İş yerinden kısa bir süre önce ayrıldım. Ayrılmadan önce hiç bir zaman maaşlar gününde ödenmemişti. Şu anda ayın 20'si ve ancak ödeme alabileceğiz fakat 5'inde ödeme yapılması gerekiyor n'rmal şartlar altında. Geçtiğimiz ayın 15'inde bıraktım ben işi. İşi bırakmadan önce şirket aracında ufak bir kaza fark ettik. Fakat bu kazayı ben yapmadım ki yapmış bile olsam firma tarafından karşılanacağı en başında söylenmişti. Şimdi ise alacağım son ödemeden bu hasarın yarısı kesilmeye çalışılınıyor ve ben bunları söylediğimde kasko veya trafik sigortasının hasarsızlık indirimin kalkacağı bahane edilip kaskonun bozulmayacağı ve yarı yarıya gibi bir ödeme çıkartılıyor. Zaten ödeme geç yapılıyor şimdide böyle bir sorunla karşı karşıyayım şirket müdürü ve muhasebesi ile ilgili konu hakkında e-posta alışverişi oldu fakat durumda değişen bir şey yok parayı kesmek istiyorlar benden kalanını da gel elden al diyorlar.
Ben bu durumlardan pek anlamam n'gibi bir yol izlemem gerekiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim, zaten bu firmadan 3-4 ay gibi kısa bir çalışma süresince çok çektim, işten değilde çalışanından para kazanan firmalardan çünkü. Birde böyle bir durumda salak yerine konmak istemiyorum konu para değil artık yaptıkları olmaya başladı e-postalarda güzelce anlatmaya çalıştım ama olmuyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim, çok teşekkür ederim şimdiden okuduğunuz için ve cevaplarınız için.