+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Terk, boşanma ve boşanmanın sonuçları

Terk, boşanma ve boşanmanın sonuçları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Terk, boşanma ve boşanmanın sonuçları

6 ay önce görücü usulü yaptığım bir evliliğim oldu.iyi bir şekilde yürütmeye çalışıyordum.ufak tefek tartışmalar vs elbet oluyordu.eşim ev işi yapmaktan pek hoşlanmaz ve kendisine yeterince özen göstermezdi.dolayısıyla ben de çok titiz olduğumdan en çok bu yüzden tartışırdık.evden çıkıp işe geldiğim bir gün eşim sessizce ve benimle hiçbirşey konuşmadan başka hiçbir eşyasına dokunmadan düğünde takılan tüm altınlarımızı alıp annesine kaçmış.tüm çabalarımıza rağmen dönmek ve benle telefonla bile görüşmek istemedi.ben de durumu karakola bildirip tutanak tutturttum.boşanmak istediğini bile kayınvalidemden öğrendim.şimdi soruyorum.evlilikte esas fedakarlık ve saygı değilmidir.ben onca masrafı 6 aylık bir evlilik için mi yaptım.neyse ki ortada bir çocuk yok.beni bir gün kayınvalidem arayıp mahkemeye gidelim tek celsede boşanın zorluk çıkmasın dedi.reddettim.ardından küfürler hakaretler asılsız iddaalar başladı.taa almanyada yaşayan kayınçom ve dayıları bile bana aileme inanılmaz küfürler tehditler yağdırdı.tüm bunları bende cep telefonumla kayda aldım.ancak yaşanılanlardan büyük utanç duyuyorum.onurum şerefim herşey iki paralık edildi.karşı taraf gidip boşanma davası açmadığı gibi sağda solda hakkımda abuk sabuk akla mantığa sığmayacak hakaretlerine devam ediyorlarmış.tüm bunların yanında bir de avukat ve hakim almışlar evime gelip eşya tesbiti yapmışlar.üstelik o gün bile evimde olan hakim sadece babanın evinden getirdiğin giyecek eşyalarını al gerisi kalsın yediemin belirleyip teslim edeceğiz dediği halde gardrobumdan gizlice benim ona aldığım değerli kürk ve kıyafetleri de gizlice almışlar.mesaj çekip onları hemen geri gönder dediğimde de bana erkeksen sen gel al,bana avukatım söyledi al onları diye karşı bir mesaj attı eşim.beni pskolojik olarak tamamen çökerttiler.sağlıklı bir karar veremiyorum.burada bir avukata danıştım.bana giden gitmiş,unut altınları eşyaları falan sen boşanma davası ve tazminat davası aç dedi aynı anda.ben şimdi bu yolu izlesem bu rezaleti silebilecek ve bu aileye gereken cezayı verdirtebilecekmiyim.bir de ben bu kadına nafaka mı ödeyeceğim bu yaptıklarından sonra.tazminat davasında bu aileye hakkettiği mali ve hapis cezasını ödetebilir miyim.lütfen yardımcı olun.ne uyku ne iş ne özel hayat düzenim kaldı.evliliğimin bittiğine mi yanayım kaybettiğim bir sürü paraya mı anlamadım...

Hukuki NET Güncel Haber

Terk, boşanma ve boşanmanın sonuçları konulu yargıtay kararı ara
    Terk, boşanma ve boşanmanın sonuçları konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Maruz kaldığınız hakaretlerden dolayı C.Savcılığı'na şikayette bulunabilirsiniz.

Açacağınız boşanma davası ile nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz, eşinizin kusurunun sizinkinden daha fazla olduğunu ispat edebilirseniz talebiniz tarafların sosyal ve ekonomik durumu göz önünde bulundurularak hakkaniyete uygun bir şekilde değerlendirilecek, kabul edilebilecektir. Eşinizin olası nafaka veya tazminat taleplerinin de yine kusurunun sizinkinden fazla olduğunu ispat ederek reddine karar verilmesini sağlayabilirsiniz.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

eşim zaten aramızda olumsuz bir münasebet yokken ailesinin dolduruşuyla ve benimle hiçbirşey paylaşıp konuşmadan altınları alıp evi terketmekle kusurlu durumda değil midir?kaldı ki ailesinin hakaretlerinin bir kısmının telefon ses kayıtları ve kendisinin bana çektiği erkeksen gel al gibi aşağılayıcılık ifade eden mesajları mevcut.benim bu kadar aciz duruma düşürülmem yasalar için yeterli değilse sanırım öldürülmem gerekiyor artık haklı olabilmek için.kızın ailesi(kızım otur yerine bir sorun varsa aileler toplanalım bir de öyle konuşalım yuvanı dağıtma,daha 6 aylık evlisin) demek yerine (kap altınları kaç gel gerisini söke söke alırız) diyecek ve üstüne üstlük cinsel anlamdan özel anlama kadar beni yerden yere vuracak sözler sarfedecekler,ana avrat küfür edecekler ve kanun bu kadının bana yaptıkları ve yaptırdıklarını halen haklı mı çıkaracak sizce.benim için şu noktada önemli olan şerefimle onurumla bu kadar oynamaları.onlara verdirtebileceğim en az tazminat cezası bedeli ne olmalı.tabi ki boşanma davasını da aynı anda açacağım zaten.yasalar bu satten sonra bu insanı karım olarak tekrar evime alıp hiçbişey olmamış gibi hayatıma devam etmemi bekleyemez değil mi
    ben sadece en doğru yolu bulmaya çalışıyorum.açık konuşayım.çok hırslıyım.susup beklemek gibi bir niyetim yok artık.elimde az çok eşimin ne kadar pis bir kadın olduğunu belirleyecek delil ve şahitlerimde var bana yapılan hakaretleri içeren kayıtlarda.ama onun elinde yazık ki altınlarından ve asılsız ispatsız iddaalarından fazlası yok.kaldı ki zaten ettiği her iddaa bana direkt hakaret oluyor.asla kabul edemeyeceğim ve aksini ispatlayabiceğim hakaretler üstelik bunlar.ben sadece elimdeki kozları en doğru şekilde kullanıp yasalarla onları bu yaptıklarına gerçekten pişman etmek istiyorum.ama nereden başlayacağımı nasıl bir dava açacağımı tam olarak bilemiyorum.ilk kez boşanıyorum,biraz da doğal olsa gerek.yardımınıza gerçekten ihtiyacım var

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Cemocemocan;
    Dilek Hanım'ın cevabına ek olarak sunu soylemek ısterım. Elinizdeki tüm delilleri toplayın. Hislerinizde haklılık payını anlıyoruz. Ancak sizin durumuzda ki boşanma arafesındeki eşlerin mutlaka bır avukat yardımı almaları gerekmektedir.
    Cinsellik anlamında yapılan soylemler agır hakaret olarak düşünülebilir. Ve bunun içinde boşanma davanıza ek olarak ayrı bir tazmınat yada ceza davası açabilirsiniz.
    Size tavsiyem vakit geçirmeden tüm delillerinizle birlikte bir meslektaşımızla ilişki kurmanızdır.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

vah yavrum acınacak haldeymişin. Demek karın altınlarını aldı ha ne ayıp. Oysa o altınlar senindi. sana takmışlardı onları. Keşke bi kaç kere boşanmış olsaydın. Bak böyle acemilik çekmezdin işte
    Medem çok ttizdin çocuğum, biraz da temizliğe yardım etseydin ya. Başkası temizlerse ben de titiz olurum ne var bunda. Bak sana boşanalaım demişler kabul etmemişsin. Şimdi boşayacağım diyorsun. Ama karını seviyorsan, kimseye pabuç bırakma.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

siz dert etmeyin hanımefendi.evimi de çoğu kez ben temizledim.orda bahsettiğim temizlik kendi temizliğiydi onun.onu da mı ben yapsaydım.kaldı ki altınlar ona takıldı evet ama %99 unu ailem ve akrabalarım taktı.zaten altın peşinde de değilim.siz konuyu anlayamamış yada okuyamamışsınız.bu kadar dalga geçer gibi bir tavırla yazdığınıza göre de bir kaç defa boşanmışsınız.kusura bakmayın.benim ilk.ve bi daha olabileceğini de hiç sanmıyorum

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

önce tabi ki boşanmayacağım dedim.boşanmak için evlenmemiştim çünkü.işin içine hakaretler girince bu kararı aldım çünkü dönüşü yoktu artık o sözleri yutamazdım...

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bende sana benzer bir bosanma davasindan gecmekteyim.

Oncelikle bunu iyi bil ki, su anki Turkiyem'izde bosanma kanunlari sadece kadinlari korumak'tadir, erkek icin bosanmada hakklarimiz yoktur, ne aci'dir ama bu bir gercek.

Ziynet esyalari ve dugun'de takilan altinlari unut, sen onca masraf yap, bunlari esin omur boyu yaninda kalacak diye al, ama degil 6 ay, 1 gun dahi yaninda kalmayip, seni hakkiz yere terk edip, bosanma davasi, acsa dahi, bunlari alamazsin.

Ne yazik'dir, bugun oyle durumlara geldik ki, bir cok kadin, sirf bu ziynet esyasi, ve elde edilecek tedbir nafakasi icin, eslerini sebebsiz bosamak'tadilar. Cunku nasil olsa tekrar evlenip, bir cuval ziynet esyasini daha alirim.

Simdi sana verilecek en iyi tavsiye, su anda sakin bosanma davasini sen acma, yapacaksan eger, bunu sebebsiz "terk'den" bosanma davasi olsun, bunun icin'de biraz bekliyeceksin.

Bi kere ne olursa olsun, esin calisip ve haksiz yere bosanma davasi acsa dahi, tedbir nafakasini dava acildigi tarihten, bitime kadar odeyeceksin.

Bosanma davasini simdi acarsan, senden bu sefer "magdur" kaldigi icin, tazminat hakki cikar, ve "yoksulluk nafakasini" bosanmadan sonra senelerce odersin.

Nerede
    izmir, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

evet.bunu geç de olsa farkettim.maalesef boşanma ile ilgili çok şey kadından yana türkiye de.dediğiniz gibi tüm ziynet eşyaları vs.sanki benim kendi akraba eş dostlarım daha önceden hiç tanımadıkları bu kıza belki de ilk kez gördükleri düğünde birden kara kaşına gözüne vurulup altın yada takı takma kararı alıyorlar) cahil bir hanımefendi de kalkmış yukarda,sana takıldıydı o altınlar diye kafa buluyor utanmadan.evet aslında çoğu benim için bana takıldıydı.sadece dublör kullandım o kadar.bana da mantıklı gelmiyor şu an gidip davayı açmak.söylemişlerdi sakın sen açma diye ancak o kadının benim soyadımla ortada dolaştığını bildikçe deliye dönüyorum.işte esas amacım bir an önce bunu engelleyip soyadımı o kadından bir an önce geri almak.ne kadar zaman beklemek gerekiyor.yani ben dava açmasam o dava açmasa bu iş nereye kadar böyle sürüp gidecek ki.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın cemocemocan:
    yaşamış olduğunuz olayın sizi çok yıprattığı beli.öncelikle sinirlerinize hakim olun ve elinizde ne kadar delil varsa bunları toparlayın.bu iş sinirle ve kendi kendinizi yemeyle ve karşıdan bir adım beklemekle çözülmez.
    sizin durumunuzda o kadar çok mağdur eş varki.mağduriyetinizi ancak hukuki yollarla çözebilirsiniz.öncelikle eşinizin sizi terketmeden önce sizi rahatsız eden konular da dahil olmak üzere kayıplarınızı bir liste haline getirin.bunu bir güne sığdırmayın iyice düşünün.ve konusunda iyi olan bir avukat arkadaşımızdan yardım alın.önce danışın.yapabileceklerini dinleyin.ve bunu yüzyüze yapın.internet aracılığıyla akıl almakla olacak iş değil.avukat arkadaşımız size zaten açabileceğiniz her türlü dava ve olabilecek sonuçları hakkında bilgi verecektir.
    hiç bir şekilde sinirinize yenik düşmeden gayet sakin bir şekilde haklarınızı almak için bir an evvel adım atın.göreceksiniz ki hakkınızı alacaksınız.
    tabiki siz manevi olarak yıprandığınız için en ağır cezalar bile size az gibi gelecek ama hakkınız olanı alacağınıza ben bir avukat olarak canı gönülden inanıyorum.
    geçmiş olsun.....

s

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

boşanmanın sonuçları

eger seviyorsan bosanda yukle

bosanmanin sonucları

bosanmanın sonucları

Forum