında imzaladığım senet

Baskı altında imzaladığım senet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: baskı altında imzaladığım senet

[QUOTE=odynes;523910]
    Alıntı av yurdakul havare rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Dünya küçük demişler , internette keza öyleymiş. Bende okurken Avukat ne kadar da gaddar demiştim..Demekki her okuduğuma inanmayacakmışım.Şu foruma 2 gündür bakıyorum inanın hukuki alanda bir nebze olsada dahada bilinçlendim ,

Yaşanılan olayları gördükçe daha temkinli ve dikkatli yaklaşır oldum.
    s.a değerli kardeşim her duyduğunu yada okuduğunu gerçek sanma. ama bilgi kimsenin hakkı kimsede kalmaz.

- - - Updated - - -

S.a sayın yurdakul bey. Allah a c.c. Peygamber e s.a.v Kur an ı kerimin ve o mukaddes beytin üzerine yemin ederimki onlarca satırımda tek bir yalan varsayım iftira yoktur.
    size gelince yalan ve iftirada bulundunuz.
    tamam siz belki zekisiniz ve belki ki inşaallah bu davaları kazanamayacaksınız. şayet kazansanızda kazanmasanızda Allah c.c. sizin hakkınızdan gelecektir. sizi ve sizin gibileri Allah a havale ediyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Baskı altında imzaladığım senet konulu yargıtay kararı ara
    Baskı altında imzaladığım senet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Açılmış konuyu silmek

s.a güncel ve eskiden açtığım konuları nasıl silebilirim acaba... örnek kullanıcı adım omerbicak tük konularımı silmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: açılmış konuyu silmek

A.S. Eyvallahta bura kişisel danışma sitesi değil forum olduğundan yazdıklarınız benzer durumda olanlar, faydalanmak, fikir almak isteyenler için(verilen cevaplarda bir yerde onlar içindi) kalarak forumun bir parçası olacak.Zaten forum bu demek.Bilginize..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: açılmış konuyu silmek

Biz ara ara bütün konuları silip parlatıyoruz pırıl pırıl tertemiz mis gibi bütün konularımız yine de düşündüğünüz için teşekkür ederiz.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Baskı altında imzaladığım senet

Sayın Yurdakul havare. ben hak hukuk nedir bilirim. size 25bin söz vermiştim hacı arkadaşlarım için. siz yapacağım havaleyi iptal etmemden sakındığınız için bana 200.000 tl senet imzalattınız. imzalatırken senedi öylesine aldığınızı ve işlem yapmayacağınızı söylediniz. arkadaşlarım buy senedi imzalamamam için çok uyardı. fakat ben bir sorun görmedim çünkü söz verdiğim parayı ben ödeyecek onlardanda nasılş olsa alırdım. çokta büyük para değildi benim için. ama siz o senedi işleme koydunuz. peyder pey ücrette aldınız benden. şimdi o zamanlara göre daha akıllandım. yok yere başıma iş almışım. sizin müvekkiliniz bana "sen kuzusun oda kurt seni parçalamadan bırakmaz" demişti. efendi sana şunu söyliyim kaç kere karşına çıkacaktım ama Allah nasip etmedi. 2 evimi aldınız ailemden boşandım hayatımı alt üst ettiniz. her biriniz hatalısınız. sizin hatanız ise sadece şudur. ben bu senedi öylesine alıyorum bir şey yapmayacağım demenizdir. o zamanlar sofi idim her şeye inanıyordum. ve bu dünyada yaşadığımız her şey bir sınav. şimdi sizler öyle yada böyle bir aileyi bölüp yok ettniz. bir insanı yıllardır perişan ettiniz. sanırım bu dünyadada ahirettede hesabınız zor. o zamana kadar ben sadece avukatların haklı olanları savunduğunu polislerinde sadece suçluları yakaladıklarını ve cezaevlerinde sadece suçluların olduğunu sanırdım. aslında bu günah bu yük hepinize yeter. hiçöbir şeyim kalmadığı halde dosyadan çekin dedim senedimi onuda kabul etmediniz ki kendime bir hayat kurayım. neyseki ölüm var. bu .ile işkence sonsuza kadar sürmeyecek. o adamlar sizi dolandırmışmı ben bilmem ama beni hepiniz kandırdınız. o zamanlar çok kızgındım sizleri bir zaman takip ettim intikam almak için ama Allah tan olmadı. zamanla alıştım. ve ölüm bazıları için kurtuluş ve belkkide yaptıklarının bir bedeli sayılabilirdi ki buda sizlere iyilik olurdu.. ahirette ve dünyada alacaklı olmam için bana düşen sadece sabır. her şeyi boş ver Allah aşkına geceleri nasıl rahat uyuyabiliyor ailenle yemekler yiyebiliyormusunuz? ölene kadar yediğiniz her lokmada bir mazlumun parası var. ve ahiretin olması tek sevinç sebebimdir. aslında sizler için üzülüyorum. para için haksızlık yapıp bunca günaha düşmeye değmez. bak sene kaç oldu biz hala perişanız. yapacak bişi yok. sabır edip sonunu elbet göreceğiz. son olarak Allah aşkına doğru düzgün yemek bile vermiyorlardı ve sofi olduğum için hizmet adına çalıştığım şirkette harbiden ortak olduğumu düşünüyorsasn sana tüm hakkım helaldir. beni orda gördün az çok tanıdın. tüm kalbimle söylüyorum beni gerçekten ortak gördüysen onlara sana hakkım helal olsun yalan söylediğin halde yinedece hakkım helaldir. ama diğer türlü senden ve kazancından yemekler yiyen herkesten davacıyım.

- - - Güncellendi - - -

pek zorla değildi ben baskı altında idim. şu an daha iyi düşünebiliyorum. çok sıkıntılı baskılı bir ortamdı ve neredeyse tüm baskı üzerimde gibiydi. sana bir şey olmayacak senedi işleme koymayacağım demesi üzerine gidip herhangi bir işlem yapmadım.

- - - Güncellendi - - -

sorun değil. haklısınız dünya küçük. fakat bu dünyada adalet varmış gibi olsada asıl adalet ahirettedir. merak etmeyin rahat olun. yanılmadınız. bunu ahrette umarım görürsünüz.. 3 5 kuruş için keşke yalan söyleyenlerden olsaydım. ben yalan söylemem. selametle

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: bu avukat için ne dersiniz?

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çok uluslu şirket ve kuluplerin bazen borçları milyon, hatta milyar doları bulmakta.Dünyanın neresinde görülmüş bir şirketin borçlarını tek bir çalışanın bir takım gerekçelerle(etrafta silahlı birileri vardı, patron söyledi, korktum vs.)çıkıp üstlendiği.

Ha siz orada çalışan değil patron durumundaysanız(her ne kadar ssklı olsa da) bu alacaklılar sizi muhattap kabul ediyorsa ve borcu ödeyecek kişiyi siz biliyorsa orasını bilemeyiz.

Onun dışında ne beli silahlı alacaklılar ne bir avukat gelip bir yerden alacağı için olayla/borçla ilgisi bulunmayan birine bir şey yapmayı aklından geçirsin.Bu hayatın olağan akışına da aykırı.

Öyle bir talep dahi olsa olayla alakası olmayan bir kişinin ilk diyeceği şey ''valla ben de sizle aynı durumdayım ve çalışan olarak buradan alacaklıyım alacak bir şey bulursanız benimde işlemlerimi yürütün avukat bey'' demek olurdu(daha önce ki yazınızda sizinde şirketten alacaklı olduğunuzu söylemiştiniz).

Bu şekilde savcılığa da gitseniz benzer şekilde olayda ki mantıksal boşluklar savcının dikkatini çekecek olay bir sonuca varamayacaktır.Ayrıca etrafta silahlı birileri vardı, doğu kökenli insanlardı, her işi şiddetle çözecek gibi duruyorlardı bende senet imzaladım diyerek işin içinden çıkılsa her senet imzalayan benzer iddialar ortaya atar senet kağıt parçası olamaktan öteye gitmezdi.Genede 200bin TL gibi bir mebla söz konusuyken biran önce bir avukatla çalışmak olayı hukuka uygun bir dile dökerek adli makamlara iletmek lehinize olabilir.Kolay gelsin.
    Merhaba

Bu olayın ardından tam 8 yıl geçti. Evlerim, arabalarım mevduatlarımı kaybettim. Yine bu sebeple Ailem dağıldı. bunların yanında bazı ilahi adaletin gerçekleştiğini gördüm. dahasınıda bekliyorum. fakat şunu biliniz ki bir kişi ödemeyeceği senedi imzalamaz. ödemeyeceği senedi imzalarsa ya karakola sonradan gidip şikayette bulunarak iptal ettirir yada sahibi olduğu malları ertesi gün elinden çıkarır. bu yaşananların sadece tek bir sebebi var. Cahillik! Benim cahilliğim.

ayrıca desteğiniz içinde teşekkür ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Alıntı Şenol Eker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bana zorla senet imzalattılar diye savcılığa / polise başvurdunuz mu?
    hayır. çünkü bu zorla derken kafama silah dayamadılar, tehditte etmediler. bulunduğum ortamın güvensiz ve tehlikeli olmasından ve zarar göreceğim korkusuyla etkllenerek ve daha sonrasında avukatın yanıltmasıyla devam eden bir süreçti. mücadele vermeye devam edeceğim. asıl beklediğim ise ilahi adaletin tecelli etmesini görmek. bir kaç tanesini duydum ama gerçekmi şu an bilmiyorum. fakat, bu yaşananların içinde can kaybı ve büyük sağlık sorunları olsada çok daha fazlasını bekliyorum. sanırım ilahi adalet denen bir şey gerçekten var. ama buna rastlantı derler ama ilahi adalet.

- - - Güncellendi - - -

Alıntı omeryok rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    3 aylık maaşlı bir firmada çalışıyorum
    firma sakat sonrada öğreniyorum
    avukat 4-5 senedir zırnık alamamış patrondan
    işyerinde bulunduğum bir zamanda hacize geliyor. ortam çok gergin. bende can korkusu var çünkü etrafta silahlı bazı alacaklılarda var
    ben akşama gelin diyorum can güvenliğimiz yok diyorum avukatta tık yok
    beraberinde getirdiği bir polis memuru vardı sivil onada söylüyorum can güvenliğimiz yok bunu akşama yapı ondada tık yok
    baktım bunların dini imanı para. ben can korkusuyla senet imzalayayım diyorum. avukat atlıyor tamam diye
    80bin tl atıcam öyle konuştuk avukat beyle ama baktıki ben çok korktum 200 bin tl lik senedi önüme koydu imzala dedi bende imzaladım
    şimdi evim arabam hesaplarım ihtiyati hacizde bu ayın 27 sindede vade tarihi doluyor
    bunun avukat için ben bir hitap kelimesi bulamadım.

sorum şu bir patronun borcunu korku yaşayan bir işçiden senetle tahsil etmek avukatlıkmıdır,hakmıdır?
    avukat alacağına bakar. anayasanın 138. maddesi hakimleri kapsar, avukatları değil. avukat tarafında yapılanların etik olup olmamasına bakılmaz.

- - - Güncellendi - - -

rica ederim. fakat yinede talepleri mümkün olduğu kadar karşılamaya çalışın derim. neden bu forum daha iyi olmasın ki?

- - - Güncellendi - - -

[QUOTE=av yurdakul havare;523909]
    Alıntı omerbicak rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikte ilginiz için çok teşekkür ederim.
    avukata başvuracağımı sözyledim. o da ben işimi bilirim sen bana hiçbir şey yapamazsın dedi. bende şimdi araştırmaya girdim. dediği gibiyse ev bark gitti geri kalanınıda nasıl çözerim bilmem. ama onada yani avukatada dedim. buna mahkeme karar vercek dedim. hukuk gözüyle bilmem ama şahsi kanaatime ve mantıka göre bence geçersiz. yinede dediğim gibi mahkeme karar vericek. ilk fırsatta mahkemeye başvurucam. ama umarım avukat hukukun dışında b

tesadüfün böylesi.bahsi geçen avukat benim ve meğer ben ne yapmışım?borçlu şirkete haricen ortak olup sgk'lı görünen ve her şeyi üstlenip ondan sonra avukat beni mağdur etti ayaklarına yatan arkadaşım .seni uyarmıştım ,ortak olduğun şirket dolandırıcı şirket ve senedlaeri imzalamadan once bu şirketin seni mağdur edeceğini onlara güvenmemen gerektiğini az söylemedim sana ömer bey.bir mağduriyetin var ama sebebi ortak olduğun ve ona 1500 hacı adayını yönlendirdiğin şirkettir.
    Merhaba

tam 8 yıl oldu

Sayenizde yeni bir dünya tanıdım. Her gün yeni şeyler öğreniyorum. Daha önce monoton bir hayatım vardı. ev, iş, cami. şimdi sayenizde evim işim hatta ailem bile yok biliyorsun değil mi? gerçi bunun bir önemi yok.

Ölüm muhakkak ve her kes bir gün bu ölümü tadacak. kusura bakma, biliyorsun ben eski muhafazakar sofilerden olduğum için söze böyle başlıyorum. geri dönüşü olmayan bir yola girdin. bana bilgilerini ve tecrübeni kullanarak yaşattıklarının hiçbir bedeli olamaz.

patron dediğin ben, alelade bir işçi idim biliyorsun değil mi? 1500 hacı adayını ben değil siz yönlendirdiniz yalan mı? belgeleri var. peki benim banka hesaplarımda o şirkete işçi olarak girdikten sonra herhangi bir giriş varmı? herhangi biri ile bir sözleşme. herhangi bir şey o şirketin bırak ortaklığı, söz sahibi olduğum bir konu, konum yada bölüm. sizinin haciz yaptığını adamı yani çalıştığım şirketin patronunu bile tanıyalı 4 5 ay olmamış.

şirkete başlayalı 4 5 ay olmuştu. ondan önce ne onları tanırım nede sizi. kendi hayatında bir sofi idim. aldığın senede daha çok faiz işletmek için 1.5 sene öncesinin tarihini atmışsın. 1.5 sene önce kimbilir ben nerede idim.

elbette ölene kadar bu iş için mücadele vereceğim. hakkımı arayacağım. ömrüm yetmedi mahşeri bekleyeceğim. orada seni bilgin kurtaracakmı? ah be abi belki iyi birisin ama yazık ettin kendine. bir sofiyi perişan edip bir yuva dağıttın. ne için 3 kuruş için. bence değmedi, sen ne dersin?

tamam bana ortaksın diyorsun, peki kendinede aynı şeyi söyleyebiliyormusun. diyelim bir gün tüm gerçekleri gördün ve helallik için geldin. sence sana hakkımı helal edermiyim. Başta ailem herşeyimi aldın

neyse dediğim gibi ölene kadar mücadele devam ama biliyorsun zafer benim olacak çünkü ben patron değil işçiyim ve sana 200.000 değil 25.000 verecektim onuda o an duyduğum korku sebebiyle verecektim. verecektim çünkü vericem demiş söz vermiştim. bizde sözden dönülmez.

Not: Arkadaşlar, bu kişisel bir yazışma gibi görünsede, hukuk içinde görülen davanın içerdiği konuya ait bir durumdur. yani bir davanın hukuksal boyutu olduğu için forumun yapısına ters değildir. hatta Allah nasip ederse bu post ta yani paylaşımfa hukuku ve gerçek adaleti göreceğiz. ömrümüz yeterse. saygılar

not2: orada, şirkette kaç tane hac umre işi yapan vardı? bence en az 18 20 kişi. 2.ci senedi sana vermedim ve ordakiler beni zorlayarak ve yarın senin paranı vericez diyerek bana senet imzalatmışlardı (sen o kadar kişi dururken ben sadece ömerden senet alırım dediğin için) hiçbiri sözünde durmadı. o avukatlık kimliği ve sakal şalvarlar beni aldattı. çok cahilmişim çok
    Konu omeryok tarafından (21-11-2022 Saat 01:54:59 ) de değiştirilmiştir. Sebep: kelime ekleme

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

baskı altında senet imzalamak

bilmeden senet imzalamak

sened imzalamak

https:www.hukuki.netshowthread.php115717-Baski-altinda-imzaladigim-senet

psikolojik baski altinda zorla senet almak

senet imzalamak

korku ile imzalanan senet

korkuyla senet imzalatmak

baski ve tehdit altinda duzenlenen senet