+ Konuyu Yanıtla
2 / 32 Sayfa İlkİlk 12345678910111222 ... SonSon
11 den 20´e kadar toplam 318 ileti bulundu.

Konu: Bu borç biter mi?

Bu borç biter mi? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bu borç biter mi?

üff be borcları dusunmekden calısamıorum bile yokmu arkadaslar benim gibi batak durumda olan iki dertleşelim

Hukuki NET Güncel Haber

Bu borç biter mi? konulu yargıtay kararı ara
    Bu borç biter mi? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Borçlarınızın hiç birisini ödemezseniz hepsi takibe girer. sonra maaşınıza haciz gelir, ilk haczi koyan parasını almaya başlar, diğerleri sırasını bekler.. Bu da bir çözüm..

Bu yaşta bu kadar borca batmış birisinin çok ciddi gerekçeleri olmalı.

Şayet bu kadar borç sırf yeme - içme - eğlenme - giyim - kuşam gibi nedenlerle yapılmışsa geleceğinizi hiç parlak görmüyorum..

Kendinize sıkı bir ekonomi rejim uygulamanızı öneririm.

Öncelikle tavsiyem bu ekonomik göstergelerle bu yükün altından tek başına kalkamayacağınızı, mutlaka yardım almanız gerektiğini kabullenin. Bu durumu kabullenmek çözüme giden sürecin yarısıdır.

En iyi bir kaç dostunuzla bu durumu paylaşın ve desteklerini isteyin.

Bir zamanlar bir arkadaşımız sizin durumunuzda idi. Tek başına üstesinden gelemiyordu. Bizden yardım talep etti. 3 arkadaş sizinkine benzer bir durumda bizim bütçemizi zorlamayacak krediler çekip yardımcı olmuştuk.

Burada yaptığınız gibi tüm borçlarınızı alt alta yazıp toplayın, sonra gelirinizi toplayın. aylık geliriniz aylık ödemelerinizi karşılıyorsa ne mutlu size.. ödemelerinizi düzenli yapın, borçlanmayın, belki cebinizde hiç para kalmayacak bu durumda ihtiyacınız olan harçlığı da ailenizden ya da samimi dostlarınızdan alacaksınız.

Bekar olduğunuzu yazmışsınız, tek başınıza yaşıyorsanız ailenizin yanına ya da bir arkadaşınızın yanına taşının, kira, elektrik, su, doğal gaz mutfak vs tarzı masraflarınızı minimize edin. Hatta tümden hayatınızdan çıkartmanın yollarını arayın.

Kız arkadaşınız, sevgiliniz, nişanlınız varsa durumu tüm açıklığı ile paylaşın, çok büyük desteğini göreceksiniz emin olun. Sadece desteğini değil anlayışını ve sizin bu halinizi kabullenişini ve dürüstlüğünüzden dolayı size olan bağının kuvvetlendiğini göreceksiniz. Bu da size motivasyon sağlayacaktır.

Kredilerinizi yeniden yapılandırma imkanınız yok. eskiden 60 / 120 aya kadar olan ihtiyaç kredisi vadeleri artık 36 aydan fazla olamıyor. Bu nedenle yapılandırma şansınız yok.

Aylık 1912 TL kredi geri ödemeniz mevcut.. 2500 TL maaşınız var. ayda 600 TL para kalır elinizde. İnsanlar size harçlık olarak kalan para ile ev geçindiriyorlar bunu asla unutmayın.. Srekli kendinize hatırlatın ki içine gireceğiniz ekonomik rejimde size motivasyon sağlasın.

Kredi kartlarınızın tutarı 9000 TL civarında. Kendi örneğimde olduğu gibi.. 3 arkadaşınız her birisi 3000 er lira kredi çekse 36 ay vade ile aylık ödemeleri 115 er TL yapar. (Devlet bankası kredi tablosundan alınmadır) Bu 9000 TL ile kredi kartlarınızın borçlarını kapatın. Sadece borçları değil kredi kart hesaplarınızı da kapatın.

Sizi çok zora sokan 9000 TL arkadaşlarınız için ödenebilir bir meblağdır. (aylık 115 TL)

Ay itibari ile en kısa vadeli borcunuzun kalan taksitleri 30 ay.. uzun bir süre gibi geliyor ancak kendinizi alıştıracak olursanız bir kaç ay sonra düzene girersiniz.

Kredilerinizi yapılandırıp el borçlarınızı ödemek için yeni kredi edinme imkanınız ancak 2 yıl sonra mümkün olabilir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Abdullah bey yazdıgınız cevap için cok tesekkur ederim. zahmet edip pek cok acıklamalarda bulunmussunuz sagolun.
    öncelikle borcu ödemeyim maasa haciz gelsin alan alır kalan kalır dusuncesinde hiç bir zaman olmadım. borc benim ve ödemeden kaçmak gibi bir dusuncem yok. burada yazmak amacm kendime bu surecte belli br motıvasyon saglamak ve warsa bnm gibi durumda olupda kurtulan birileri (ki forumu bayagı bir taradım pek cok kisi wardı benm durumumda ve daha kotu veya bana yakın olanlar hiç biri belli bir zamandan sonra bir paylasım yapmamıslar ya ödeyemediler halen cebellesiyorlar yada ödediler bitti ugramıyorlar artık )onlar ile konusmak.

bu kadar borcumun olmasının herkesin oldugu gibi benimde kendimce gecerli sebeplerim var. açıkçası pişmanmıyım hayr değilim. çünkü şu saatten sonra ihtiyacım olan en son şey pişmanlık. zylık ödemelerimi ucu ucuna karsılayabiliyorum şimdilik çok şükr.cebimde para kalmasın sıkıntı değil lüksü arayan bi insan değilim. sadece bir kaç ay biraz sıkıntı olacak bana bu süreci yara almadan atlatırsam ne mutlu bana.
    arkadaslardan yardım alma ve kız arkadasa anlatma konusuna değinmişşiniz.onu yapamam. onlara anlatsam hiç suphem yok ki bu durumuma ortak olup ellerinden gelen her türlü maddi desteği sağlarlar. fakat ben bu sürece gelirken hiç kimse bana ortak olmadı. çıkarkende onlardan yardım istemek bana koyar açıkçası.

herneyse aslında bitmeyecek bir borç değil çok sukur sabit bir gelirim var 2017 yi görebilirsek patır patır bitiyo ödemeler ne kaldıki şunun şurasında 2017 ye onun için hedef 2017

umarım ben bu borçlardan kurtulabilirimde aradan zaman gecer benim durumumdakilerden birisi bu yazdıklarımı okur ve motive olur ödeme konusunda kurtulma konusunda.
    ödemeleri yaptıkça paylaşımlar yapmaya devam edeceğim.
    cümleten saygılar

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba arkadaslar cumleten iyi gunler.
    durumumda yeni glismeler var kredi kartı borçlarını odemek ıcın 10000 tl basvuruda bulundum onaylanmaz derken onaylandı ve kullandım fakat kartları henuz yatırmadım. yatrmam durumunda 2 ek hesap ve 4 kredi kartı borcunu kapatmıs oluyorum ek hesaplar ıcın aylık 100 lıra faiz ugreti oduyorum.
    kredi kartlarını kapatmam durumunda 8 kredim ve ufak bir odememle beraber aylık toplam odeyecegım mıktar net 2400 lira oluyor. acaba kartları kapatmak ıcın kredi cekmekle yalnısmı yaptım dıye dusunmuyo degılım.bu konuda fikir belirtebilecek birisi varmı acaba dipsiz bir kuyuya dogru inme yolunda bir adım dahamı attım krediyi kullanarak. yoksa dogru bir adımı attım bilemedim dogrusu

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba değerli forum okurları nasılsınız afiyettesinizdir insallah. herkesin mubarek bayramını sımdıden kutlarım
    herneyse benım duruma ufak bir goz atacak olursak. dediğim gibi kredi cekmstm kullanıp kullanmama hakkında fikirlerinizi almak istedim fakat kimseden herhangi bir cewap gelmedi. bende bugun gıdıp o krediyi kredi kartı ve ek hesap borclarına yatırdım fakat 400 lira kadar bir acık kaldı olsun onuda asgarı masgarı oderim allah ızın verirse.
    su ankı durumuma soyle bir goz atacak olursak
    x bankası tuketici kredisi kalan 366x30=10980
    y bankası tüketici kredisi kalan 91x43 =3913
    y bankası tüketici kredisi kalan 199x34 =6766
    y bankası tüketici kredisi kalan 465x41 =19065
    z bankası tüketici kredisi kalan 189x35 =6615
    z bankası tüketici kredisi kalan 365x30 10950
    z bankası tüketici kredisi kalan 237x34 7821
    t bankası tüketici kredisi kalan 350x36 12600 (bu yeni cektiğim kredi)

elımde bulunan borcsuz kartlar
    2750 ek hesap
    750 ek hesap
    1300 kredi kartı
    1000 kredi kartı
    1100 kredi kartı
    1000 kredi kartı
    1900 kredi kartı
    575 kredi kartı

toplam 10 375 tl limiti olan kredi kartları ve ek hesap toplamı
    bu gun ıtıbarı ıle 8 kredim mevcut kredilerimin toplam bakiyesi 78675 tl

hukukı nette daha once bir konu okumustum ,'asiye kurtulacakmı diye' asiye git gide batmıstı bakalm ben ne olacagm aylık net odemm 2400 maas 2500
    allah tum borcluların yardımcısı olsun ne olacak kartlar diye kara kara dusunurken bu kredi olayı cıktı. elmde birsey kalmıyor maas felan ama olsun tek bu borc lar temerrude ıcraya neyım dusmeden bıtsınde hıc para almamaya razıyım. 'bakalım ben kurtulabılecekmıyım' cumleten saygılar ıyı bayramlar arkadaslar.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benzer durumda ben olsaydım,
    borçsuz kartlardan 1 tanesini (1000tl) , elimde tutar,
    diğer kartların ve ek hesapların tamamını iptal etttirmekle işe başlardım.
    Allah kolaylık versin.

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benzer durumda ben olsaydım,
    borçsuz kartlardan 1 tanesini (1000tl) , elimde tutar,
    diğer kartların ve ek hesapların tamamını iptal etttirmekle işe başlardım.
    Allah kolaylık versin.
    ewet aslında haklısınız olması gereken o fakat sigorta niyetine onları tutmam gerektiğini dusunuyorum.sağlık war hastalık war.
    o niyetle kartları acık tutmayı dusunuyorum acıkcası

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.769
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı trader1936 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ewet aslında haklısınız olması gereken o fakat sigorta niyetine onları tutmam gerektiğini dusunuyorum.sağlık war hastalık war.
    o niyetle kartları acık tutmayı dusunuyorum acıkcası
    Kendiniz için çok ciddi bir karar almışsınız, çözümsüzlüğe düşmek yerine bir plan dahilinde sorundan kurtulmak için çaba harcıyorsunuz.
    Takdire değer ,
    her ne kadar , o kadar kredi borcuna rağmen yeniden kredi almakta nasıl oluyor da zorlanmıyorsunuz anlayamadım ama

Sigorta niyetine kredi kartlarını elde tutmanız, bence çok akıllıca olmayacaktır.
    O sigorta kartları, sadece borcunuzun artmasına etki edecektir gelecekte.
    Dediğim gibi ben olsaydım, iptallerle başlardım ,
    elbette tercih sizin.

Nerede
    ankara
    İletiler
    204
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

welhasıl kelam arkadaslar karsınızda tam bir ibretlik tablo duruyor arkadaslar unıversıtede iken iste unıversiteli kartı ile baslayan seruvenımın son noktasındayım şimdi aslında o zamanlar belliydi bu isin altından bisey cıkacagı herkese 300 lira limitli kart veren banka aynı kartı 1500 lira limitle acmıstı. wayy be o kartla azmı 1 liraya doner yemıstık kartta son 9 lira limit 10 tane doner alacagız. 9 lirayı karttan cektırıp 1 lirayı elden vermistim. ha bu arada o kartı kapatalı cok oluyor.

ewet cok hatalar yaptım bilincsiz bir tuketici oldum ama allah saglık werırse bu borcu kapatmak ıcın elımden gelenı yapacagım ve bu konuyu takip eden herkes buna sahit olacak..

- - - Updated - - -

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kendiniz için çok ciddi bir karar almışsınız, çözümsüzlüğe düşmek yerine bir plan dahilinde sorundan kurtulmak için çaba harcıyorsunuz.
    Takdire değer ,
    her ne kadar , o kadar kredi borcuna rağmen yeniden kredi almakta nasıl oluyor da zorlanmıyorsunuz anlayamadım ama

Sigorta niyetine kredi kartlarını elde tutmanız, bence çok akıllıca olmayacaktır.
    O sigorta kartları, sadece borcunuzun artmasına etki edecektir gelecekte.
    Dediğim gibi ben olsaydım, iptallerle başlardım ,
    elbette tercih sizin.
    elimden geleni yapmam gerekio Erdoğan bey bu borc benim. bir işim sabit bir gelirim war. işim oldugu surece bankalar asla alacaklarından vazgecmeyeceğine gore benım mecburen bunları odemem gerekıo. bana zorla vermedıler bunları. suc benımkı ben kullanmayı bilemedim.

kredi işine gelince emin olun bende çok sasırdım. nasıl onaylandı bu kredi diye. millet ikinci krediyi alabilirmiyim diye dusunurken ben 8. yi aldım :D işte bir garip hikaye benimkiside

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankalar zaten krediyi ödesinler diye bakmıyorlar. Ödeyemesinlerde daha fazla para para kazanalım istiyorlar.

Başka bir kaynak bulamazsanız. Bu borç 2500 Tl maaşla 2400 Tl ödemekle bitmez. Bu sizi yeni krediler almaya zorlar. Daha şimdiden yeni kredi almışsınız bile. ve her ay kredi kartlarına faiz biniyor.

Ödemeyip her ay maaşın 1/4 ünün kesilmesi de bir seçenek En azından size para kalır ve yeni kredi çekmezsiniz. Ama borcunuzun üzerine baya bir masraf ve faiz biner.

Erdoğan beyin tevsiyelerine uyup kartlarınızı iptal ettirin.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 32 Sayfa İlkİlk 12345678910111222 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kumar bagimlisiyim

borç bitermi

Borç biter mi

morotoryumla borc sona erer mi

kredi kartı temerrüt faizi nasıl hesaplanır

haciz yoluyla borc bitermi

http:www.hukuki.netshowthread.php113719-Bu-borc-biter-mi

kredi borcu bitermi

Borc biter