2011 yılında bir kağıt firmasından tarafıma özel olarak üretilmek için bir takım siparişim olmuş ve bunların toplamı 8,500 tl idi ben üreticiye başka biri üzerinden 2,000 tl havale ile ön ödeme gönderdim ve elden boş bir (imzasız) senet gönderdim tarafıma hiç bir teslim belgesi olmadan 4000 tl lik malzeme göndermiştir.
Sorun şu ki bende telefonda tartışmamızdan sonra senedi kendisi imzalayarak avukata vermiş işim gereği sürekli seyehatte olduğum için gelen mahkeme evraklarının üzerine düşüp gerekli itiraz süreçlerini kaçırdım..
Buna rağmen borcun 15,000 i bulduğunu avukatın ve müvekkilinin hiç bir taksitlendirmeye yanaşmadığını öğrendim.
Üstüne yargıda o kadar hızlı ilerleyerek 5 katlı evim 3 katlı kargir bina olarak gözükmektedir ve bana düşen parçanın yani (binanın) satışı için tüm kardeşlerime (hissedarlara) mahkeme açılmış...

sizden ricam nasıl bir yol izleyebilirim kendimi zorlasam ayda 1000 tl den fazlasını denk getiremiyorum..
itiraz için bu borcun ödenmesi gerekmiş sonra menfii tespit davası açmam gerek ama bu borcu nasıl öderim onu bilmiyorum..

İcra yada hukuk mahkemeleri bu konuda kanunen ödeme kolaylığı sağlıyor mu?
Yada aileden veya yabancı biri borcu üstüne alıp taksitlendirme yapabiliyor mu?

Değerli zamanınızı harcadığım için özürlerimi sunarım... SAYGILARIMLA