Merhaba,
Durumumu özetle anlatacağım. İsteyen olursa detaylı da anlatırım:

Bu sene Mart aylarında bi adam tarafından dolandırıldım. Daha sonra internet aracılığıyla dolandırdığı bir dünya kişinin var olduğunu da öğrendim. Kendisini bilişim suçlarından şikayet ettim. Paramı bu vesileyle geri verdi. Aynı yolu diğer mağdurlara da denettirdim ve bir kısmı da paralarını geri alabildi.

Ardından işbirliği yaptığına emin olduğum sevgilisi ve kendisi adına facebookta sahte hesap açtım. Burada kişilerin dolandırıcı olduklarını belirttim. Bu sayede amacım her geçen gün karşıma çıkan mağdurların artmamasını sağlamaktı. Kendisi bu yaptığıma çok sinirlendi. Her ne kadar 100 lafının 99'u yalan dahi olsa beni hakkında sahte hesap açıp adını karaladığım için dava açtığını vs. söyledi. Ardından geri adım atmayacağımı anlayınca bana whatsapp yoluyla çok fazla küfür hakaret etti. Son olarak bu işin peşini bırakmazsan seni evinden çıkışta öldürürüm vurdururum gibisinden laflar etti. Bunu kendinin de değil kiralık kişiler aracılığıyla yapacağınız yazıyla beyan etti.

Şimdi bu durumda;
Bu adam adına sahte hesap açmış olmak ve insanlara dolandırıcı olduğunu duyurarak yanlış yaptım mı?
Bu tehtidlerin karşılığı olarak şikayetimi nereye yapmam gerekiyor?

Kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
İyi günler.