+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Aug 2014
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Yıl 2012: Bir polis memurunun evime gelerek benim dolandırıcıktan arandığımı söylemesiyle öğrendim ki 2006 yılından bu yana kullandığım Türkcell hattıma ilave olarak benim kimlik bilgilerimi kullanarak 50'den fazla telefon hattı açmış. Bu hatlar ile dolandırıcılık gibi faaliyetlerde bulunulmuş. Türkcell merkezden bilgi almak için defalarca faks gönderdim. Son olarak merkezden bana dönüş yapıldı.
  Bu hatlarla ilgili olarak bana hiçbir şekilde bilgi verilemeyeceğini beyan etti. Üstelik bu hatların tümünde sözleşme yapıldığırı söyledi. Demek oluyor ki Türkcell'e vermiş olduğumuz kimlik bilgilerini istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Üstelik bilgi vermekten kaçınıyorlar.
  Türkcell hiçbir şekilde yardımcı olmadığı gibi defalarca gönderdiğim faksların okunaksız olduğunu veya ulaşmadığını söylüyorlar.
  Yıl 2014: Olayı ilk öğrendiğim gün savcılığa suç duyurusunda bulundum. Üç defa mahkeme oldu. Birinde bende bulundum. Türkcell baş bayii olduğunu söyleyen kişi işlemi alt bayilerin yaptığını söyledi.
  Uyap sisteminden bana gelen mesajlardan takip edebildiğim kadarıyla dosya iki farklı tarihte bilirkişiye gönderildi. Son olarak 16.09.2014 tarihine duruşma günü verildi.
  Şimdi iki konuda yardımcı olmanızı istiyorum.
  1. Bu duruşmaya katılmam gerekiyor mu?
  2. Ceza davasını tazminat davasına dönüştürebilirmiyim?
  Teşekkürler.  Hukuki NET Güncel Haber

  Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. konulu yargıtay kararı ara
  Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması. konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  asipahioglu Misafir

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Merhaba,


  Ne yazıktır ki daimi olarak geçtiğimiz dönemlerde kişilerin üzerlerine hat açılış ve kapanışları mevcuttu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da bu durum yüzünden bir çok prosedür geliştirdi. Tüketicinin memnuniyetini kazanacak imkanlardan bir tanesi de internet üzerinden bir uygulamayla "Sahibi Olduğum Hatlar" biçiminde bir uygulama.

  Bir çok GSM firması bayi hedef ve kotalarını doldurmak için, kimlik bilgileri bulunan müşterilerinin üzerine usulsüzce hat açılış ve kapanışları vermekte. Bunun takibini ise belirttiğim üzere Devletimiz vatandaşlara da artık açmış durumda. Kanuni olarak bir mecburiyet olmamasına karşılık, uygulama ile sahibi bulunduğunuz hatlara bakmanız bir avantaj...

  Benim size önerim şu olabilir, resmi olarak sahibi bulunduğunuz ve haberdar olmadığınız hatlar ile bir süre içerisinde görüşme yapılıyorsa ve siz o saatler arasında sinyal aldığı noktada olmadığınızı belgeleyebiliyorsanız, zaten durum sizin lehinize olacaktır. Bunun yanı sıra, siz üzerinize hat açılış ve kapanışlarınızı talebiniz olmadan yapıldığını belirtiyorsanız, "Evrakta Sahtecilik, Dolandırıcılık" gibi suçları teşkil etmiş olabilir. Lakin, sizin bu durumu çok fazla ispat edemeyeceğinizi düşünüyorum. Sonuçta anladığım kadarı ile yıllardır kullanılan bir hat mevcut. Öncelikle "Tazminat Davası" 'nı düşünmek yerine, bu durumdan kendinizi temize çıkartmalısınız... Sizin suç duyurusunda bulunmanız bir avantaj. İyi niyet gösteriyorsunuz. Bu yüzden soruşturma kapsamında savcılık sizi mahkemeye sevk ettiyse, müşteki sıfatıyla bütün duruşmalara katılım yapacağınız gibi, sadece ilk duruşmada da bulunmanız yeterli olacaktır.

  Bu durum için illede bir tazminat istiyorsanız, yargıya intikal etmiş bir konu. Bu sebeple davanın takibi açısından resmi olarak dosyaya taraf olarak bir avukatınız olmalı.

  Özetle, bu durum sizin lehinize sonuçlanması için bi avukat ile muhakkak anlaşmalısınız. Bu durumun aleyhinize de sonuçlanma riski vardır.

  Saygılar, sevgiler...

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Aug 2014
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum.
  Ben askeri bir kurumda çalışan memurum. Ankara dışında hiç bir ilde herhangi bir alışverişim olmadı. Adıma kayıtlı bu telefonlarla dolandırıcılık yapıldığını polisten öğrendim. Onlara kendi bilgilerimi ilettim. Polisin beni dolandırıcılık suçuyla Adana ilinde araması çok ilginç. Ayrıca Türkcell'de adıma kayıtlı görünen tüm hatları talimatla kapattırdım. Son kalan hat ile sadece merak ettiğim için görüşme yaptım. Karşıma doğu şivesiyle konuşan bir bayan çıktı. Diyarbakır'ın bir köyünde yaşıyorlarmış ve üç yıldır bu telefonu kullanıyormuş. Bu bayanın kardeşi Türkcell bayisinden hat alırken yaşı tutmadığı için benim kimlik bilgilerime ait hat vermişler. Türkcell firması konuyla ilgili bana hiçbir şekilde bilgi vermemesi ve bilgiyi sadece savcılık makamıyla öğrenebileceğimi söylemesi ise olayın başka bir boyutu.
  Tanıdık bir Türkcell bayisinnden rica ile kimlik bilgimi girmesini istedim. TC numaramı sisteme girdiği anda adıma kayıtlı sayısız telefon numarası ekrana geliyor. Bu durumu tüm Türkcell bayileri ve aktivason onayı veren kişiler gördüğü halde Türkcell bu konuda bana hiçbir bilgi vermiyor.
  Herşey bir yana aleyhime sonuçlanacak bir risk olabilir mi? Ortada yazılı hiçbir belge olmadan. Bu konu beni çok düşündürdü. Ankara'da bana tavsiye edebileceğiniz bir avukatlık bürosu varsa sevinirim.
  Teşekkürler.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Aug 2014
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Herkese yeniden Merhabalar;
  Dava sonuçlandı. Sizlerle paylaşmak istedim.
  Özetle yeterli delil bulunamadığından Türkcell yetkili bayiinin suçsuz olduğu kanatine varılmış. CMK 223/2 -e maddesine göre beraatine ve avukatlık ücreti olarak 1.500 TL vekalet ücretinin hazineden ödenmesine karar verilmiştir.
  Yani ben mağdur durumdayken karşı tarafın avukatı benim sayemde devletten para kazandı.
  Mahkemenen gönderdiği yazı başlığında olduğu gibi "Türk Milleti Adına" bu milletin bir üyesi olarak Adalete olan tüm inancımı kaybettim.
  TÜM METNİ YAZMAK İSTEDİM...
  GEREKÇELİ KARAR
  TÜRK MİLLETİ ADINA
  Hakim...
  Savcı..
  Katip...
  ....
  Yukarıda açık kimliği yazıı sanık hakkında mahkememizde yapılan duruşma sonunda:
  GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ:
  İddianamede özetle: Sanığın özel belgede sahtecilik suçunu işlediği iddia olunmuş ve TSK 207/1,53 maddeleri uyarınca cezalandırılması istenilmiştir.
  Sanık ise savunmalarında özetle... "hatların Saygılı iletişim isimli alt bayi tarafından düzenlendiğini, sözleşmenin idüzenlenmesine refakat etmedikleri için sözleşmeyi imzalayan ile yüz yüze gelmediklerini, üst bayi olarak belgeleri inceleyip eksiksiz ise aktive ettiklerini, suçlama ile ilgisinin olmadığını.... iddia ederek müsnet suçlamayı redditmiştir.
  Deliller: Katılan beyanı, sanık savunması, bilir kişi raporu, GSM şirketi yazı cevapları, TİB den gelen cevaplar, ekspertiz raporu vea tüm dosya kapsamın.
  İddia makamı sanık ve suçlama ile ilgili değerlendirmelerinde: sanığın üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olmadığını belirterek beraatine karar verilmesini talep etmiştir.
  Yapılan yargılama ve tüm lelillerin birlikte değerlendirilmesi neticesinde: Her ne kadar sanık hakkında özel belgede sahtecilik suçundan dolayı kamu davası açılmış ise de , yargılama ve soruşturma safahatinde toplanan deliller sanığın aksi kanıtlanamayan savunma içeriği ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde sanıgın atılısuçu işlemiş olduğuna dair savunmasının aksini kanıtlar mahkumiyetine yeterli her türlü kuşkudan uzak kesin ve inandırıcı deliler elde edilemediği, sanığın müsnet suçlamaya sırf aktivasyonu gerçekleştiren üst bayi yetkilisi olması nedeniyle muhatap edildiği, bununla birlikte sözleşmenin düzenlenmesi sırasında bizzat müracaat edenle yüz yüze gelmediği, uygulamada zaman zaman başkasına ait kimlik belgelerinde genelde fotoğraf değişikliği yapılmak suretiyle ya da iş yoğunluğun fırsat bilerek, kendilerini kimlik belgesi sahibiymiş gibi tanıtarak bayileri yanıltanların da bulunması hususu ile sözleşmedeki yazı ve imzaların sanığın elinin ürünü olmaması hususları birlikte dikkate alındığında lehe gözetilmesi gereken ciddi bir şüphenin belirdiği ve bu şüphedende yararlandırılmasının gerekeceği kanaatine varıldığından beraatine karar vermek gerekmiş ve buna ilişkin aşağıdaki hüküm kurulmuştur.
  HÜKÜM yukarıda yapılan tespit ve açıklanan nedenlerle;
  Sanığın üzerine atılı suçu işlediği sabit görülmediğinden CMK 223/2-e maddesi uyarınca BERAATİNE
  Suçlamanın gerçek faillerinin tespiti ile haklarında gereğinin taktiri için c.savcılığına hükmün kesinleşmesine müteakip yazı yazılmasına
  Dosyada mevcut sözleşme asıllarının suçlamanın mahiyeti gereği dosyada delil olarak saklanmasına
  Sanığın kendisini, vekil ile temsil ettirmesi nedeniyle avukatlık ücret tarifesi uyarında 1.500,00 tl maktu vekalet ücretinin hazineden alınarak bu sanığa verilmesine.
  Bu dava nedeniyle yapılan yargılama giderinin kamu üzerine bırakılmasına............

  Saygılarımla...
  Konu hknkocak tarafından (07-11-2014 Saat 12:59:26 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.514
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Neden Saygılı İletişim'i şikayet etmediniz de ana bayiden şikayetçi oldunuz ki?

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Aug 2014
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Olayı ilk öğrendiğimde elimde sadece polisin sorduğu iki telefon numarası vardı. Bende bu numaraları kullanan ve açanlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Sonradan kendi çabamla öğrendiğim ki adıma yüzlerce telefon numarası kullanılmış.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.514
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Alıntı hknkocak rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Olayı ilk öğrendiğimde elimde sadece polisin sorduğu iki telefon numarası vardı. Bende bu numaraları kullanan ve açanlar hakkında suç duyurusunda bulundum. Sonradan kendi çabamla öğrendiğim ki adıma yüzlerce telefon numarası kullanılmış.
  Acaba şimdi bir de Saygılı İletişim'i mi şikayet etmeniz gerekiyor? Görünüşe göre asıl suçlu o.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Sep 2007
  Nerede
  ankara
  İletiler
  3.294
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Elinizde yerel mahkemenin ilgili üst bayiyi akladığı, ancak üst bayinin işlemleri alt bayi olan xxx iletişimi suçladığını tescil eden bir mahkeme kararı var.
  Zaten mahkeme alt bayii ile ilgili soruşturma açılması için savcılığa yazı yazılmasına karar vermiş..

  "HÜKÜM yukarıda yapılan tespit ve açıklanan nedenlerle;
  Sanığın üzerine atılı suçu işlediği sabit görülmediğinden CMK 223/2-e maddesi uyarınca BERAATİNE
  Suçlamanın gerçek faillerinin tespiti ile haklarında gereğinin taktiri için c.savcılığına hükmün kesinleşmesine müteakip yazı yazılmasına
  Dosyada mevcut sözleşme asıllarının suçlamanın mahiyeti gereği dosyada delil olarak saklanmasına
  Sanığın kendisini, vekil ile temsil ettirmesi nedeniyle avukatlık ücret tarifesi uyarında 1.500,00 tl maktu vekalet ücretinin hazineden alınarak bu sanığa verilmesine.
  Bu dava nedeniyle yapılan yargılama giderinin kamu üzerine bırakılmasına."


  bu durumda siz mağdur edilen olarak dilerseniz savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz, Dilerseniz doğrudan tazminat davası da açabilirsiniz. ya da mahkeme kaleminden savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu öğrendikten sonra ilgili Cumhuriyet Savcısına giderek müdahil olmak istediğinizi belirtirsiniz.

  geçmiş olsun.

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.514
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  Alıntı Abdullah Yaman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  .... hükmün kesinleşmesine müteakip yazı yazılmasına ....
  Müteakip kelimesinin anlamını bilmeyen birisi neden bu kelimeyi kullanır ki? Çevremde de, özellikle basında çok sık görüyorum ve gözümü kulağımı tırmalıyor. Ama bir mahkeme kararında böyle bir hata görmeyi beklemiyordum.
  (Bilgi için: Bu tür bir cümlede müteakipten önce gelen kelime -e halinde değil, -i halinde olur. Yani doğrusu "hükmün kesinleşmesini müteakip yazı yazılmasına" olmalıdır)

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Mar 2017
  Nerede
  izmir
  İletiler
  10
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Kimlik bilgimi kullanarak adıma hat açılması.

  2015 te avea dan telefonla borcunuz var diye öğrendiğim,cumhuriyet başsavcılığı izmire dilekçe ,imza bilirkişi raporum,yetkisizlikle menemene sevki,menemen bayisinde 2008 de açılmış hattin icrada durdurma yazım,arkasından eve gelen avea hukuk bürosundan öde itirazın kabul olmamış telefonları,telekomun kabıya bıraktığı hapse kadar gidersin ihbarnamesi ile 14.03 2017 tarihinde hayatımda 2.defa gittiğim menemen asliyesindeki duruşmamı anlatayım:9.30 duruşmasıdır beklemekle kapıda konuşma açılınca gsm bayisinin elinde kağıtlarla gülerek bana yaklaşmasınla irkildim...önce kızgınlık ,sonra elindekilere bakınca zaten 6 davam vardı aklandım artes benim şifremi kullanıp hat açmış zamanında araba verildi en çok hat açana ,sizin adınıza şifreyi bilen herhangibi biri de açmıştır vs. o kadar beklemişim evde hastam var beni öne alın dememe rağmen beklemem
  içeri girdiğimde mahkeme salonunda ağlayabilirdim ...sonuçta karşı bayiden imza örnekleri alınıp beraat edeceğini kapı önünde öğrenmiş olmam,ne yapacağım yorgunum çok ama çok binliralık fatura benim canımı yakan değil asıl canımı yakan dolandırılmış olmam topluma bir örnek olması gereken öğretmen olduğum halde bu mesleğin onuruna yaraşır bir durumda olamamak bana bundan sonra ne yapmam gerektiğini ,nereye müracaat etmem gerektiğini lütfen birileri söylesin.teşekkürler saygılar

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Benzer Konular :

 1. Benim adıma İnternet dolandırıcılığı yapılarak Kimlik bilgilerim kullanılarak adıma başkası tarafından para yatırılıp çekilmiş.
  merhabalar, benim bilgim dışında kimlik bilgilerime erişilip alım satım sitelerinde benim adıma hesaplar açılıp dolandırıcılık yapılmış. Bu...
  Yazan: emreardic Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-07-2015, 23:38:51
 2. Bilgim dışında adıma hat açılması hk.
  Merhaba, Turkcell bayisinde kimligimi unutmam sonucunda benim kimligim kullanılarak 3 tane hat çıkarılmış. Ve bu numaraların birisi bir bayana...
  Yazan: talip.42 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 29-01-2015, 21:04:58
 3. Kimlik bilgilerimi kullanarak üzerime hat çıkarmışlar
  Merhaba arkadaşlar, Dün BTK nin yayına soktuğu ''hat sorgulama'' web adresinden kimlik bilgilerimi girerek sorgulama yaptım üzerime kimlik...
  Yazan: tutunamayanlar Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 13-01-2013, 19:13:08
 4. Çalınan kimliğimle adıma telefon açılması
  DAVACI:K.H MÜŞTEKİ:Ben ŞÜPHELİ:Meçhul Suç Tarihi:17.01.2000 SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ: Müşteki adına kimliği meçhul şahsın tanzim ettiği sahte...
  Yazan: ümit34 Forum: Ceza Muhakemesi Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 19-07-2008, 14:46:08
 5. Başkasına ait kimlik bilgilerini kullanarak suç işleme
  Merhabalar.Kimliğimi kaybettim,kimliğimi bulan şahıs bana ait kimlik ile suç işleyerek ağır ceza mahkemesinde yargılanıp 3 yıl 4 ay hapis cezası...
  Yazan: ilahiadalet Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 15-09-2007, 12:47:25

Bu sayfada bulunan kavramlar:

adıma açılan hatlar

başkasının üzerine hat açma cezası

bilgim dışında adıma hat açılmış

adıma telefon hattı açılmış

turkcell adıma acılan hatların şikayeti

kimlik bilgilerimi kullanmışlar

kimlik dolandiricilarina ne kadar tasminat acilir

haberi olmadan hat acilabilirmi

mahkeme benim ama baskasinin kimligi kullanilmis ne yapilir

telefonda onay versem adıma hat açılabilir mi

dolandiricilik polis olmaya engel mi www.hukuki.net

polislerin kullandığı gizli hat nedir

adima acilan hat suc islemis

başkasının kimliğini kullanarak hat alma

turkcell bayi mahkemesi

uzerine hat acilma

baskasinin uzerinde sahte hat almak

adina haberdar olmadan açılan hat tazminati

hat açarak dolandırıcılık

sabit hat uzerinden dolandiricilik

adıma açılan hattın kapatılması için dilekçe örneği

acik hat kimlik kullanma

baskasinin uzerine hat acma ve calinti telefonda kullanma

turkcell de kimlik bilgilerini açma

baskasinin uzerine hat acip dolandiricilik yapma

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2019 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2019 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2019 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.