Öncelikle herkese selamlar.Sitenizden okuyarak faydalanan birisiyim.Konuya geleyim;
Avukata bir sözleşmeden dolayı 2 yıllık alacağımız ve karşı tarafın üzerimize olan ve üstlenmesi gereken borcu üstlenmediğinden dolayı oluşan toplam alacağımız için icra takibi başlatması üzerine vekalet verdik.Sözlü olarak (itiraz ile mahkemeye düşerse diye) 3000 tl ye anlaştık.1500 tl (500+1000) yi 2 seferde kendisine verdik.Bize iki adet -şu kişiden şunun için aldım- şeklinde kendi el yazıısı tarih ve imzası bulunan kartviztini verdi.Bu tarihten itibaren 3 ay oldu.1 .ayın sonunda şehir dışındaydım takibi açtım dediği için tamam dedik.2.ayın başında yani 2 Nisan 2014 te tekrar aradık.1 haftaya karşı taraftan cevap çıkar dedi.Biz de garanti olsun diye 15 gün bekledik.Kendisi hiç bir bilgi vermiyor tabi bu sürede.Bu 15 günden sonra telefonu çaldığı halde açmadı ve bürosunda da sık gidemediğimiz için bulamadık.1 buçuk ayda bu şekilde geçti.
Geçen gün annem büroda rastlamış.Açtıysan dosya numarasını ver demiş yanımda yok demiş.Evden ararım demiş.Takibi yeni açacak gibi evden mesajla soru sordu.Tabi şüphe oluşunca ısrar ettik ,mesaj attık dosya numarası yok!Biz de mesajla bugüne kadar ne yaptın,bizi kandırdın,paramızı iade et şeklinde bildirdik.Ona da cevap vermedi.Sonuçta biz takibin zamanında yapılmaması yüzünden 3 aylık daha borçlandık ve 3 aylık daha alacağımıza kavuşamadık.
Sorum şu paramızı iade etmezse haklı azl yapabilir miyiz.Ne yapmamız gerekir?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...