Siz değerli okuyuculara saygımla sunarım...

Merhabalar.

Ben Türkiye'nin önde gelen perakende firmalarından birinde Opr. Uzmanı olarak çalışmaktayım.
2013 yılı Eylül ayında İç Anadolu Bölge Müdürü'müz tarafından çağırıldım ve Ankara'da bir görüşme yaptım.
Başarılı iş hayatımdan dolayı, kendisi kendi bölgesinde benimle çalışmak istediğini ve benim bu bölgede çalışmayı
kabul etmem karşılığında, bir üst departmanda 1-2 ay içinde Mdr. Yardımcısı olarak çalışmaya devam edeceğimi belirtti.
Yani bana bir üst pozisyonu vaaddetti.

Ben ailem, eş ve dostlarımla bu konuyu konuştum tartıştım ve kabul ettim.
2014 Şubat ayında görev değişikliği yaşadım. Ege Bölgesi'sinden, İç Anadolu Bölgesi'ne geçiş yaptım. Şehir değiştirdim.
Ailemle yaşarken kira vermek, tek kalmak, maddi kayıp yaşamak ve üstüne üstün hala Tamim'imin yayınlanmaması beni
ciddi anlamda psikolojik olarak çok etkiledi.
Bölge Müdürüm ve Müdürüm ile ne zaman konuşsam bana olacağını kadronun hala boşalmadığını dile getiriyorlar.
1-2 ay oldu 6 ay.
Belki de çıkacak bir yıla ama ne hacet artık öldü bende koca şirket.

O kadar aidiyetlik hissettiğim, varım yoğumla çalıştığım şirketimden kandırıldığımı ve psikolojik olarak artık katlanamadığımı hissedip artık istifa eşiğine kadar geldim.
Bir sonuç alamazsam istifa edeceğim ay başı, fakat bunun sonucunda haklarımın da içerde kalmasını ve en azından yeni bir işe girene kadar da işsizlik maaşımı almak istiyorum. Bu tip durumlarda psikolojim ve verilen sözlerde göz önünde bulundurulduğundan "Mobing" davası ile neticeye varabilir miyim?
Artık işe giderken ayağım geri geri gidiyor.

Çok sevdiğim şirketime bu iki insan yüzünden zarar vermemi de gururuma yediremiyorum ve artık o iş yerinin önünden geçmek dahi istemiyorum.
Lütfen bana yardımcı olun psikolojime yenilip kötü bir şey yapmak istemiyorum. Her şey hukuka ters düşmeden, hukuk çerçevesinde olsun istiyorum.

Teşekkür ederim.